DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de nucus » 15 Dec 2013, 10:37

B.apis , tu spui sa nu ma leg de familie ?! De cite ori l-ai insultat pe fiul meu ??? Ti-a raspuns cineva ???
Esti ca un cocos de munte batrin , tare in clontz si-n ghiare , mare bataus dar total impotent si care participa la "nuntile ' celor tineri doar pentru a le strica . Nu esti capabil sa construiesti ceva ci doar sa distrugi ! Daca aveai o alta atitudine de multa vreme si LRS-ul si craparii erau in federatie. Imensa problema a federatiei esti tu.
Si cu zi ce trece sunt mai cunvins -mai ales datorita tie - ca nu e nevoie de federatie , sau mai bine zis ,nu e inca nevoie de federatie .
Daca se aproba costituirea federatiei muscarilor ???

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2013, 10:59

nucus scrie:Iar aberezi b.apis pe aici ??? Am mai intrebat o data : cum un ordin al ministrului poate fi facut cu nerespectarea unei legi ???
Iar consecintele aplicarii unui asemene ordin vor fii fantastice : toti jepcarii , toti parashtarii ,toti setcarii toti braconierii vor deveni membri sportivi ai federatiei . Asta e scopul federatiei ??? Sa aiba cit mai multi membrii si cit mai multi cotizanti :oops: :oops: :oops: . RUSINE ,b.apis !
Tu chiar crezi că în federația asta intră toți dobitocii? Te înșeli! Ai și ceva fracturi de logică. În federație intră cluburi, nu pescari sportivi.

Văd că nu poți să te separi de calitatea de secretar AGVPS, sinonimă cu cea de secretar de partid comunist. Comparațiile cu cocoșii de munte sunt elocvente.
Ai avut impresia că am alergat după LRS sau crăpari să intre în federație? După câte știu, au protocoale cu AGVPSR. Corect ar fi, dacă au un pic de onoare, să rămână acolo. Nu? Sau onoare ține doar până la afilierea federației la CIPS și apoi dispare?
Adevărul este altul dar ți-e jenă să-l recunoști. Aveați impresia că sunteți pe cai mari și acum când gloaba a fost devoalată (mă refer la AGVPSR), iar federația își dovedește viabilitatea, țipați ca disperații că federație nu este bună. Spor la țipături și lamentări. În scurt timp nici nu se va mai știi că ați existat. Istoria nu iartă, iar prostiile se plătesc.
Sărbători fericite, nucus!

PS Federația Română de Pescuit la Muscă Artificială s-a născut moartă. Ea s-a constituit fără avizul MTS și nu poate fi recunoscută, constituirea fiind lovită de nulitate absolută. Dar tu nu ai de unde să știi asta!

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de nucus » 15 Dec 2013, 11:58

B.apis ,cind am fost eu secretar la AGVPS ??? Si un membru al unui club afiliat federatiei nu e si membru al federatiei ???Mi se filfie de federatie si de AGVPS ! Iti aduci aminte ,acum ceva ani l-ai facut pe Mihai Vasilescu onanist ( pe acest forum ) deschizind seria de insulte ,mincini ,abjectii etc HALAL presedinte de Federatie Romana !!!! Te balcaresti ca o precupeata pe toate forumurile cu toata lumea . N-am vazut un coprofag mai nesatul ca tine . HALAL presedinte care vrea sa reprezinte Romania !!!! Vei pieri pe limba ta cit de curind !!!! Unde si-a dovedit viabilitatea federatia ????In istoricul ei deocamndata e vid (la realizari) si doar incercari de a distruge ! Si o multime de procese pierdute de tine ! Sa nu spui ca tu nu te confunzi cu Federatia !!!

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de steff » 15 Dec 2013, 12:37

pigulici, oare pentru a cata oara ai fost dovedit mincinos? Cat de ordinar poti fi.
Chiar nu iti este rusine deloc?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2013, 12:40

nucus,
Azi e ziua ta. La mulți ani! Petrece cu familia. E mai important de ziua ta să fi cu familia decât să te cerți cu mine. Oricum, nu aici se rezolvă problema. Dim punctul meu de vedere, este deja rezolvată!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de razvan m. » 15 Dec 2013, 12:49

Mai ai putina rabdare si vine si rezolvarea, deodata cu respingerea din 5 aprilie 2014 !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2013, 13:36

Nici măcar tu nu crezi ce spui!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de MihaiV » 15 Dec 2013, 13:45

apsalba scrie:PS Federația Română de Pescuit la Muscă Artificială s-a născut moartă. Ea s-a constituit fără avizul MTS și nu poate fi recunoscută, constituirea fiind lovită de nulitate absolută. Dar tu nu ai de unde să știi asta!
FALS!!! (ca de obicei…)

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de apsalba » 15 Dec 2013, 13:49

Postează Avizul de Constituire eliberat de MTS!
Art. 36
(1) Federatiile sportive nationale se vor constitui numai cu avizul expres al Ministerului Tineretului si Sportului.
(2) Pentru o ramura de sport se poate constitui, in conditiile legii, o singura federatie sportiva nationala.

http://mts.ro/federatii-sportive/page/3/

La ce pozitie este înregistrată?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: DAR DE CE E NEVOIE DE O FEDERATIE DE PESCUIT ?

Mesaj de MihaiV » 15 Dec 2013, 14:40

Mai incearca … :lol:

Scrie răspuns