Federatie - AGVPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Gyorg » 12 Feb 2014, 13:52

chiar n-ai inteles nimic din sfaturile mele, fi mai diplomat, mai intelegator si mai flexibil ca sa-ti atragi sustinatorii. Crezi ca pozitia ta de forta "legislativa" poate inmuia picioarele pescarilor aplecandu-se in genunchi la frps? Gresit, si nu inteleg cum poti sa fi acolo, inca presedinte al unei structuri fara pic de diplomatie si inspiratie. Sau poate nu stiu eu tot, poate imi inchipui ca acesta frps este mai mare decat o constructie de carton subred.

Ma opresc aici, ti-am zis mai demult, mai iti zic odata: ce meriti din partea mea este numai INDIFERENTA!
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de anem » 12 Feb 2014, 14:00

apsalba scrie: Apropo, FRPS a preluat sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din România; agrement, recreere și competiție. Nu știai? Afli acum!
poate ar fi bine sa aduci si niste dovezi la afirmatia asta ... Fane minciunel, pentru ca istoricul (si nici prezentul) nu e de partea ta. sunt de parere ca e doar o alta minciuna (a cata oare) prin care speri sa iti tii aproape aplaudacii ... deci, mincinosule, poti proba ceea ce afirmi?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 14:26

Gandacu de buctarie tropaie pe aici si da mesaje private.
Ce te-au cusut astia la gura mai marioneta! Stai putin ca aflu eu zilele astea cine tine de sfori!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Tavi » 12 Feb 2014, 15:05

Apropo, FRPS a preluat sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din România; agrement, recreere și competiție. Nu știai? Afli acum
Confirm, este 100% adevarat.
Din surse sigure am aflat ca FRPS va prelua sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din lume, sweetwater, mineral water si sparkling water.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 15:09

Aceasta decizie vine la putin timp după preluarea (prin organizarea Campionatului National de Staționar) pescuitului în sewage water.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 15:12

Deși ținută secret, la următoarea AG a FRPS, va fi analizata și luata în discuție inclusiv preluarea mersului pe apa și organizarea unui departament, cum alt fel decât autonom și independent.
Imagine
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Adelin » 12 Feb 2014, 19:02

StefanDinu scrie: - nu susțin FRPS-ul pentru ca deși s-a născut ieri, le știe el pe toate iar noi suntem niște dobitoci ca nu vrem sa îl ascultam. Dar dacă nu vrem ne face el sa-l ascultam.
Nu mai vorbim de aberatiile lui musiu' Lefterescu cu privire la existenta selectionerului care nu tine cont de clasamentul din campionatul national si El face lotul dupa cum crede de cuvinta...pe ce considerente, numai federatia ne poate spune. Daca nu clasamentul la finalul anului competitional da valoarea lotului, poate ne spune Lefterescu si noua cum se aleg valorile federale: pe criterii de nepotisme, pe o masa cinstita la restaurant, pe prietenie, pe relatii amoroase selectioner-sportiv :wink: , sau pe ce alte criterii numai de ei stiute se alege valoarea?!
Daca musiu' ar avea voie la calculator as putea sa ii sugerez criteriul de selectie ideal care cu siguranta ar fi mai bun decat cel al selectionerului federal: lasati ca lotul sa fie alesc de o urna dotata cu o suflanta, la fel ca la LOTO 6/49.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Adelin » 12 Feb 2014, 19:15

SF scrie: Poate ma inseala memoria , insa in carnetu de membru erau si indatoriri sau obligatii , si era specificata participarea in actiuni contra braconajului .
Acuma , nu am participat niciodata , insa cred ca daca la fiecare filiala ar insista un grup de pescari pan la urma s-ar face putin , poate nu peste tot , insa s-ar putea urni ceva .
Cum sa combati braconajul daca in fiecare judet controlul il face doar un singur inspector AMPA si in afara de el nu are nimeni voie sa faca controale?!!! :shock:
Sa fim corecti si cu domnul inspector, care mai are si el treburi in oras, de facut piata, de rezolvat treburi cu masina de la institutie si asta nu doar intr-o zi ci de mai multe ori...apoi intr-o zi, in cel mai fericit caz, iese in teren si mai imprastie din braconieri, iar apoi vine weekend-ul, cand domnul inspector spune si pe drept de data aceasta, ca nu este platit! Pai cine a putut gandi un asemenea sistem de paza a fost un geniu!
Culmea e ca acel inspector nu se plange ca nu mai razbeste cu atata lucru!!!!...oare sa mai aiba fiecare ceva afaceri personale si mici ciubucuri de nu isi doresc mai multi colegi care sa ii ajute, sa le usureze si eficientizeze munca?!!!
Raspunsul cred ca il stim fiecare, dar din pacate stam tacem din gura... intr-un fel ne convine cumva si noua, nu ne controleaza nimeni, mai ducem un peste acasa, mai un sac(cand merge bine) si uite asta este Romania si ne place sau nu ne place, noi o construim zi de zi!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de boistean » 12 Feb 2014, 19:32

Adelin scrie: Cum sa combati braconajul daca in fiecare judet controlul il face doar un singur inspector AMPA si in afara de el nu are nimeni voie sa faca controale?!!! :shock:
politia si jandarmeria au dreptul sa faca la orice ora controale, insotiti sau nu de inspectori anpa.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de razvan m. » 12 Feb 2014, 20:26

Plus Politia de Frontiera si Garda de Mediu. Cu alte cuvinte sunt cinci institutii care ar trebui sa faca controale si care nu isi fac treaba decat din an in pasti, uneori cu telefoane de avertizare inaintea descinderii.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns