Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 14 Dec 2012, 18:22

zavera scrie:Un om de onoare ar recunoste esecul initiativei sale si si-ar da demisia, nu credeţi ?
Poate, în alte circumstanţe, o persoană cunoscută în lumea pescuitului competiţional ar reuşi mai mult.
Există campioni mondiali, vicecampioni mondiali, preşedinţi de ligi, de cluburi, pescari de competiţie cunoscuţi şi respectaţi în branşă, etc.
După fotografie, pare o persoană matură. Rămane să vedem dacă ştie să-şi asume şi responsabilitatea esecului. Că succese, nu pare deloc să fi avut.
Cred că o retragere onorabilă este mai indicată decat o continuare...care-i cuvantul ? Penibila, cred !
Cooperativa nu se retrage , nu se preda si nu isi da demisia... nici mort si imbalsamat :lol: :lol: :lol: El vrea sa dainue vesnic in groapa de gunoi a istoriei pescuitului , acolo unde , cu multa "ravna si sudoare" si-a castigat un binemeritat loc :lol: :lol: :lol:

Poate oare cineva sa demisioneze sau sa se retraga din "ceva" care nu exista decat in mintea lui bolnava ? :lol: :lol: :lol:
După fotografie, pare o persoană matură
Dar halatul , cat costa halatul ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de jhonny » 14 Dec 2012, 21:41

Prieteni pescari, am ajuns la Alba Iulia, frig, -9 grade. Brrrrrrr!
Oare sa facut focul in sala de sedinta??????
Sunt cazat "la Puscas", hotel frumos cu piscina, etc. va rog nu fiti curiosi si indiscreti. :roll:
Dimineata fac un dus si plec pe jos la sediul FNPSR, sau cum ii zice. Sper sa fie cald acolo, sunt un pic atins de raceala.(cred ca nu se va prinde prezidentu si sa ma dea afara).
Am primit pe privat, toate propunerile dumneavoastra.
Daca nu e aglomeratie si nu sa prezentat nimeni......asta e, revenim pe 15 la aceeasi ora sau.....la revedere, vom vedea.
Orice alta propunere.....mailul ramane deschis!!!! :wink:

Avatar utilizator
audumbre
senior
senior
Mesaje: 329
Membru din: 28 Noi 2012, 22:23
Localitate: pe unde intra vantul in tara

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de audumbre » 14 Dec 2012, 23:11

jhonny scrie:Orice alta propunere....
5,6 . e bine ? :lol:
da-i prostului o scara , ca el o pune si coboara !

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de pikeman » 15 Dec 2012, 00:27

apsalba scrie:
Adelin scrie:Bine ma, io cotizez....cat ma costa sa nu mai aud de el?!...sau cat costa sa il vad trecut la vanatori?! :lol: :lol: :lol: :lol: ...poate asa scapam de el. :oops:
Păstrează-ți banii. S-ar putea să ai nevoie de ei când vei veni după legitimație. Sau ai decis să nu mai concurezi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PS La vânători cotizezi tu acum. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
mai Fanica Putrezica
Ai ramas cu placa mica
:lol: :lol: :lol:

A dreq de vro 5 ani ne ameninta cu cotizarea asta, i so stricat placa la saracu, creca il asteapta pe Nastase din parnaie sa il bage cineva in sama :lol: :lol: :lol:

auzi Fane, da arata si tu o legitimatie d'aia , fa o poza, sa stiu dupa ce vin sa platesc :lol: tot tiu banii la ciorap degeaba :fluch
Hai ca se devalorizeaza, cat ii pe 2013 ? 10 Lire turcesti? :lol: sau ajunge o moneda de aluminiu de 5 lei de pe vremea lu Ceasca? :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 15 Dec 2012, 07:58

Eu as fi curios cum a votat Federatia la proiectul Rosia Montana.....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2012, 08:35

pikeman,
de ce esti nerabdator? Stii foarte bine cine se pune contra functionarii federatiei. Cu toate contrele puse, federatia fi fi intr-un final autorizata. In atare situatie, ce vei face?
PS ghita, referendumul nu s-a tinut in Alba Iulia. De altfel, a si fost invalidat.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de zavera » 15 Dec 2012, 12:31

apsalba scrie:pikeman,
de ce esti nerabdator? Stii foarte bine cine se pune contra functionarii federatiei. Cu toate contrele puse, federatia fi fi intr-un final autorizata. In atare situatie, ce vei face?
PS ghita, referendumul nu s-a tinut in Alba Iulia. De altfel, a si fost invalidat.
Aţi putea oferi, totuşi, un orizont de timp ?
Ceva gen: o lună, şase luni, un an, mai mulţi ani ?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2012, 13:18

Nu depinde de mine, ci de cei care ne bagă bețe în roate și atacă federația prin justiție. Și astea se vor termina odată și odată. Nu pot dura la nesfârșit.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 15 Dec 2012, 15:14

Aceasta asa zis "federatie sportiva de pescuit" incalca cu premeditare urmatoarele legi si tratate internationale

- Legea de protectie a animalelor,

- Tratatul de la Lisabona care statutează faptul că animalele sunt ființe simțitoare si nu pot fi supuse la rele tratamente

- Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, art 4

1. Animalul salbatic are dreptul de a trai si de a se reproduce liber in mediul sau natural.
2. Privarea prelungita de libertate, vanatoarea si pescuitul spotiv, precum si orice folosire a aminalului salbatic in alte scopuri dacat cele vitale sunt contrare acestui drept fundamental.

Iata numai cateva motive care pot fi invocate in instanta, pentru ca acest grup infractional constituit sub denumirea de Federatia Romana de Pescuit Sportiv sa fie dizolvat iar autorii trasi la raspundere penala ... si ala delireaza pe aici cu "autorizarea" :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de zavera » 15 Dec 2012, 17:03

apsalba scrie:Nu depinde de mine, ci de cei care ne bagă bețe în roate și atacă federația prin justiție. Și astea se vor termina odată și odată. Nu pot dura la nesfârșit.
Strict din ceea ce am citit pe acest forum (dar şi pe altele), am înţeles că procesele le-aţi iniţiat dvs. , nu invers.
Dar, în fond, nu are importanţă. Aceste procese puteau sa nu existe.
Cred că ar fi trebuit să explicaţi mai bine în ce constă schimbarea propusă de dvs., cu accent pe avantajele aduse :

- pescuitului de competitie
- dezvoltarii pescuitului in general
- protejarii faunei piscicole.

Probabil ca dvs (sau urmasul dvs la conducerea "initiativei federale") ar trebui sa inceapa cu aceste lucruri. Ideea este sa atrageti de partea dvs. pescarii de competitie (in primul rand), opinia publica pescareasca si, desigur, factorii de decizie in domeniu.
Poate ma insel, dar dvs. procedati tocmai pe dos si lasati impresia (sper ca este doar o simpla impresie a mea) ca actionati impotriva celor pe care federatia ar trebui sa-i conduca.

Scrie răspuns