Federatie - AGVPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Adelin » 11 Feb 2014, 18:52

Or sa se-nmulteasca ca buruienile... :-)))
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de razvan m. » 12 Feb 2014, 01:12

*** SENZATIONAL !!! *** SENZATIONAL !!! *** SENZATIONAL !!! ***

Prin amabiliatea doamnei Varvara Durante, suntem in masura sa va prezentam avant la lettre inregistrarea discursulului prezidentului federal, din fata adunarii generale a FIPS ce va fi avut loc in aprilie 2014, intrerupt pe alocuri de mojiciile contracandidatului sau care, simtind cum ii fuge presul de sub picioare, coboara nepermis de mult nivelul academic al dezbaterii...

Rapiti-va zece minute din viata ca merita !

http://www.youtube.com/watch?v=MmaUoV9WYQg#t=52

:lol: :lol: :lol:


*** SENZATIONAL !!! *** SENZATIONAL !!! *** SENZATIONAL !!! ***
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Gyorg » 12 Feb 2014, 11:47

lazarini scrie:De pe un alt forum:
Gyorg scrie:Personal imi pare sincer rau ca FRPS nu a reusit sa fie ceea ce toti ne doream. O federatie adevarata de pescuit, adunand interesele pescarilor sportivi sau amatori intr-un singur forum decizional.
Gyorg scrie:Sunt convins ca daca abordare era pasnica, amicala si in beneficiul comunitatii pescaresti (legal si moral), FRPS era acum afiliata international, dar si colecta sumele pentru sustinerea concursurilor nationale si internationale.
:wallbash:
Altul caruia ii sclipesc ochii dupa banii recreativilor.
Buei, cu atitudini de genul asta cu ce va deosebiti de AGVPS sau Fane cooperativa?
Lazarini,
poate ca ai dreptate, intre bani colectati pentru taxe aferente pescuitului recreativ si cei destinati competitilor trebuie sa existe o diferentiere. Fondurile colectate trebuie sa mearga in paza si protectie, populare, evaluari sau alte activitati destinate apelor publice.

Departe de mine gandul de a indica directionarea baniilor catre competitile sportive, asa cum acestea s-au sustinut pana acum, se sustineau si in continuare. Mesajul meu era altul, daca fane p era inspirat si diplomat, putea sa adune sub palaria frps toate interesele, competitionale sau recreative. Asta este singurul lucru pentru care imi pare rau ca fips-cips i-a dat reject
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 11:57

Gyorg scrie:... daca fane p era inspirat si diplomat, putea sa adune sub palaria frps toate interesele, competitionale sau recreative. Asta este singurul lucru pentru care imi pare rau ca fips-cips i-a dat reject
Cred ca cel mai bine este ca cele doua direcții sa fie despărțite: competițiile sa fie la FRPS iar "recreativii" la AGVPS și FNPSR.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Gyorg » 12 Feb 2014, 12:10

StefanDinu scrie:
Gyorg scrie:... daca fane p era inspirat si diplomat, putea sa adune sub palaria frps toate interesele, competitionale sau recreative. Asta este singurul lucru pentru care imi pare rau ca fips-cips i-a dat reject
Cred ca cel mai bine este ca cele doua direcții sa fie despărțite: competițiile sa fie la FRPS iar "recreativii" la AGVPS și FNPSR.
Din pacate agvps nu a facut nimic pentru recreativi si nici nu o sa faca ceva.
fnpsr-ul nu stiu daca mai exista dupa deturnarea de fonduri ;)
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 12:19

Gyorg scrie:Din pacate agvps nu a facut nimic pentru recreativi si nici nu o sa faca ceva.
fnpsr-ul nu stiu daca mai exista dupa deturnarea de fonduri ;)
AGVPS nu a facut pentru ca nu exista o concurenta puternica. Daca FNPSR isi realiza scopurile propuse initial altfel aratau apel acum dar mai ales pescarii aveau alta reprezentativitate. Pentru toti vor sa fie independenti dar toti vor sa fie ascultati de autoritati. Pana nu o sa existe 2/ 3 federatii de asociatii puternice satul o sa se faca ca face. Cel mult!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de SF » 12 Feb 2014, 12:37

Gyorg scrie:
Din pacate agvps nu a facut nimic pentru recreativi si nici nu o sa faca ceva.
Cu doua zile in urma am vazut o emisune despre Elvetia ,aia fac cateva referendumuri pe an , de fiecare data cand scornesc legi locuitorii voteaza .Asta inseamna sa participi , nu sa astepti , si asa functioneaza un sistem .

Poate ma inseala memoria , insa in carnetu de membru erau si indatoriri sau obligatii , si era specificata participarea in actiuni contra braconajului .
Acuma , nu am participat niciodata , insa cred ca daca la fiecare filiala ar insista un grup de pescari pan la urma s-ar face putin , poate nu peste tot , insa s-ar putea urni ceva .
Am mai spus asta de cateva ori , politicienii , functionarii , sefii , nu-s decat reprezentanti a unei societati , provin din randurile acesteia , iar societatea este care este .....

Nu conteaza ce partid ,de ce culoare , conteaza oamenii care-l compun .

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de lazarini » 12 Feb 2014, 12:40

Faina soarta avem: ajungem sa sustinem pe unii care stim sigur ca nu sunt in stare sa faca mare lucru (AGVPS) in detrimentul celorlati despre care la fel de sigur stim ca vor face mai rau decat pana acum (cooperativa).
E ca in politica damboviteana: il sustinem pe basescu de care ne-am saturat toti de frica psd-ului care ne arata clar de ce este in stare.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de Gyorg » 12 Feb 2014, 13:34

Dată expediere: Mie Feb 12, 2014 12:17 pm
Expeditor: apsalba
Destinatar: Gyorg

Subiect: Federatie - AGVPS

Gyorg scrie:
StefanDinu scrie:
Gyorg scrie:
... daca fane p era inspirat si diplomat, putea sa adune sub palaria frps toate interesele, competitionale sau recreative. Asta este singurul lucru pentru care imi pare rau ca fips-cips i-a dat reject

Cred ca cel mai bine este ca cele doua direcții sa fie despărțite: competițiile sa fie la FRPS iar "recreativii" la AGVPS și FNPSR.


Din pacate agvps nu a facut nimic pentru recreativi si nici nu o sa faca ceva.
fnpsr-ul nu stiu daca mai exista dupa deturnarea de fonduri ;)

[i]Ar trebui să-ți controlezi afirmațiile. FNPSR există în continuare și n-a deturnat nici un fond. Dacă ai probe, fă-le publice. Afirmațiile pe forumuri pot fi atacate în instanță și nu cred că îți convine să ne vedem în fața unui judecător!
Apropo, FRPS a preluat sub autoritatea sa tot pescuitul sportiv din România; agrement, recreere și competiție. Nu știai? Afli acum![/i]

prezindete federal de carton, tine minte un lucru : NU IMI ESTE FRICA de amentintarile tale, mai mult decat atat, daca vei da vreodata in judecata vre-un membru al lotului national, EU Gyorg voi sustine reprezentarea legala financiar, pana la recuperarea prejudiciului moral si financiar!

Chiar crezi ca nu stiu toate dataliile manevrelor facute cu fondurile de la excavarea pietrisului si factura de consultanta de pe firma ta?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Federatie - AGVPS

Mesaj de StefanDinu » 12 Feb 2014, 13:47

lazarini scrie:Faina soarta avem: ajungem sa sustinem pe unii care stim sigur ca nu sunt in stare sa faca mare lucru (AGVPS) in detrimentul celorlati despre care la fel de sigur stim ca vor face mai rau decat pana acum (cooperativa).
E ca in politica damboviteana: il sustinem pe basescu de care ne-am saturat toti de frica psd-ului care ne arata clar de ce este in stare.
Cam asa dar nu chiar:
- susțin AGVPS-ul pentru deși nu a făcut nimic pentru competițiile de spinning, nu se da deștept și atotștiutor. AGVPS-ul nu a cerut sportivilor de spinning nici un ban (având în vedere ca cel putin plătesc cotizatia la FIPSed) și nici nu s-a băgat în calendare competiționale sau regulamente.
- nu susțin FRPS-ul pentru ca deși s-a născut ieri, le știe el pe toate iar noi suntem niște dobitoci ca nu vrem sa îl ascultam. Dar dacă nu vrem ne face el sa-l ascultam.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Scrie răspuns