Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 08 Feb 2012, 23:13

lazarini scrie:
razvan m. scrie:N-ai inteles. El a constituit Federatia pe munca cluburilor de crap, rapitori, musca si ce o mai fi.... ca un adevarat parazit. :oops:
Cate din cluburile respective sunt acum in Federatia de carton ? Nu stiu daca e vreunul !
Asta spuneam si eu, s-a folosit de existenta si activitatea cluburilor deja constituite, posesoare a CIS unele dintre ele, si care intradevar au facut ceva pentru pescuitul competitional in RO. Culmea ironiei: toate aceste cluburi nici nu vor sa auda de Popescu si federatia sa.
Sunt de parere ca tocmai daciada asta organizata de cluburi pentru obtinerea CIS i-a deschis lui Popescu usa ANST-ului. Oricat ar incearca sa ne convinga contrariul, pana la eliberarea primului CIS nu cred ca se putea vorbi de pescuit ca ramura sportiva (eu sustin ca nici la aceasta data nu se poate face asta).
Imagine
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 09 Feb 2012, 09:10

Reusita poza ! Hidoasa insecta :twisted: .

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 09 Feb 2012, 09:47

Exact ca o capusa este si acesta federatie pentru pescutul recreativ/sportiv .
A venit timpul sa terminam cu acesta porcarie numita frps care ne umple de scarba
Sper ca de acesta data ,sa se unesca toti reprezentantii pescuitului competitional , si sa formeze o structura care sa-i reprezinte cu adevarat si sa le rezolve problemele .La fel si reprezentantii pescarilor recreativi(hobby)

Trebuie inteles faptul ca la ora actula pescarii se impart in doua mari categorii :

a) pescarii de competitie care au nevoie de o federatie adevarata , nu paragladina asta ilegala de acum,si nu neaparat sportiva (parerea mea).

b) pescarii recreativi (hobby) care nu trebuie sa fie asociati cu japca pentru a cotiza la o federatie sportiva, asa cum se doreste acum
Cine doreste asociere ,este liber sa o faca , dar asocierea nu trebuie sa fie obligatorie . Ea trebuie sa se faca in asociatii ale pescarilor, nu intr-o federatie sportiva care nu are legatura cu pescuitul recreativ dar este avida dupa bani

In acest fel se face si o disociere clara intre cele doua categorii, care nu trebuiesc puse in aceiasi oala , cum vrea sa procedeze actuala federatie .Pescuitul competitional implicand alte resurse si cheltuieli fata de cel recreativ . Nu oricine isi poate permite competitia
Problemele sunt in majoritate comune dar exista si probleme specifice fiecarei categorii in parte .

Eu nu inteleg un sigur lucru , cum de atatia ani n-a existat o federatie sportiva si totusi pescuitul competitional a avut rezultate bune , si acum dintr-o data este neaparat nevoie de una care sa gestioneze atat pescuitul competitional cat si cel recreativ ?

Problema grava este ca aceasta federatie se erijaza nu numai in reprezentanta absoluta a pescarilor , dar isi aroga si drepturi asupra resurselor acvatice vii si a habitatele piscicole naturale . Un motiv in plus pentru care se impune de urgenta dizolvarea ei .

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 09 Feb 2012, 09:54

razvan m. scrie:N-ai inteles. El a constituit Federatia pe munca cluburilor de crap, rapitori, musca si ce o mai fi.... ca un adevarat parazit. :oops:
Cate din cluburile respective sunt acum in Federatia de carton ? Nu stiu daca e vreunul !
mihuță,
Când vii cu cererea de afiliere la federație, să-l iei și pe Adelin. A fost recomandat pentru lotul național de spinning și vreau să-l cunosc și eu.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 09 Feb 2012, 10:04

Lotul national se formeaza in urma unui campionat sau se face pe baza de recomandari?
Adeline, vad ca ai pile la Nea Fane, te baga in lotul national. Descurcaretule! :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 09 Feb 2012, 10:04

Ati vazut cu ce tupeu apare escrocul acum ? :lol: :lol: :lol:

Bai foamea-n gat , mergi mai repede si cere sa te dizolvi singur , asa mai scutesti din cheltuieli :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 09 Feb 2012, 10:11

Tavi scrie:Lotul national se formeaza in urma unui campionat sau se face pe baza de recomandari?
Adeline, vad ca ai pile la Nea Fane, te baga in lotul national. Descurcaretule! :lol:
Loturile naționale sunt stabilite de antrenorul federal. Avem deja listele pentru toate probele pentru anul competițional 2012. Componența lor depinde și de opțiunea sportivilor și de apartenența cluburilor din care fac parte la federație.
Recomandarea a făcut-o Vali Stratonov, responsabil cu competițiile sportive.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 09 Feb 2012, 10:14

apsalba scrie:
razvan m. scrie:N-ai inteles. El a constituit Federatia pe munca cluburilor de crap, rapitori, musca si ce o mai fi.... ca un adevarat parazit. :oops:
Cate din cluburile respective sunt acum in Federatia de carton ? Nu stiu daca e vreunul !
mihuță,
Când vii cu cererea de afiliere la federație, să-l iei și pe Adelin. A fost recomandat pentru lotul național de spinning și vreau să-l cunosc și eu.
fane ... asta e de rasul curcilor ...

se numeste manipulare ieftina si dorinta de a creea anumite tensiuni in WSB bagandu-ti limba in zona posterioara a lui Adelin ... ceea ce nu iti va merge ...

ma minunez sa vad cat de marsav poti sa fi si de ce esti in stare sa faci pentru a iti atinge telul ... esti doar un gunoi, un mare nimic pe care nu merita nici sa iti consumi flegma ... javra ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 09 Feb 2012, 10:16

Termina bai cu manipularea asta ieftina aici , ai venit sa imparti posturi de sclaveti ?

Cine crezi ca vine sa fie "negru pe plantatie" la tine in federatie ,atat timp cat existi tu ca presedinte ?
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 09 Feb 2012, 10:17

apsalba scrie:
Tavi scrie:Lotul national se formeaza in urma unui campionat sau se face pe baza de recomandari?
Adeline, vad ca ai pile la Nea Fane, te baga in lotul national. Descurcaretule! :lol:
Loturile naționale sunt stabilite de antrenorul federal. Avem deja listele pentru toate probele pentru anul competițional 2012. Componența lor depinde și de opțiunea sportivilor și de apartenența cluburilor din care fac parte la federație.
Recomandarea a făcut-o Vali Stratonov, responsabil cu competițiile sportive.
si asta e si mai si ... deci nu conteaza clasamentele din campionat (care de fapt nu exista) ci conteaza recomandarile "antrenorului federal" ... :lol: :lol: :lol: ... esti criminal, pe bune ... macar fi bun si nu mai scrie pe aici ca rade lumea de tine la fiecare postare si cand mai dai cate o bomba de genul asteia lumea deja e pe jos ...

asta da "corectitudine" in temeliile noi "federatii de pescuit si casting" ... :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns