Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de jonah » 26 Ian 2013, 15:07

Laurentiu Andronic scrie: Inca o chestie : adevarata meserie se fura nu se invata , totul e sa ai ambitie si vii la concurs unde ai foarte multe de invatat .

Mare adevar ai grait Laurentiu !! Daca ai sti de cate ori am pescuit pe langa tine cu un ochi la lanseta mea si celalalt ochi atent la ce faceai tu .......de ziceai ca is cameleon :respekt: :respekt: .Prima oara s-a intamplat asta la Sarulesti in 2008 cand am fost in acceasi grupa si ultima data in 2012 la Bicaz in golf la Hangu cand am ramas singurei sa prindem bibani de 14 cm :respekt:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de vali stratonov » 26 Ian 2013, 18:56

cand am fost in acceasi grupa si ultima data in 2012 la Bicaz in golf la Hangu cand am ramas singurei sa prindem bibani de 14 cm :respekt:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Domnule coleg ' inseamna ca si tu si Laurentiu ati inceput sa imbatriniti, desi e cam devreme :D :D :D :D
Cum sa stai sa prinzi bibani de 14 cm :shock: ....cind stii bine ca ei nu puncteaza. :D :D :D
Lecitinaaaaaaa....domnule doctor, lecitina. :headbash:
Marea lor majoritate au dat interviuri si au scris articole in care au destainuit din secretele lor de concurs , tehnici , naluci etc.
Foarte adevarat.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1039
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de jonah » 26 Ian 2013, 19:24

Eu vroiam de 15 cm dar 80 % dintre ei aveau 14 :fluch

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 26 Ian 2013, 21:17

liviu_v scrie:O scoala de spinning de competitie este o idee foarte buna ce cred ca se poate realiza foarte usor si gartis ..nu pe bani!
Domnilor, am impresia ca uitati de existenta Cluburilor, in cadrul carora mi se pare obligatoriu ca membrii experimentati sa impartaseasca incepatorilor cate ceva din cunostintele lor...Asta nu inseamna ca scoala de spinning nu este o idee buna!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de apsalba » 26 Ian 2013, 23:30

Dumitrescu Iancu scrie:
liviu_v scrie:O scoala de spinning de competitie este o idee foarte buna ce cred ca se poate realiza foarte usor si gartis ..nu pe bani!
Domnilor, am impresia ca uitati de existenta Cluburilor, in cadrul carora mi se pare obligatoriu ca membrii experimentati sa impartaseasca incepatorilor cate ceva din cunostintele lor...Asta nu inseamna ca scoala de spinning nu este o idee buna!
Art. 13
(1) Prin sportul de performanta se urmareste valorificarea aptitudinilor individului intr-un sistem organizat de selectie, pregatire si competitie, avand ca scop ameliorarea rezultatelor sportive, realizarea de recorduri si obtinerea victoriei.
(2) Sportivii de performanta sunt persoanele care practica sistematic si organizat sportul si participa in competitii cu scopul de a obtine victoria asupra partenerului, pentru autodepasire sau record.
(3) Pentru a participa la competitiile sportive oficiale locale sau nationale un sportiv de performanta trebuie sa fie legitimat la un club sportiv.
(4) Evidenta legitimarii si transferarea sportivilor sunt in competenta federatiilor sportive nationale, a ligilor profesioniste si a asociatiilor judetene si ale municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport, potrivit statutelor si regulamentelor federatiilor sportive nationale.
(5) Sistemul competitiilor sportive oficiale pe ramuri de sport este elaborat si organizat de federatiile sportive nationale, potrivit statutelor si regulamentelor acestora.
.................................
Art. 58
Predarea educatiei fizice sau instruirea sportiva, in forme organizate, se asigura numai de persoane atestate in domeniu prin diplome sau certificate recunoscute, in conditiile legii.

Art. 59
(1) Formarea licentiatilor in educatie fizica si sport, a profesorilor de educatie fizica, a antrenorilor, a managerilor si a kinetoterapeutilor se realizeaza in cadrul institutiilor de invatamant superior acreditate sau autorizate in conditiile legii.
(2) Antrenorii se pot forma si in cadrul scolilor postliceale de antrenori, acreditate sau autorizate in conditiile legii.
(3) Instructorii sportivi se formeaza in cadrul liceelor cu program sportiv, in conditiile legii. Instructorii sportivi se pot forma si prin cursuri organizate de directiile pentru tineret si sport judetene, respectiv a municipiului Bucuresti, si de alte persoane juridice interesate, in conditiile legii.

Cam asta ar fi minimul de stiu despre sportul de performanta. Pescarii de sfarsit de saptamana vor trebui sa se multumeasca cu intalnirile amicale si berea dintre manse.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de razvan m. » 26 Ian 2013, 23:37

Multumim ! Nu stiu ce ne-am face fara tine...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de Gyorg » 26 Ian 2013, 23:52

Ce posturi frumoase, ce oameni de caracter si finetze in exprimare, .... Cum apare virusul asta de "apslaba" , cum se strica imaginea. Exista cumva antivirus ptr asa ceva?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de pikeman » 27 Ian 2013, 00:46

Da Lucian ii zice Socola...din pacate trebuie facute acte pentru el :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de apsalba » 27 Ian 2013, 07:22

razvan m. scrie:Multumim ! Nu stiu ce ne-am face fara tine...
Este evident ca fara mine nu puteti face sinic. Si o stii foarte bine! La fel ca si ceilalti.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Filmul CNS 2012 - Etapa 1 Periprava

Mesaj de semlecangheorghe » 27 Ian 2013, 09:12

Predarea educatiei fizice sau instruirea sportiva, in forme organizate, se asigura numai de persoane atestate in domeniu prin diplome sau certificate recunoscute, in conditiile legii.
In conditiile legii,ca si arbitrii aia pe care i-ai scolat pe bani??Desi federatia nu era recunoscuta de M.T.S.,neavind C.I.S.??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns