FRPS invita cluburile sportive la dialog

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 25 Apr 2011, 12:33

Pai tocmai, ca am platit si nu a functionat. De aici si nevoia de schimbare.
Iar cei care cer schimbarea inainte sa dea banul, pot sa astepte mult si bine ca este imposibil asa ceva. :roll:
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 25 Apr 2011, 12:49

T.Adrian scrie:Pai tocmai, ca am platit si nu a functionat. De aici si nevoia de schimbare.
Iar cei care cer schimbarea inainte sa dea banul, pot sa astepte mult si bine ca este imposibil asa ceva. :roll:
De acord cu tine , insa nu vad legatura cu federatia . Eu nu cred ca o sa populeze rauri sau balti , desi a mai promis actualul presedinte ca sustine popularile . :oops:
Scopul lui este cu totul altul decat ne dorim noi , pescarii de rand . De exemplu niste oameni de treaba dintr-un club bucurestean , incearca sa ajute lacul Snagov . Acelasi presedinte de federatie a sarit ca ars la auzul vestii. Vrei citat ? A ramas scris ape topicul respesctiv . Asa ca , nu-i de crezare daca vreodata promite ceva in genul asta .
Mi se pare absurd ca cineva sa plateasca o taxa pe malul apei , neavand ca scop pescuitul . Cand nu o sa se mai fure , atunci se va simti ceva . Pana atunci stam si asistam la aceleasi povesti . :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Apr 2011, 13:54

..........Adriane ,pentru a avea curatenie pe maluri,depinde de noi ,cei care umblam pe acolo.Inafara de pescari ,malurile apelor mai sint bintuite si de amatorii de gratare ,si distractie la iarba verde.Acestia lasa cu nonsalanta toate ambalajele ce rezulta in urma "desfatarii"lor in mijlocul naturii.Pentru acestia sint niste legi,si un minister care ar trebuii sa urmareasca aplicarea lor.Eu ,personal,imi adun fiecare farima de gunoi si-l duc la primul container...N-am nevoie de "militian",in spate...Insa multi au....Cu ce ar ajuta mareata federatie la schimbarea acestei stari de lucruri...???Tin sa-ti amintesc ca "el presidente"-le ,care cu atita mindrie te reprezinta are o experienta bogata in acest sens:a organizat odata o actiune ecologica cu niste entuziasti care au crezut in "schimbare",au adunat bietii oameni gunoiul in saci,a venit el presidente,a facut poza si dus a fost.......N-a mai venit nimeni dupa saci...nici un camion ,nimic...Asata-i presedintele ce te reprezinta ca si pescar????Pe mine nu.

In privinta apelor curate si populate,acestea nu se vor reface prin populari,ci mai degraba s-ar reface prin diminuarea activitatii balastierelor care distrug locurile naturale de reproducere,si schimba cursul riurilor.Si prin combaterea braconajului cu tot felul de mijloace.Ori in contextul in care ,la nivel mondial ,se anunta criza de alimente,de ce crezi ca federatia popesciana,va tine lucrurile sub control???Vor fi tot mai multi oameni care pescuiesc pentru mincare...Este o realitate,pe care nu federatia lui Popescu o va schimba in bine.O va schimba in folosul propriu,al lui si a celor care-l sustin..
...........De fapt a asi inceput odata cu exloatarile de balastru pe care domnia sa le detine..
........Repet ,pe mine nu ma reprezinta Popescu,si consider comparatia ta cu Presedintele tarii fortata,deoarece in domeniul pescuitului,legea imi da dreptul la libera asociere,si nu este un fapt in fata caruia nu poti sa faci nimic ,ca si in cazul alegerii presedintelui...
...........Si daca tot e dezbatere publica pe tema federatiei,eu unul as propune ca nimeni din conducerea federatiei sa nu fi fost urmarit penal..Tu ce parere ai??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 25 Apr 2011, 14:11

Sunt aproape complet de acord cu ce ai zis. Nu ma refeream la faptul ca o sa fie mai multi pesti sau mai curat in apele noastre din cauza federatiei, cat ca lucrul asta ar putea sa vina ca o consecinta a acesteia.
Sunt de acord si cu ultimul paragraf, partial. Sunt de acord ca pe durata urmaririi penale sau daca urmarirea penala s-a terminat cu o decizie executorie, sa fie cum ai zis tu.

Vezi ca putem sa ne intelegem? :)
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 25 Apr 2011, 14:50

Prieteni pescari, nu are rost sa purtati discutii in contradictoriu, despre FFFFFFF, care este incurabil.
Ma confunda cu nu stiu cine, care am inteles ca este sef pe la MEDIU, daca era asa il mancam la micul dejun intr/o lingurita cu .....iaurt.
Inteleg orice, dar sa mai cred in acest je...gunoi, asta nu se va intampla niciodata.
Daca paraseste EL federatia, acaesta trebuie arsa din temelii ca la ....BRUCELOZA (boala contagioasa la porcine, dezinfectia se face si prin arderea suprafetelor contaminate, cu arzatorul si butelia de aragaz..scuze).
Tot ce atinge contamineza ....dar vinevremea cand se face iar de cacaua ...ca si pana acum, cu celelalte as. , fed., etc.
Om de nimic!!! Retineti si mai vorbim!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Apr 2011, 14:51

Da cind sau cine a zis ca nu ne intelegem?? :lol: Discutam doar...Ne spunem parerea ,ridicam intrebari..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 26 Apr 2011, 13:06

Fed.se va ocupa doar de pescuit ca sport . Si asta nu se va intimpla incepind cu anul asta pentru ca datorita faptului ca are prea multi sportivi ca membri legitimati nu au putut satabili criteriile dupa care vor participa sau nu la concursuri si mai ales, in ce grupe valorice.Un criteriu ar putea fi ordinea alfabetica sau poate ordinea in care au fost inscrisi in FED. Alfabetica sau cronologica ,dar cunoasteti un alfabet care are doar 6 ,hai sa zic 10,litere?In mod sigur in graiul articulat nu exista asa ceva!

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 26 Apr 2011, 14:31

Nucus prietene, daca anul acesta nu se face nimic... la anul este pra tarziu, ...FFFFFF va fura si fondurile ce le colctati cu gru anulacesta ,desi ma indoiesc ca isi baga cineva banii in FFFFFFF.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 26 Apr 2011, 15:13

Cica are sponsorizare de 100000 de euro de la Hidro...whatever....Este adevarat???Daca nu ,unii zic ca a fost premeditare la concusurile de crap,stationar si spinning...A vazut cineva contractul de sponsorizare ???

La Sarulesti,cind W.S.B.,a inmimnat premiile(un mic teanc,pentru fiecare loc),ma gindeam ce bine ar fi fost sa fie si dom capitan de fata.Simplu si direct ,fara ai plimba pe cistigatori,prin tara...Ma intreb daca s-ar fi dat peste 6-8 luni la Arad,citi ar mai participa la editia de anul viitor la Open??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 26 Apr 2011, 16:10

Niciodata nu e chiar prea tirziu :lol: ! Timpul oricum trece in defavoarea lui FFF ,caci incep cite unii sa faca ochi .De obicei nu tre sa treaca chiar 12 zile !Totusi,se mai lamureste cite unul (din cei doi sau maximum trei sustinatori ai lui FFF,care pot coexista simultan pe acest forum si nu numai) si hop ca apare alt admirator !

Scrie răspuns