CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Aug 2013, 09:00

Stie cineva,in alte tari cu bogata traditie competitionala,,sa zicem..Italia,Franta,..chiar si Statele Unite,exista ceva similar cu ''antrenor de pescuit sportiv??"
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de attilaf » 06 Aug 2013, 09:12

Eu sunt curios daca cluburile sportive din federatie au fiecare macar cate un antrenor ca angajat, ca altfel sportivii ce reprezinta cluburile alea sunt doar niste "amatori" (atata timp cat nimeni nu ii antreneaza).

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 09:24

jhonny, dobitoc patentat,
Tocmai ți-am arătat. Îți mai arăt odată:
http://www.cnfpa-sna.ro/?p=5
Vezi în josul paginii că există un link cu denumirea:
CERERE TIP PENTRU INSCRIEREA LA EXAMENUL DE ADMITERE LA S.N.A. 2013.DOC
Holbează ochii în dreapta sus:
Dacă gloata pe care vrei s-o aduci este tot de valoarea ta, renunță! :lol: :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 09:28

attilaf scrie:Eu sunt curios daca cluburile sportive din federatie au fiecare macar cate un antrenor ca angajat, ca altfel sportivii ce reprezinta cluburile alea sunt doar niste "amatori" (atata timp cat nimeni nu ii antreneaza).
Este exact problema oului si a găinii. Antrenorii se pot înscrie doar cu avizul federației. Federația este jună, deci trebuie început de undeva. Cluburile membre și-au exprimat deja opțiunile pentru una sau mai multe persoane pentru scolarizare.
Pot să-ți confirm că există asemenea antrenori în UE. Dacă citeai HG 343/2011, găseai și recomandarea UE în acest sens. Legea românescă bănuiesc că nu ai citit-o, altfel nu puteai să nu observi că acest lucru este obligatoriu.

attilaf
veteran
veteran
Mesaje: 1068
Membru din: 25 Apr 2006, 14:49
Localitate: In fata monitorului

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de attilaf » 06 Aug 2013, 09:51

Eu recunosc ca n-am citit decat legi care ma intereseaza.

Insa nu pot sa inteleg faza cu "oul si gaina".

Sa inteleg ca primul val de "antrenori" va fi uns asa...pe ochi frumosi, pe baza recomandarilor? Ei nu trebuie sa urmeze cei 2 ani de scolarizare? Si daca va fi asa, cine va aviza pentru primul val? Si in baza a ce? a experientei "neoficiale" de pana acum? Experienta acumulata in concursuri AGVPSR?

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de jhonny » 06 Aug 2013, 10:00

La care federatie sa ma prezint, la aia cu minus, ca cealalta nu exista daca sa respins fuziunea in instanta.
Tu tot o dai cu unica federatie inregistrata la OSIM si ia nu exista, instanta te-a respins.
Cea veche trebuie resapata.
PS. Vorbeste fruos, ca un presedinte de fed. ce esti, nu te lua dupa Mitica si Sandu, ca ei sunt veterani.
PPS. Vrei sa-ti dau lista cu cei care doresc sa vina la fed. la scoala???(la care fed.????????) :| :| :| :|

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de steff » 06 Aug 2013, 10:52

popoescule... iar incepi sa jignesti, iar nu ai argumente.
De ce dracu nu ne lasi in pace pana in momentul in care esti in stare sa organizezi ceva?

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 11:07

attilaf scrie:Eu recunosc ca n-am citit decat legi care ma intereseaza.

Insa nu pot sa inteleg faza cu "oul si gaina".

Sa inteleg ca primul val de "antrenori" va fi uns asa...pe ochi frumosi, pe baza recomandarilor? Ei nu trebuie sa urmeze cei 2 ani de scolarizare? Si daca va fi asa, cine va aviza pentru primul val? Si in baza a ce? a experientei "neoficiale" de pana acum? Experienta acumulata in concursuri AGVPSR?
Cam așa. Ce nu știi tu este că există deja persoane cu atestate date de organisme internaționale mai ales pe fly fishing și casting. Soluția am găsit-o împreună cu CNFPA și cursul va incepe din acest an.
jhonny scrie:La care federatie sa ma prezint, la aia cu minus, ca cealalta nu exista daca sa respins fuziunea in instanta.
Tu tot o dai cu unica federatie inregistrata la OSIM si ia nu exista, instanta te-a respins.
Cea veche trebuie resapata.
PS. Vorbeste fruos, ca un presedinte de fed. ce esti, nu te lua dupa Mitica si Sandu, ca ei sunt veterani.
PPS. Vrei sa-ti dau lista cu cei care doresc sa vina la fed. la scoala???(la care fed.????????) :| :| :| :|
Mare bou poți să fii. Dacă s-a respins o fuziune, se revine la situația anterioară. Îți mai dau un indiciu; în urma fuziuni, federația nu și-a schimbat denumirea. Îți ajunge atât.
steff scrie:popoescule... iar incepi sa jignesti, iar nu ai argumente.
De ce dracu nu ne lasi in pace pana in momentul in care esti in stare sa organizezi ceva?
Glumești? Toate porcăriile spuse la adresa mea de ipochimenul ăsta până acum au fost osanale? Să te las în pace? Poți să nu mai intri aici sau să mă ignori. Și așa ești un oarecare steff. :lol: :lol: :lol: :lol:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de nucus » 06 Aug 2013, 11:59

Si tu esti un oarecare Stefan Popescul....a!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI PENTRU ANTRENORI DE PESCUIT SPORTIV

Mesaj de apsalba » 06 Aug 2013, 12:27

bucus,
Am auzit bine că faci un concurs pe Rogojești? Succes! :lol: :lol: :lol: :lol:
Să-ți pregătești rozeta! :lol: :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns