Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 12 Feb 2012, 10:22

apsalba scrie:Fără nici o problemă.
1. La manifestările sportive prezența echipajelor medicale este obligatorie și se obține la cererea organizatorului, în cazul nostru al federației și suportată ca atare;
2. Competițiile sportive se vor desfășura în locuri accesibile, nu pe coclauri. Pistele de competiții vor fi omologate de Comisia de specialitate a federatiei și vor fi înscrise în Registrul național al bazelor sportive.
Iarasi ne minti ???

CAPITOLUL V

ORGANIZAEA COMPETIÅ¢IILOR

Articolul 38 – Condiţii de competiţie

1 Cluburile organizatoare sunt obligate să asigure pentru desfăşurarea competiţiilor oficiale următoarele:

a) o trusă medicală de prim-ajutor;

d) acordarea asistenţei medicale şi primului-ajutor pentru spectatori;

e) măsurile de ordine conform prevederilor prezentului regulament;

2 În cazul în care Clubul organizator nu asigură una sau mai multe din condițiile prevăzute de art. 38, în termen de maxim 30 minute de la ora oficială, competiţia nu va mai avea loc.

http://frpsc.ro/regulament-de-organizar ... n-romania/

Sau nu ti-ai citit nici propriile regulamente atunci cand ai dat copy & paste ?!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 12 Feb 2012, 10:30

Nici nu ma astept la un raspuns simplu in ceea ce priveste regulamentul pentru schimbarea presedintelui...Raspunsul a fost unul specific politicienilor,evaziv,cu nspe intlesuri..Tipic..

Intreb din nou,avind in vedere citatul dat de Razvan mai sus,

Crezi ca isi va permite unclub care organizeaza sa plateasca doctor,jandarm,pompierI???

Crezi ca aceasta masura ,va avea darul sa stimuleze competitiile de pescuit??

Te doare-n cot pe domnia ta de acestea...stiu asta prea bine..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 10:42

mihuță l-a citit pe sărite. Dacă avea răbdare și citea până la capăt, era imposibil să-i scape (datorită vigilenței sale de avocat) următorul articol:
Articolul 47 – Alte dispoziţii aplicabile

1 Prezentul regulament se completează în mod corespunzător cu dispoziÅ£iile Legii educaÅ£iei fizice ÅŸi sportului nr. 69/2000, Regulamentului de punere în aplicare a dispoziÅ£iilor Legii nr. 69/2000, aprobat prin HG 884/2001, statutului FRPS, regulamentului disciplinar, regulamentului privind statutul ÅŸi transferul concurenÅ£ilor, regulamentului privind organizarea ÅŸi desfăşurarea activităţii arbitrilor, regulamentului privind activitatea observatorilor, „Legilor competiÅ£ieiâ€

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 12 Feb 2012, 10:47

[quote="apsalba"]Cine a zis că se vor face competiții la Periprava? Cea mai bună pistă de spinning este după părerea mea Lacul Morii din București.
Poate pentru spinning la thailandeze,fireste ,de competitie,omologate,etc.Ati pescuit vreodata pe Lacul Morii?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 10:49

kleniacul scrie:
apsalba scrie:Cine a zis că se vor face competiții la Periprava? Cea mai bună pistă de spinning este după părerea mea Lacul Morii din București.
Poate pentru spinning la thailandeze,fireste ,de competitie,omologate,etc.Ati pescuit vreodata pe Lacul Morii?
Încă nu, dar mi-am propus să o fac după ce se dezgheață. Avem intenții serioase cu acest lac.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 12 Feb 2012, 10:56

Daca vei continua sa ne spui aceleasi povesti, intram intr-o alta era glaciara :lol: !

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Mesaj de kleniacul » 12 Feb 2012, 10:57

apsalba scrie:
kleniacul scrie:
apsalba scrie:Cine a zis că se vor face competiții la Periprava? Cea mai bună pistă de spinning este după părerea mea Lacul Morii din București.
Poate pentru spinning la thailandeze,fireste ,de competitie,omologate,etc.Ati pescuit vreodata pe Lacul Morii?
Încă nu, dar mi-am propus să o fac după ce se dezgheață. Avem intenții serioase cu acest lac.
Tare as vrea sa vad cum stirpiti braconajul cu plase si curent electric.Mare ar fi minunea.Poate nu va dati seama citi pescuiesc ilegal acolo,nu stiti ca suni degeaba la 112,ce mai facem asa pe tacute,o plasa luata,o barca,nu ajuta prea mult.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 12 Feb 2012, 11:51

nucus scrie:Daca vei continua sa ne spui aceleasi povesti, intram intr-o alta era glaciara :lol: !
Am așa o vagă impresie că nu este râsul tău. Mâine s-ar putea să te zgârâi pe ochi pentru atitudinea ta. Oricum, eu nu am contabilizat mizeriile tale și o să-ți accept scuzele când vei veni la Alba Iulia pentru afiliere la federație. Să nu uiți să aduci și Hotărârea AG de retragere din LRS. Chestie valabile pentru toate cluburile afiliate pe la diferite cooperative.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 12 Feb 2012, 13:49

Tomberonule, anunta'ne cand vii la Bucuresti. Iti prezentam noi Lacul Morii, de la suprafata pana fund.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 12 Feb 2012, 14:04

Am vorbit in nume personal si n-am sa ma zgirii pe ochi cum n-am sa-ti cer scuze decit doar ca reciprocitete !

Scrie răspuns