Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de vali stratonov » 18 Apr 2013, 10:44

Popescule, din nou probleme judiciare ?
Pai ce te astepti domnule coleg de la un paduche frustrat , nu crede el ca poate lua piinea de la gura avocatilor...asa-i trebuie . :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 18 Apr 2013, 17:27

Dar ce se intamplat cu mitomanul , s-a dat la fund sau i-a intrat ceva in fund de frica ca se alege praful de infama cooperativa ???

Mitomane, iesi la interval , ca oricum soarta iti este pecetluita ... DIZOLVARE scrie pe tine ! :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de steff » 18 Apr 2013, 19:53

L-am vazut de cateva ori pe forum astazi, ba mai mult a si postat pe undeva... numai aici si la topicul cu LRS se face ca nu vede :lol:. Nu-i usor de digerat asa ceva.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de apsalba » 19 Apr 2013, 07:18

Am avut treabă, de aia nu am pierdut timpul cu voi. Ar trebui totuși să citiți motivarea instanței. Face trimitere la art. 88 din Legea 69/2000. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de lazarini » 19 Apr 2013, 07:20

apsalba scrie:Am avut treabă, de aia nu am pierdut timpul cu voi. Ar trebui totuși să citiți motivarea instanței. Face trimitere la art. 88 din Legea 69/2000. :lol: :lol: :lol:
De unde ai tu motivarea unei hotarari pronuntate acum doua zile?

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de steff » 19 Apr 2013, 07:21

lazarini scrie: De unde ai tu motivarea unei hotarari pronuntate acum doua zile?
A citit in stele... ne pierdem noi timpul cu un nimic.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de Mister Fisherman » 19 Apr 2013, 07:30

Infama cooperativa iar a avut o criza de delirium tremens :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de nucus » 21 Apr 2013, 20:51

Din pacate saracu nu e decit schizofrenic :D .

bogdanpesc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 211
Membru din: 23 Iun 2007, 18:06
Localitate: Pitesti-Calarasi
Contact:

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de bogdanpesc » 23 Apr 2013, 15:38

Tot am scotocit pe saitul federatiei "cu CIS provizoriu"si nu am gasit programul competitiilor interne
Vreau sa stiu de exemplu.....unde si cand se tine finala campionatului national de pescuit stationar pe cluburi....????...sau finala la individual de stationar ????......o sa anunte Marti si se tine Miercuri??!!
..e liniste totala pe acolo,dar in schimb bazaconii destule ,de mi-a inveselit ziua...de exemplu cursurile de arbitrii,sunt curios si eu cine sunt profesorii acestor cursuri?...cine da note ?...cine sunt cursantii?...viitorii arbitrii omologati,.... de cine?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dizolvarea F.R.P.S

Mesaj de semlecangheorghe » 24 Apr 2013, 06:33

Nu te mai stresa..
Arbitrii are de anul trecut..
Trecem peste faptul ca nu exista ca entitatea ce se pretinde a fi-respectiv federatia romana de pescuit sportiv..la momentul 'investirii''acestora..
Acum ii are...bun,ce face cu ei??
Un articol foarte interesant din insusi statutul federatiei,nu mai tin minte care,dar exista,l-am citit,zice asa..ceva de genul.....................''ca arbitrii ce au statut de incepatori,trebuie sa arbitreaze mai intii citeva concursuri locale,judetene,deabia dupa aceea pot trece la arbitrajul competiilor oficiale''..
Ori federatia ,daca iei de buna propriul ei regulament,nu va putea incepe cu competitii la nivel national.....pentru ca n-are arbitrii trecuti de competitiile judetene,pentru ca acestea inca nu au existat..

Ca si optiuni-
1.modifica regulamentul,printr-o A.G.,desigur membrii fondatori,o sa fie deosebit de incintati..si nu-i nici iarna ca sa aiba scuze ca''nu se tine'' :lol:

2.Incepe cu competitii locale,judetene,lucru cam greu deoarece nu are ''pistele'gata..si chiar daca ar fi gata,nu sint ''sportivi''.Eu unul m-as fi dus,ca am fost invitat,insa cind am ridicat din start problema dotarii,costul transportului,cazarea.. :?: :?: am ajuns la concluzia ca tot din buzunarul meu trebuie sa iasa banii :lol: Aia cu ''pescarii nu mai trebuie sa duca lipsa banilor'',momentan e abureala..Pe bune,m-as fi dus numai sa vad cita seriozitate exista,daca exista,scriam cum e...

3.Sa apeleze la serviciile unor arbitrii consacrati deja :mrgreen: ,prin incheierea unui contract cu acestia..Asta ar fi fost ''bomba anului'' :lol:

Acuma...poate intelegeti de ce-i mai simplu cu procesele..atita se poate.Un c.i.s. nu poate tine loc de concurenti..In plus,hotarirea judecatoreasca prin care a facut fuziune cu V.Tarus,a fost atacata in instanta,si suspendata,si cauza se rejudeca...ceva de genul,bla,bla,bla avocatesc,mie nu-mi iese :mrgreen:

Asa ca cel putin anul asta,nea Fane nu poate decit sa dea din gura,si sa se joace cu diferite verbe la...viitor..vom face,vom drege...vom dizolva...vom rima... :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns