Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de StefanDinu » 10 Feb 2013, 14:58

Mesajul a fost dupa acesta data ... il ai inca odata pe e-mail.
Si da ai dreptate ... nu mai era problema mea. Dar nu pot sa ma doara in *** de ce ramane dupa mine.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de apsalba » 10 Feb 2013, 15:03

A ramas prapadul! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Feb 2013, 15:09

Dom Popescu ,daca nu te astimperi astia iti pun botnitza.. :lol: :lol: pa bune..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Feb 2013, 15:29

nucus scrie:Adica de ce sa-si ceara scuze ? Si Dinu asta e copil de tzitza ca trebuie sa aiba altii grija de el ???Dar atrunci cind acest Stefan Dinu l-a insultat pe Teodor Bentu intr-un mod incalificabil de vulgar (ca-i umple frigiderul de carne , mumie etc) la tetefon , fara sa tina cont ca Bentu poate sa-i fie cu usurinta tata,creind cu de la sine putere ,o imagine lamentabila pentru LRS si doar interventia lui Bogdan Vasilescu (varul tau) si stradania lui Vali si Stefan Tudose au putut repara lucrurile de ce nu i-ai cerut socoteala?? Tot atunci acelasi Stefan Dinu, dadea tot felul de hotariri de unul singur fara a consulta saff-ul LRS,fara a consulta cluburile,hotariri pe care tot el le anula??? Dinu nu a depasit niciodata stadiul de copil precoce . Cum si-a permis sa mearga la sedinta comisiei de competitii de la AGVPS fara a informa cluburile neavind obraz sa ceara macar acordul cluburilor ?Astea nu se vad ??? A reusit sa-si incheie mandatul tot asa cu a fost presedinte:JALNIC ! Sa nu-mi spui de bune intentii ...
Luciane,pe forumul asta inca se mai poate vorbi liber ! Sint sigur ca foarte curind si pe cel al LRS-ului.

Domnule Nucus,cu tot respectul ce vi-l port...
Multi oameni au la adresa conducerii A.J.V.P.S.,cele mai ''nobile'' ginduri..Unii si le exprima ,altii nu.
Nu voi uita acel moment in care ,cu citeva zile inaintea semnarii protocolului cu A.J.V.P.S.,pe forumul ''Superpescar'' era lasat sa zburde in voie ,Adrian Niculae,ce sarea tot intr-un picior si striga cit il tineau plaminii ,ca ce a zis Dinu..

Era ca si cum ai pune un mesaj inflamator pe portavoce la putere maxima intr-o piata plina de demonstranti..

De catre cine era controlat forumul Superpescar,atunci??
Ce cutremur a fost, la virf,in L.R.S.??
Niciunul...
Insa s-ar fi dorit sa fie...
Nu cred ca animozitatile sint bai de singe si razboaie civile..dupa cum ar dori unii sa se creada..
Mare pacat ca procesul de maturizare,decurge lent si multi nu inteleg ca reprosurile si acuzatiile,nu duc la nimic constructiv..Mai ales cind cineva incearca sa le dea o amploare pe care in mod normal nu ar avea voie sa o aiba..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de StefanDinu » 10 Feb 2013, 15:58

Am citit aproape tot topicul ... jegurile nu se dezmint pana la urma. Raman de fel de jeguri.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de StefanDinu » 10 Feb 2013, 16:05

nucus scrie:Adica de ce sa-si ceara scuze ? Si Dinu asta e copil de tzitza ca trebuie sa aiba altii grija de el ???Dar atrunci cind acest Stefan Dinu l-a insultat pe Teodor Bentu intr-un mod incalificabil de vulgar (ca-i umple frigiderul de carne , mumie etc) la tetefon , fara sa tina cont ca Bentu poate sa-i fie cu usurinta tata,creind cu de la sine putere ,o imagine lamentabila pentru LRS si doar interventia lui Bogdan Vasilescu (varul tau) si stradania lui Vali si Stefan Tudose au putut repara lucrurile de ce nu i-ai cerut socoteala?? Tot atunci acelasi Stefan Dinu, dadea tot felul de hotariri de unul singur fara a consulta saff-ul LRS,fara a consulta cluburile,hotariri pe care tot el le anula??? Dinu nu a depasit niciodata stadiul de copil precoce . Cum si-a permis sa mearga la sedinta comisiei de competitii de la AGVPS fara a informa cluburile neavind obraz sa ceara macar acordul cluburilor ?Astea nu se vad ??? A reusit sa-si incheie mandatul tot asa cu a fost presedinte:JALNIC ! Sa nu-mi spui de bune intentii ...
Luciane,pe forumul asta inca se mai poate vorbi liber ! Sint sigur ca foarte curind si pe cel al LRS-ului.
Nucu din păcate pentru tine vorbești prosti ... și mai și uiți. Doar vârsta ta ma împiedică sa scot mănușile. Deocamdată ...
Si pentru ca am si eu dreptul la replica o sa il dau
Domnule Malin MUSATESCU va acuz de:
1. Lipsa de etica: stiu ca nu sunteti ziarist din formare dar dupa atatia ani de gazetarie poate ati auzit de la alti colegi in ale scrisului ca orice informatie trebuie dovedita si verificata din cel putin 3 surse.
2. Minciuna: pentru ca protocolul cu AGVPS este inca in vigoare, lotul Romaniei de spinning pentru Campionatul Mondial de Spinning de pe Mal (Cehia) are acreditarea AGVPS semnata si trimisa, functia de sef subcomisie spinning din cadrul comisiei de competitii al AGVPS revine presedintelui LRS in functie (deci lui Sorin BUCULEI), aprobarea calendarului competitional si a regulamentelor de competitii se face doar formal de catre seful comisiei de competitii AGVPS fiind de fapt aprobata de AG a LRS
3. Ipocrizie: desi spuneți ca nu urati AGVPS il urati la nivel organic. Si totusi in sedinta Comisiei de Spinning din 2010 asistenta a fost socata sa il vada pe marele MUSATESCU, luceafarul jurnalismului halieutic romanesc, s-a căit si s-a scuzat in fata domnului SELARU pentru ani gherila impotriva AGVPS. In fapt nu se urmarea decat anularea protocolului de colaborare LRS – AGVPS si preluarea de SuperPescar a organzairii unui campionat national insa dupa alte reguli (2 in barca si cei mai mari 5 pesti cred)
4. Lipsa de profesionalism: pentru ca, transformat intr-un adevar Dan Diaconescu, ati dus o campanie de sustinuta de dezinformare a opiniei publice si de tensionare a relatiilor in cadrul LRS cu scopul obtinerii de rating tranformandu-va dintr-un ziarist respectat (pentru a carui talnt am inca un deosebit respect) intr-un promotor de cancanuri si scandaluri.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de apsalba » 10 Feb 2013, 20:16

semlecangheorghe scrie:Dom Popescu ,daca nu te astimperi astia iti pun botnitza.. :lol: :lol: pa bune..
Am deja un succesor. A inceput Dinu sa dea pe goarna! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de StefanDinu » 10 Feb 2013, 20:22

apsalba scrie:
semlecangheorghe scrie:Dom Popescu ,daca nu te astimperi astia iti pun botnitza.. :lol: :lol: pa bune..
Am deja un succesor. A inceput Dinu sa dea pe goarna! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nu cred ca vrei sa spun povesti cu tine ...
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de apsalba » 10 Feb 2013, 21:42

Nu ai cum. Povestile le pot spune doar oamenii inteligenti.

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de gabi udila » 10 Feb 2013, 22:00

StefanDinu scrie:
gabi udila scrie:Da' el va avea vreodata puterea sa ne ceara noua scuze?
Domnule Udila: imi pare rau ca te-am cunoscut ... esti prea insignifiant ... si cum spuneai: mai ai de acumulta. Caracter mai ales!
Mie nu imi pare rau ca te-am cunoscut, am mai invatat cite ceva in privinta oamenilor.
Imi pare, in schimb, rau ca am crezut in tine.
Ca am crezut ca esti un om de caracter.
Ca te-am aparat atunci cind matura Gerula cu tine pe jos, dupa ce ai facut o afirmatie halucinanta (nimic nu se uita) cum ca un ONG nu declara venituri si cheltuieli pentru ca e non profit si nu plateste taxe pe profit.
Ca l-am sfatuit pe Vali sa te ia in echipa, ca vicepresedinte.
Acum iti dai din nou arama pe fata, esti din nou acel dinu, care li se adresa celor care nu erau de acord cu metodele lui de a ignora regulamentul cu respectuosul apelativ "cor de bocitoare care polueaza fonic".
Atunci cind esti pus in situatii limita ai 2 feluri diferite de comportament.
- Jignesti si esti agresiv, desi educatia si meseria ta ar trebui sa-ti dea mai multa diplomatie in relatia cu preopinentii;
- Te transformi in catelus si iti pierzi capul, ca la alegerile pe care le-ai pierdut in 2010, cind iti prezentai programul si erai sunat din minut in minut sa cumperi pampersi, fiind atit de stresat incit iti tremura mina pe telefon uitind ca exista optiunea "silent".
Nu uita, te rog, ca te cunosc bine. Am multe ore de vorba cu tine la telefon. O ora am petrecut-o atunci cind te-am rugat sa lasi la o parte conflictul cu Malin, in care jigneai ca de obicei si o faceai din postura de vicepresedinte al ligii.
Ai transformat liga in terenul tau de joaca, ai eludat regulamentul, ai mintit cu nerusinare jurind ca nu mai candidezi pentru al doilea an, te-ai folosit de postura ta pentru a plati polite vechi si pentru razbunari demne de un caracter mic, cum a fost in cazul rejudecarii incidentului de la Siriu sau propunerea ca SSC sa fie exclus din liga.
Nucule, te rog nu i te mai adresa. N-as suporta sa vad ca iti umple si tie frigiderul de carne. Ma astept sa am parte de acelasi tratament (uitati-va la postarile lui), omul pur si simplu nu suporta sa fie acuzat sau contrazis, iar din lipsa de idei de contracarare jigneste.

Scrie răspuns