Federatia lu`Fane

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de cristi.albu » 23 Feb 2012, 15:54

Pentru cei care inca nu s-au plictisit, iata si partile 3 si 4 din interviu.
PARTEA A TREIA
PARTEA A PATRA

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Feb 2012, 19:16

N-am inteles partea asta
Si cu cat manifestarea tribala din cadrul ligilor si federatiilor de nisa va fi mai accentuata, cu atat sansa noastra de a ne manifesta pasiunea intr-un cadru organizat va fi mai mica.
Da chiar deloc...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de vali stratonov » 24 Feb 2012, 08:27

semlecangheorghe scrie:N-am inteles partea asta
Si cu cat manifestarea tribala din cadrul ligilor si federatiilor de nisa va fi mai accentuata, cu atat sansa noastra de a ne manifesta pasiunea intr-un cadru organizat va fi mai mica.
Da chiar deloc...
Gigi e cam subtila afirmatia ce-i drept , dar multa dreptate contine. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de semlecangheorghe » 24 Feb 2012, 09:21

Stiu ca e subtila.De aia am si intrebat care este sensul ei corect in opinia celui care a facut afirmatia...Raspunsul este pe PVTV..Cit despre manifestarile tribale,vad ca nu-i sint straine deloc presedintelui vostru...Il mai tineti mult acolo,ca numai gafe face??Sau, se tine singur,de 'legatorile'create expres in acest scop??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de oly marius » 03 Mar 2012, 01:14

Domne ma uit si imi vine sa rad si pe deoparte sa plang, toata lumea se cearta si alti isi fac de cap (braconierii,baietii destepti) in timp ce altii se cearta altii fura nestingheritii.In primul rand sa faci ordine trebuie educati oamenii sa nu-si mai faca nevoiile in toate partile(ma intelegeti)sa fi civilizat.Nu stiu ce sa zic toata lumea vrea sa faca ceva dar prea multe capuse care sug sange.Pacat mare pacat.Vorba romanului la ce e bun la dat din gura si fapte mai putine din pacate domnilor suntem cu totii in rahat . :respekt:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Federatia lu`Fane

Mesaj de nucus » 03 Mar 2012, 07:39

Si in mod sigur salvarea e la tine :D .Daca vrei sa intelegi ceva,incearca sa citesti tot ce s-a scris in ultimii 5 ani vis s vis de si de catre ,celebrul fane-facatura-factura. Daca vine unul nechemat la tine in casa si incepe sa te insulte sau sa te ameninte ,nu cred ca-l asezi la masa si-l omenesti si c-o palinca !? Incerci sa-l dai afara si-l "omenesti" cu ce ai la indemina (preferabila ar fi coada de matura sau o coada de minciog) dar el intra inapoi pe fereastra ! Asta e fane-f-f ! Citeste si apoi trage concluzii ! Fara suparare ,daca se poate!
PS.Multi au inceput ca tine si au sfirsit trecind de parte celor multi (si prosti dupa parerea lui fane) care isi arata toata "simpatia"fata de el.
Si mai e ceva :parca fara el niciun forum nu are culoare ! Asta in timpul iernii :D ! La cite laturi a primit si a inghitit cu stoicism (mai ales ca e vorba de cele mai multe ori de propia-i voma si alte maerii provenite din excretiile sale) e de-a dreptul de admirat si ar trebui sa-i multumim ca ne mentine tonusul in perioadele extrem de inactive ca pescuiala.

Scrie răspuns