CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUIT SP

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de apsalba » 08 Mai 2013, 15:03

lazarini,
tu ai văzut cu ce apelative mă gratulează indivizii ăștia? Nu te-am văzut să fi așa moralist și la adresa lor.
PS Nu am pretenția să fiu recunoscut conducătorul unor astfel de indivizi penibili.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de semlecangheorghe » 08 Mai 2013, 15:08

Brae aici e arena,se da la ooo,in mod natural si spontan...

Faptul ca recurgi la jigniri directe,denota lipsa de argumente..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de zavera » 08 Mai 2013, 15:22

[quote="razvan m."]Ce criterii ?! Marci banul si devii antrenor.

Nu, că aici chiar există reguli !
Trebuie să fii ori absolvent de institut de învăţământ superior de profil (educaţie fizică şi sport), ori (prin derogare) fost sportiv de notorietate, prezent între 5 şi 10 ani în competiţiile oficiale,naţionale şi internaţionale.
La fotbal taxa de şcolarizare este de 4.500 lei, iar pentru licenţa PRO alţi 4.000 Euro, separat.
Sumele le încasează MTS, nu federaţiile.

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de jhonny » 08 Mai 2013, 15:37

Pai daca la "scolarizarea" veche sau anterioara TAXA, SUMA, a fost incasata deFFFF, e BAI sau CATASTROFA, sau se merge pe recuperarea pagubei de catre MTS de la cei care au "uzurpat calitati oficiale". :wink:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de Mister Fisherman » 08 Mai 2013, 16:00

mascariciul mitoman scrie:Nu am pretenția să fiu recunoscut conducătorul unor astfel de indivizi penibili.
Dar te-ai intrebat ,cine draqu vrea un mascarici mitoman si oligofren "fruntea" pescuitului recreativ sportiv ?

:lol: :lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de steff » 08 Mai 2013, 16:07

Iar arunca cu petarde... :lol1:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de vali stratonov » 08 Mai 2013, 16:11

PS Nu am pretenția să fiu recunoscut conducătorul unor astfel de indivizi penibili.
Bai, "boul baltii" tu nu esti si nici nu vei fi conducatorul cuiva din pescuitul competitional .....esti un fariseu , un penibil si un macarici care crede ca va face cindva ceva REAL pt. pescuitul competitional din RO.... dar din pacate pt. tine NU VEI REUSI NICIODATA , chiar daca te va primii CIPS-FIPS sau COR -ul in structurile sale ....stii de ce ?
E simplu ca buna ziua ..... NU ESTI IN STARE..... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

P.S. Taxa de scolarizare on-line perceputa "arbitriilor federali" a fost de 50 lei... :wallbash: :wallbash: :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de nucus » 08 Mai 2013, 20:28

Schizofrenicul (nicio boala nu e rusinoasa chiar daca proprietarul e nerusinat ) a mincat iar ceea ce mincase ieri si-i pute gura rau de tot!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de razvan m. » 08 Mai 2013, 22:30

apsalba scrie:lazarini,
tu ai văzut cu ce apelative mă gratulează indivizii ăștia? Nu te-am văzut să fi așa moralist și la adresa lor.
PS Nu am pretenția să fiu recunoscut conducătorul unor astfel de indivizi penibili.
Bai Popescule, buruienos mai vorbesti. Nu ti-e rusine, la varsta dumitale ?
Decat sa vorbesti ca pe maidan, mai bine baga linkul cu regulamentele celor sase "probe" de pescuit sportiv. Sau nu le ai nici acuma , dupa doi ani de existenta ?! Se vede de la o posta ca pe tine nu te intereseaza competitiile...

Si legat de antrenori, puteai avea bunul simt sa raspunzi intrebarilor si nedumeririlor celor de mai sus. Daca te deranjeaza intrebarile, de ce te mai angajezi in discutii si iti pierzi din pretiosul tau timp de peezident federal cu noi pe forum ?!

Asa ca, hai nu fi ciumeg, si povesteste-ne cum va fi cand va fi..... :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de apsalba » 09 Mai 2013, 06:37

Nu știi tu pe unde să cauți mihuță, cap mic. Încearcă aici:
http://frpsc.ro/category/cursuri-arbitr ... ii/page/3/

Pițigoiul de la Cluj (ăla care își baga unghia în gât de ciudă) este atât de penibil și dovedește că a fost degeaba vicepreședintele federației. Nici măcar nu știe să citească (probabil că postările i le scrie altcineva) altfel ar fi știut că federația este autoritatea de formare profesinală a arbitrilor și MTS a antrenorilor. Când spuneam că pescuitul de competiție este altceva decât administrarea unei federații, știam ce spun. Poate îl lămurește cineva pe penibilul personaj că sunt în momentul de față președintele forului de reprezentare al pescuitului sportiv din România, fie că-i place lui sau nu. Nu de alta, dar de atâta ură poate face (Doamne ferește) un infarct. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns