FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2011, 11:25

.....Re: FEDERATIA ROMANA DE PESCUIT SPORTIV-o solutie pentru pescuit
de catre miyagi » 28 Apr 2011, 08:13

Florentin ar fi trebuit sa manifesti un pic de atentie in plus. Eu i-am adresat niste intrebari Domnului Popescu legate de antrenorat si nu de arbitraj desi pot sa spun ca anul trecut am arbitrat si eu din partea APC 21 cateva etape ale LRS. Am vazut cum stau lucrurile vazandu-l pe marele vice de astazi al FRPS, fostul presedinte al ligii Vali Stratonov cum pescuia intre mansele etapei nestingherit si avea pretentia de la arbitrii sa aplice regulamentul. Am fost si Arbitru Sef de Sector. Anul trecut daca nu ai apucat sa vezi am avut meciuri destule pe fondul fraudarii rezultatelor CN tot cu ajutorul arbitrilor sau a slabei lor organizari si asta tot prin urma experientei acumulate.""""

http://www.infopescar.tv/forum/legi-per ... 14-15.html



Stiu ca domnul coleg o sa ma iubeasca si mai mult pentru asta ,dar,d-le Popescu,cam naspa conducerea asta,zau asa... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 18 Mai 2011, 11:44

Bufonule , ca sa fie credibila si corecta informatia pe care cu atita ardoare doresti sa o publici ,POATE ar trebui sa te interesezi in ce context s-au petrecut lucrurile , unde , cind si mai ales CINE a dat aceasta informatie ....

Dar tu cum esti timplar nu un jurnalist nu ai cum sa pricepi lucruri dintrastea si ai face bine sa ramii la onesta ta meserie nu sa te transformi in Adelin Petrisor marele corespondent de "front"al PRO-TV-ului.

Nu de alta dar s-ar putea ca sursa pe care o citezi sa nu fie tocmai credibila sau mai mult poate ca asa a inteles domnia sa dupa cele citeva ( mai multe ) halbe de bere servite in pauza dintre manse din postura de arbitru al etapei :oops: :oops: :oops:

Ia inteaba-ti sursa la cite etapa LRS a mai arbitrat de la Open Minjesti incoace si mai ales de ce oare .. :wink:

Daca doresti mai multe detalii despre "sursa" ta poti apela cu incredere la conducerea Club 21 , ei sunt cei mai in masura sa te lamureasca ....

In rest tot ceea ce scrii tu nu sunt decit niste petarde expirate ...lasind la o parte fapul ca inafara sa arunci cu mizerie ,nu esti capabil de nimic ....poate doar sa faci mobilier de bucatarie , dar nu sunt prea sigur nici de asta . :lol: :lol: :lol:

Iar de iubit :lol: :lol: :lol: mai trage odata , cine dracu te poate iubi cu "fata asta"... :lol: :lol: :lol:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2011, 15:13

......Mai Adonis, :lol: :lol: ,daca tot te crezi intr-o lume cu bufoni,trebuie sa-i suporti.Trebuie sa stii ca , la curtile regale bufonul era o persoana intangibila,de care nu se lega nici regele sau regina :lol: :lol: :lol: :lol: Pur si simplu trebuiau sa-l suporte...Asadar,mare vice,ai vrut bufon ,acuma ai unul... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

....Pina acuma pareai plecat prin alte parti ,dar dupa cum reactionezi de rapid vaz ca nu ti-e tot una ce se scrie pe aici...

....Petarde???Poi cum a fost cind ai vrut sa intri in concurs cu mina ranita si sa schimbe astia regulamentul pentru tine???Tu vorbesti de respectarea regulamentelor??Ei uite ca ai mai avut precedente...Petarda ,nepetarda,daca unu ca tine cirmuieste arca ,nu-i a bine...zau asa....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 18 Mai 2011, 16:05

pentru buna informare, nu Vali Stratonov a vrut sa schimbe regulamentul pentru mana rupta, ci organizarea concursului a decis sa schimbe regula cu motoarele electrice in detrimentul lui Vali la acel concurs !
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 18 Mai 2011, 18:05

Gyorg scrie:pentru buna informare, nu Vali Stratonov a vrut sa schimbe regulamentul pentru mana rupta, ci organizarea concursului a decis sa schimbe regula cu motoarele electrice in detrimentul lui Vali la acel concurs !
Gyorg , multumesc pt. interventie si intr-un fel certifici ca Gigiluta arunca iarasi petarde , dar ca totul sa fie conform cu realitatea ,la acel concurs 3 Lacuri nu era vorba ca asi fi avut eu " mina rupta" ci despre operatia de hernie ombilicala pe care am suferit-o si care nu imi dadea voie sa fac efort .....

In orice caz abuzul l-au facut organizatorii Aqua Transilvae ,intezicind motoarele electrice in sedinta tehnica desi acestea se puteau folosi pt. a ajunge pe locul de pescuit si apoi la sfirsitul mansei comform regulamentelor in vigoare la acea vreme.

Bufonule Gigi , cine iti sufla in ureche iti sufla fals . :lol: :lol: :lol:

In toti acesti ani in care am participat la etape nu am incalcat niciodata vre-un articol de regulament , in plus am participat la majoritatea intilnirilor in care s-au modificat articole de regulament si chiar unele dintre acestea imi poarta "semnatura"....

Cam asta am facut eu pt. fenomenul asta ....TU?





Apropo la acea data , septembrie 2006 tu stiai sa pescuiesti??

Dar de concursuri de spinning organizate in Ro ai auzit la acea ora??? :lol:


PS. Singurul motiv pt. care reactionez este pt. .faptul ca minti, vorbesti dupa ureche , denaturezi faptele doar ca sa arunci cu kkt . in mine .

Dar incet incet vede lumea ce poama esti si ai sa ramii sa iti scrii singur .....vezi sa nu iti uiti parola.
:lol: :lol: :lol:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 18 Mai 2011, 20:31

am fost la acea sedinta tehnica si confirm cele spuse de gyorg si stratonov.
in alta ordine de idei, nu-l cunosc pe domnul arbitru miyagi (pentru ca nu vrea sa fie cunoscut) , dar faptul ca ne dezvaluie acum, faptul ca la momentul respectiv , pe banii primiti de la liga, arbitra un concurs si nu a aplicat regulamentul, nu face decit sa-l descalifice. anul trecut am avut o relatie foarte apropiata cu arbitrii (in unele situatii chiar am gresit in relatia cu ei) si nu fac parte dintre cei care ii contesta cu fiecare ocazie ivita. totusi faptul ca acum , la un an dupa cele intimplate, avem parte de dezvaluiri facute de arbitrii cu privire la incalcari de regulament nu cred ca pica bine relatiei LRS/APCR21.
intr-o aaalta ordine de idei , benefic pentru progresul noilor nostri colegi de competitie, nu mi se pare a fi aruncarea cu noroi in cei care au pus umarul la propriu si la figurat la bunul mers al LRS sau hiperactivitatea de pe forumuri. pina la urma cu ce suntem mai buni decit cele 2 gunoaie daca ne complacem in aceasta balacareala fara sens?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2011, 20:51

vali stratonov scrie:
Gyorg scrie:pentru buna informare, nu Vali Stratonov a vrut sa schimbe regulamentul pentru mana rupta, ci organizarea concursului a decis sa schimbe regula cu motoarele electrice in detrimentul lui Vali la acel concurs !
Gyorg , multumesc pt. interventie si intr-un fel certifici ca Gigiluta arunca iarasi petarde , dar ca totul sa fie conform cu realitatea ,la acel concurs 3 Lacuri nu era vorba ca asi fi avut eu " mina rupta" ci despre operatia de hernie ombilicala pe care am suferit-o si care nu imi dadea voie sa fac efort .....

In orice caz abuzul l-au facut organizatorii Aqua Transilvae ,intezicind motoarele electrice in sedinta tehnica desi acestea se puteau folosi pt. a ajunge pe locul de pescuit si apoi la sfirsitul mansei comform regulamentelor in vigoare la acea vreme.

