Dizolvarea F.R.P.S

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 08 Feb 2012, 14:06

lazarini,
Știi la fel de bine ca mine că din miile de forumiști, activi sunt sub 50. Poți verifica. Și că cei care mă critică îi numeri pe degete. Așa că mai taie. Nu te erija în purtător de cuvânt al tuturor pentru că nu ești. Aprox 16.000 de forumiști nici măcar ei nu se pot erija în purtătorii de cuvânt ai tuturor pescarilor sportivi din România. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini » 08 Feb 2012, 14:17

apsalba scrie:lazarini,
Știi la fel de bine ca mine că din miile de forumiști, activi sunt sub 50. Poți verifica. Și că cei care mă critică îi numeri pe degete. Așa că mai taie. Nu te erija în purtător de cuvânt al tuturor pentru că nu ești. Aprox 16.000 de forumiști nici măcar ei nu se pot erija în purtătorii de cuvânt ai tuturor pescarilor sportivi din România. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Atunci hai sa o luam altfel, fa tu o lista cu cei care te sustin.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 08 Feb 2012, 14:24

lazarini scrie:
apsalba scrie:lazarini,
Știi la fel de bine ca mine că din miile de forumiști, activi sunt sub 50. Poți verifica. Și că cei care mă critică îi numeri pe degete. Așa că mai taie. Nu te erija în purtător de cuvânt al tuturor pentru că nu ești. Aprox 16.000 de forumiști nici măcar ei nu se pot erija în purtătorii de cuvânt ai tuturor pescarilor sportivi din România. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Atunci hai sa o luam altfel, fa tu o lista cu cei care te sustin.
bine zis ... :lol:

apsalba (de ce nu iti schimbi odata userul asta ca doar ti s-a cerut asta!) nu ai cum sa faci o lista cu toti cotizantii si asta o sti prea bine ... multi nici nu au auzit de tine iar in cazul in care ar auzi de planurile tale cu siguranta nu ai mai iesi pe malul vreunei ape fara garda de corp ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 08 Feb 2012, 14:41

apsalba scrie:1. bass assassin
2. anem
3. SF
4. mihuță

Restul pune-i tu! Sau să se scrie singuri. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ai glume in program :)

Mai popescule , ii vorba despre cei pe care i-ai dat in judecat in cariera ta pe chestii legate de pescuit , nu te face ca nu stii ! Asta , de inceput !

In rest , daca ar afla restu lumii pe planuri ai , vorba lui ANEM , ai umbla cu garda de corp , insa nici aia nu ar ajunge , un plumb de 100 gr in cap ti-l trimit de la 120 de m , daca esti atacat cu proiectile din astea nu te apara garzile :lol: :lol:

Esti nesimtit , deosebit de nesimtit :oops: :twisted:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 08 Feb 2012, 14:46

lazarini scrie:
apsalba scrie:lazarini,
Știi la fel de bine ca mine că din miile de forumiști, activi sunt sub 50. Poți verifica. Și că cei care mă critică îi numeri pe degete. Așa că mai taie. Nu te erija în purtător de cuvânt al tuturor pentru că nu ești. Aprox 16.000 de forumiști nici măcar ei nu se pot erija în purtătorii de cuvânt ai tuturor pescarilor sportivi din România. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Atunci hai sa o luam altfel, fa tu o lista cu cei care te sustin.
Nu mă interesează cine mă susține și cine nu. Federația nu este o sectă, ci o structură sportivă, legal constituită.

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 08 Feb 2012, 15:00

apsalba scrie: Nu mă interesează cine mă susține și cine nu.
corect. tu esti seful! :lol:

pana in momentul de fata n-ai facut nimic altceva decat sa sugi p***.
pofta buna in continuare!

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 08 Feb 2012, 15:04

lazarini scrie: In alta ordine de idei, dincolo de idealul "olimpic" propavaduit de CIPS/FIPS, stie cineva cum stau lucrurile in alte tari cu apa calda? Ma refer la partea cu recunoasterea pescuitului ca sport, la existenta unei suprastructuri de nivelul unei federatii sportive, la obligativitatea aderarii obligatorii la o structura a unei astfel de federatii in vederea practicarii, strict ca activitate recreationala, a pescuitului?
Cred ca am mai spus asta !

In Spania ii federatia spaniola , compusa din federatii mai mici , de ex. aici la mine , federatia baleara , dupa comunitate , la fel catalana sau valenciana , etc.
Astea mai mici is compuse din cluburi ! Nu te obliga nimeni , insa daca vrei competie oficiala , atentie , oficiala (pentru ca is competitii neoficiale la care poti participa ) te inscrii intr-un astfel de club si platesti o licenta federativa , vadit mai scumpa decat cea normala , pentru recreativ .
Recreativii se pot inscrie in cluburi , insa daca nu participa la competii oficiale , nu platesc acea licenta federativa .

Apele tin de alt organism . Ca sa tina o competitia , oficiala sau nu , tre sa ceara voie de fiecare data la acel organism .
Io , ca recreativ , nu dau un sfant la competitii , platesc licenta la , consellerie se numeste aici , si atat .
Si nu ma obliga nimeni , nici vorba .
Pot insa sa platesc o licenta federativa si sa nu concurez .

Sponsorii ii cauta cluburile si federatiile locale . Insa marea majoritate a celor implicati si care fac performanta (am un dublu campion mondial de 200 de unde locuiesc eu ) au magazin .

Ca idee , asa peste tot ,cam toti campionii traiesc din pescuit , au magazine . Acces usor la sponsorizari de la producatori si timp liber suficient . Asta ii reteta pentru a face performanta in pescuit . Foarte greu altcumva , si ma indoiesc ca poti depasi un anume prag .

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 08 Feb 2012, 15:06

apsalba scrie: Federația nu este o sectă, ci o structură sportivă, legal constituită.
Deocamdata nu , mai minciuna cu picioare :twisted:

Esti reprezentarea fizica a minciunii , nu credeam sa existe :lol:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini » 08 Feb 2012, 15:41

apsalba scrie:Nu mă interesează cine mă susține și cine nu. Federația nu este o sectă, ci o structură sportivă, legal constituită.
Daca tot pui in discutie legalitatea constituirii hai te rog explica cum ai facut dovada, la momentul infiintarii, a respectarii dispozitiilor art.28 din H.G.884/2001:
ART. 28
Conditiile necesare pentru infiintarea unei federatii sportive nationale sunt:
a) activitatea ramurii de sport se desfasoara in minimum 5 judete;
b) la data constituirii sa existe minimum 10 cluburi sportive care sa aiba minimum 200 de membri practicanti;
c) activitatea in ramura de sport recunoscuta oficial sa se desfasoare in mod organizat de cel putin 3 ani de la recunoasterea oficiala a practicarii ramurii de sport in Romania

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 08 Feb 2012, 15:47

lazarini scrie: Daca tot pui in discutie legalitatea constituirii hai te rog explica cum ai facut dovada, la momentul infiintarii, a respectarii dispozitiilor art.28 din H.G.884/2001:
ART. 28
Conditiile necesare pentru infiintarea unei federatii sportive nationale sunt:
a) activitatea ramurii de sport se desfasoara in minimum 5 judete;
b) la data constituirii sa existe minimum 10 cluburi sportive care sa aiba minimum 200 de membri practicanti;
c) activitatea in ramura de sport recunoscuta oficial sa se desfasoare in mod organizat de cel putin 3 ani de la recunoasterea oficiala a practicarii ramurii de sport in Romania
i-ai taiat tot elanul... :lol:
o perioada va sta in papusoi.

Scrie răspuns