Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de LucianBc » 09 Feb 2013, 16:47

Era sa uit inca ceva la stricaciuni Iuda:
-forumul lrs

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de vali stratonov » 09 Feb 2013, 20:00

[quoteVom afla in curind cine si cum a votat.quote]

Felicitari WSB-ului si Abrevisului pt. "votul la 2 capete" :roll: :wink: .....usturoi n-au mincat ... nici gura nu le miroase. :roll: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de vali stratonov » 09 Feb 2013, 20:13

vali stratonov scrie:[quoteVom afla in curind cine si cum a votat.quote]

Felicitari WSB-ului si Abrevisului pt. "votul la 2 capete" :roll: :wink: .....usturoi n-au mincat ... nici gura nu le miroase. :roll: :respekt:
Dar este de apreciat faptul ca votul nu a fost chiar la limita minima de 1 vot si cel mai important zic eu este modificarea adusa duratei mandatului presedintelui (staffului)de la 1 an la 3 ani.... :wink: :wink: :wink:
Putere de munca le doresc celor noi alesi .....au destul de recladit dupa mandatul imptresionant al "demolatotului" brave hart.... :wink:acesta revenind la locul lui consacrat de "baiatul cu barca rosie". :D :D :D :D

Doamne ajuta si multumim ca ne-ai scapat de belea ....
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de Danoc » 10 Feb 2013, 00:06

Lucian, sper ca dupa ce vei fi corect informat vei avea puterea sa-ti ceri scuze lui Stefan! De la restul nu e de asteptat ...aruncatul cu gunoi e deja un hobby!
Aqua Fihing Club
http://www.afc.org.ro/

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de gabi udila » 10 Feb 2013, 00:51

Da' el va avea vreodata puterea sa ne ceara noua scuze?

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de nucus » 10 Feb 2013, 10:00

Adica de ce sa-si ceara scuze ? Si Dinu asta e copil de tzitza ca trebuie sa aiba altii grija de el ???Dar atrunci cind acest Stefan Dinu l-a insultat pe Teodor Bentu intr-un mod incalificabil de vulgar (ca-i umple frigiderul de carne , mumie etc) la tetefon , fara sa tina cont ca Bentu poate sa-i fie cu usurinta tata,creind cu de la sine putere ,o imagine lamentabila pentru LRS si doar interventia lui Bogdan Vasilescu (varul tau) si stradania lui Vali si Stefan Tudose au putut repara lucrurile de ce nu i-ai cerut socoteala?? Tot atunci acelasi Stefan Dinu, dadea tot felul de hotariri de unul singur fara a consulta saff-ul LRS,fara a consulta cluburile,hotariri pe care tot el le anula??? Dinu nu a depasit niciodata stadiul de copil precoce . Cum si-a permis sa mearga la sedinta comisiei de competitii de la AGVPS fara a informa cluburile neavind obraz sa ceara macar acordul cluburilor ?Astea nu se vad ??? A reusit sa-si incheie mandatul tot asa cu a fost presedinte:JALNIC ! Sa nu-mi spui de bune intentii ...
Luciane,pe forumul asta inca se mai poate vorbi liber ! Sint sigur ca foarte curind si pe cel al LRS-ului.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de nucus » 10 Feb 2013, 10:19

In alta ordine de idei .E cam off topic ,dar am de facut niste obsevatii la calendarul competitional de la Open(care nu a fost facut public inca ):
1.Rogojestiul e trecut pentru mijlocul lunii octombrie .18-20.La vremea aceea ,tinind cont ca vremea e destul de racoroasa deci camparea foarte problematica,iar posibilitatile de cazare in zona sint practic nule-exceptind pensiunea cu piscina unde sint 15-16 locuri iar Radauti-ul e la 25 Km- propun schimbarea cu Minjesti-ul care este in 24-25 august.La Minjesti ,anul trecut s-a tinut Cupa M. organizata de Vali in aceeasi perioada.In plus la aceea data si "iarba"e cazuta.
2.Cleanul pe Belis in luna septembrie mi se pare nitel cam tirziu.
Spun astea mai ales ca eu cunosc bine Rogojesti-ul! In octombrie se poate schimba vremea brusc : vint puternic si ploi !