Bufonule Gigi , cine iti sufla in ureche iti sufla fals . :lol: :lol: :lol:

In toti acesti ani in care am participat la etape nu am incalcat niciodata vre-un articol de regulament , in plus am participat la majoritatea intilnirilor in care s-au modificat articole de regulament si chiar unele dintre acestea imi poarta "semnatura"....

Cam asta am facut eu pt. fenomenul asta ....TU?





Apropo la acea data , septembrie 2006 tu stiai sa pescuiesti??

Dar de concursuri de spinning organizate in Ro ai auzit la acea ora??? :lol:


PS. Singurul motiv pt. care reactionez este pt. .faptul ca minti, vorbesti dupa ureche , denaturezi faptele doar ca sa arunci cu kkt . in mine .

Dar incet incet vede lumea ce poama esti si ai sa ramii sa iti scrii singur .....vezi sa nu iti uiti parola.
:lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 18 Mai 2011, 20:52

Gabie, am avut si eu curiozitatea de-a stii cine este acest domn miyagi , care acum improasca cu noroi in fostii lui colegi din Club 21 si vad ca si in mine.

Acest "domn" a arbitrat 2 etape anul trecut in competitia LRS , in ultima cea de la OPEN Minjesti sa facut "muci" si ca atare partenerii nostrii cei de la Club 21 nu l-au mai delegat la etape ....

S-ar putea ca azi sa nici nu mai faca parte din corpul de arbitrii al Clubului 21.

Este adevarat faptul ca am intrat cu barca lui nea Victor si am pescuit pret de 1 ora in fata calugarului , loc care nu facea parte din sectoarele din concurs.

In plus la acea etapa nu aveam calitate de concurent asa incit nu am incalcat nici o litera de regulament , dar stimabilul fost arbitru nu stie acest aspect si prefera sa acuze .

Astia suntem , mai repede injuram, aratam cu degetul spre altii in loc sa punem umarul la a construi cite ceva....jalnica prestatie au cite unii..
:oops:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2011, 21:05

Asculta Adonisule,eu am auzit la Sarulesti o poveste cum ca, la concursul acela ,ai avut mina ranita,si ,neputind visli,ai cerut sa folosesti motorul electric ,desi regulamentul interzicea...Acuma ,spinzura-ma ca am auzit ,spinzura-l si pe ala de a spus-o..Cine a fost ,nu stiu ca nu-l cunosc si era seara ..

Ei si ce daca vorbim???Oare nu mai bine spui barbateste lucrurilor pe nume,decit sa te ascunzi dupa deget??Ei si ce daca s-a gresit ??Inseamna ca este loc de perfectionare....Sau ce campionatul asta s-a nascut perfect din start??Ma indoiesc...

Cit despre hiperactivitatea unora ,comparati-o cu inactivitatea altora,poate ca daca il lasati pe Popescu sa "vrajeasca" in continuare,si pun tot mai multi botul ii mai bine...Si ca exemplu poate ne explica distnsul vice cum este cu lipsa grijilor materiale pentru concursuri..Ca gargara am auzit, dar,dovezi ba...

Ce faceam in 2006?? :lol: :lol: Simplu ,la fel ca si acuma prindeam pesti ,pentru care tu faci multi kilometri si platesti bani grei ca sa-i prinzi...

Sau cum ii domnu vice cu permisele???Ca vajnic aparator al regulamentului L.R.S.,ca tare v-ati ofuscat ca unii dau permise...Si iaca acuma sinteti vicepresedintele unei entitati care vrea ea insasi sa detina monopolul in acest domeniu...

Da mai bine sa tacem ,sa bagam rahatu sub pres,si toti politicienii sa ne manevreze cum vor.... poate este mai bine asa...Sau sa ne umflam ca si paunii ,care ce am facut, de parca noi am inventat tot ce inseamna pescuit....Haida de...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Mesaj de gabi udila » 18 Mai 2011, 21:09

chiar daca ar mai fi acum in corpul de arbitrii din punctul meu de vedere ce a postat el acolo este un motiv suficient pentru a fi dat afara. iancu e un om integru si nu cred ca ar tolera asa ceva.

Scrie răspuns