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de Danoc » 10 Feb 2013, 11:37

Nucu, programarea Rogojestiului a fost facuta la sfatul lui Sorin, cel mai avizat dintre cei prezenti sa aleaga o data optima.

Nu-s deloc aparatorul lui Dinu si atunci cand a gresit (in opinia mea) am stiut sa i-o spun, dar fara sa improsc cu mizerii pe forum. Doar ca incerc sa apar un om, un prieten, care si-a dedicat timp, bani si a facut f multe sacrificii pe toate planurile pt ca aceasta liga sa functioneze. Mai mult ca sigur atitudinea lui Stefan, atunci la inceputuri, a fost una gresita fata de Bentu. In anii care au urmat cred ca relatia LRS cu AGVPS nu a avut de suferit, iar loturile noastre au putut merge la campionatele mondiale fara piedici. Pana la urma asta era ce ne interesa cel mai mult. Nu vad care a fost greseala lui Stefan la aceasta ultima intalnire?? A facut vreun angajament? Din cate stiu singurele hartii semnate au fost cele de OK pt lotul de la mal ce urmeaza sa mearga la mondiale.
Iar daca libertatea unui forum consta in atacuri si jigniri, atunci sa stii ca forumul LRS nu va fi unul "liber"....in concordanata si cu pozitia noii echipe alese in fruntea LRS.
Succes acestora in indeplinirea proiectelor prezentate!
Aqua Fihing Club
http://www.afc.org.ro/

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de razvan m. » 10 Feb 2013, 11:53

Probabil ca in opinia unora trebuie adunare generala inainte ca presedintele ligii sa se intalneasca cu cineva si apoi, dupa intalnire, inca una pentru debriefing. :lol:
Adica pentru a te intalni cu acela pe relatia caruia participi la campionatele mondiale, trebuie sa ceri voie de la cluburi ?! Asa aiureala sincer n-am auzit.
Chiar asa v-ati infierbantat de la un articol ?!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Daca as fi, pentru o zi, presedinte....

Mesaj de apsalba » 10 Feb 2013, 12:07

nucus,
Vad ca te-au apucat grijile parintesti, altfel nu-mi explic de ce telefonezi membrilor din Biroul Federal al FRPS. Daca ai ceva de discutat, discuta cu mine direct intrucat sunt cel mai in masura sa te lamuresc.
Asa ca, daca tot vrei sa-ti protejezi fiul, iti dau niste lamuriri ca am tras concluzia ca vrei sa ai grija de propriul copil.
1. Informatia ta cu privire la AGVPSR ca ar fi federatie este falsa, AGVPSR fiind inscrisa la Judecatoria sect. 2 Bucuresti.
2. Faptul ca AGVPSR si-a modificat statutul permitand si afilierea cluburilor sportive, nu-i confera statutul de federatie, ci este o gaselnita a lui Selaru ca sa-i fraiereasca pe prosti. Ai putea sa observi (asta daca ai timp sa citesti statutul AGVPSR pentru ca sunt sigur ca nu-l cunosti) ca nu are cuprins in el prevederea ca organizeaza competitiile oficiale ale Romaniei si nici ca reprezinta Romania la forurile sportive internationale, reprezentare care se autorieaza de MTS.
In concluzie competitiile de sub egida AGVPSR (pe care aceasta incearca sa le trasfere catre niste fraiei) nu au caracter oficial si nu pot angaja Romania.

Si acum sa-ti povestesc ce-l asteapta pe junior:
1. Va primi o notificare cat de curand prin care i se va cere sa modifice statutul LRS prin eliminarea termenlor de competitii oficiale , oficiali sportivi,etc., intrucat LRS nu este autorizata in acest sens, conf, art. 23 si 24 din Legea 69/2000.
2. In cazul in care in 10 zile nu raspunde notificarii, va fi citat la Parchet pentru substituire de calitati oficiale.
3. Nu uita ca Dinu ii lasa in brate un litigiu privind dizolvarea LRS, trimis spre rejudecare in contradictoriu cu federatia, tocmai pe ilegalitatea functionarii LRS. Asa ca mandatul de 3 ani de care crede ca va beneficia s-ar putea sa fie foarte scurt. Imi mentin punctul de vedere ca AG de sambata a fost ultima AG a LRS.

Scrie răspuns