CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUIT SP

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de Mister Fisherman » 08 Mai 2013, 11:17

Ba , oligofrenule mitoman , ramurile de sport pentru care se susţine examenul de admitere la Şcoala Naţională de Antrenori sunt:

Aeronautică, Aikido, Alpinism şi escaladă, Arte marţiale, Arte marţiale de contact, Automobilism sportiv, Atletism, Badminton, Baschet, Baseball şi softball, Bob şi sanie, Box, Bridge, Canotaj, Ciclism şi triatlon, Culturism şi fitness, Dans sportiv, Ecvestră, Fotbal, Fotbal tenis-CAJ, Gimnastică, Gimnastică ritmică, Go, Golf, Haltere, Handbal, Hochei pe gheaţă, Hochei pe iarbă, Judo, Kaiac-Canoe, Karate, Karate Kyokushin-IKO 2, Karate tradiţional, Karate WKC, Kempo, Lupte, Modelism, Motociclism, Nataţie şi pentatlon modern, Oină, Orientare, Patinaj, Polo, Popice-bowling, Powerlifting, Radioamatorism, Rugby, Sambo, Schi–biatlon, Scrabble, Scrimă, Şah, Snooker, Table, Taekwondo ITF, Taekwondo WTF, Tenis, Tenis de masă, Tir sportiv, Tir cu arcul, Volei, Yachting.

Nu exista pescuit sportiv recunoscut ca ramura sportiva decat in mintea bolnava a oligofrenului :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Urmariti link-ul

http://www.cnfpa-sna.ro/?p=5
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de anem » 08 Mai 2013, 11:52

apsalba scrie:Pentru cei interesați!
http://frpsc.ro/cursuri-pentru-antrenor ... t-sportiv/
se poate sa stiu si eu care este pretul pentru a face cursul ... poate imi schimb meseria si ma fac antrenor de pescuit. deci va rog, ziceti-mi si mie un pret si eventual criteriile pe care sunt admise persoanele pentru cursul respectiv.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de razvan m. » 08 Mai 2013, 12:30

Ce criterii ?! Marci banul si devii antrenor.

Totul e pe hartie, in binecunoscutul stil popescian, ca in realitate e nevoie probabil de facultate ca sa formezi un antrenor in domeniul pescuitului... adica o persoana care sa stapaneasca toate disciplinele (stationar, crap, rapitor, musca artificiala, marin si casting) incat sa poata sa ii invete pe altii la nivel de pescuit competitional.

Dar daca Popescul a gasit doritori pe care sa ii scoleasca pentru a fi arbitrii feeerali, in conditiile in care federatia nu numai ca nu era autorizata, ci nici macar nu avea regulamente dupa care sa se desfasoare competitiile la cele sase discipline (numite probe de Popescu), pe care viitorii arbitrii urmau sa le arbitreze, de ce nu ar gasi fraieri doritori sa isi aroge in CV titlul de "antrenor federal de pescuit"...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de razvan m. » 08 Mai 2013, 13:01

Daca tot veni vorba, a vazut vreunul dintre voi regulamentele dupa care se vor desfasura competitiile federale oficiale ?
De exemplu la "proba" pescuit la rapitori cum se va pescui:
- individual sau pe echipe ?
- de pe mal sau din barca ?
- cu momeli artificiale exclusiv sau si cu momeli naturale ?
- care vor fi speciile care puncteaza ?
- dar criteriile de departajare intre concurenti ?
- cate manse vor fi si cat de lungi ?
- cum se vor intocmi clasamentele mansei, etapei, campionatului ?
- care sunt faptele ce constituie abateri si care sunt sanctiunile ?

Iata ca au trecut doi ani si ceva de la infiitarea federatiei, avem o multime de comitete si comitii specializate, avem cursuri de arbitraj si de antrenori.... dar unde sunt regulamentele, ca nu dau de ele nicaieri ???
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de Mister Fisherman » 08 Mai 2013, 13:32

razvan m. scrie:Daca tot veni vorba, a vazut vreunul dintre voi regulamentele dupa care se vor desfasura competitiile federale oficiale ?
De exemplu la "proba" pescuit la rapitori cum se va pescui:
- individual sau pe echipe ?
- de pe mal sau din barca ?
- cu momeli artificiale exclusiv sau si cu momeli naturale ?
- care vor fi speciile care puncteaza ?
- dar criteriile de departajare intre concurenti ?
- cate manse vor fi si cat de lungi ?
- cum se vor intocmi clasamentele mansei, etapei, campionatului ?
- care sunt faptele ce constituie abateri si care sunt sanctiunile ?

Iata ca au trecut doi ani si ceva de la infiitarea federatiei, avem o multime de comitete si comitii specializate, avem cursuri de arbitraj si de antrenori.... dar unde sunt regulamentele, ca nu dau de ele nicaieri ???
Dle Razvan ,ca sa ai raspuns la toate intrebarile , trebuie mai intai lamurita treaba cu recunosterea pescuitului ca ramura sportiva ,
Este sau nu este pescuitul recunoscut ca ramura sportiva conf legii 69/2000 si unde sunt documentele prin care a fost recunoscut (asta daca a fost recunoscut) ???

Restul minciunilor si aberatiilor ( vezi cazul concursurilor din 2012 , a statutului cooperativei , a regulamentului de organizare a pescuitului )scrise pe pagina web a infamei cooperative , nu intereseaza pe nimeni :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de apsalba » 08 Mai 2013, 14:19

mihuță,
Nu trebuie să arăți la toată lumea că ești dobitoc. E suficient că am înțeles eu. Creierul tău nu poate decela sensul unui text. Nu te-ai trezit din bețiile de Paști?
Tu ditamai juristul observai, dacă nu erai beat, că profesia de antrenor estre reglementată printr-o Hotărâre de Guvern. Probabil că nu ai auzit de Centrul Național de Formare Profesională a Antrenorilor. Ia și te informează:
http://www.cnfpa-sna.ro/
Uite și temeiul de drept, dobitoc patentat ce ești:
http://www.dreptonline.ro/legislatie/hg ... orului.php
Faptul că șandramalele voastre de cluburi, deși au CIS-uri, nu știu ce obligații au, este încă o probă în susținerea mea cum că actualele cluburi sportive de pescuit sportiv sunt în fapt niște fantome. Mai aveți de tras. Dar ceva îmi spune că veți trage pe dreapta. :lol: :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de apsalba » 08 Mai 2013, 14:26

Adelin scrie:Io o sa ma inscriu la postul de masor pt echipa de fete...desi la cat de aprig e nea Fane la pat nu stiu daca mai e loc. :mrgreen:
Adelin,
Am auzit că tu nu le ai cu fetele. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Poți fi în schimb veterinar, dacă mai umbli cu boul de mihuță după tine. V-am văzut în duet la PVTV.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de vali stratonov » 08 Mai 2013, 14:30

Faptul că șandramalele voastre de cluburi, deși au CIS-uri, nu știu ce obligații au, este încă o probă în susținerea mea cum că actualele cluburi sportive de pescuit sportiv sunt în fapt niște fantome. Mai aveți de tras. Dar ceva îmi spune că veți trage pe dreapta. :lol: :lol:
Bai gura bogata si mai nou spurcata :wallbash: :wallbash: .....fantoma esti tu si cu sandramaua ta de federatie de kkat .....tu esti in stare sa arati calea altora pe cind tu nu esti in stare sa faci rost de hirtie igienica pt. buda de la Orastie :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Ia cercul si fugi tare cu antrenorii tai cu tot :lol1: :lol1: :lol1: .....esti un papagal de tot kkatul care nu esti in stare de nimic .....pardon nu chiar de nimic doar de dat din gura pe net pe moka .....in rest :headbash: :headbash: :headbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de anem » 08 Mai 2013, 14:34

fffff ... lasa prosteala si zi-ne in fata cati roni speri sa scoti din buzunarele naivilor pentru cursul ala ...

ps: chiar sunt curios daca vei avea candidati (reali, nu dintr-aia prezenti pe listele din imaginatia ta) ... adica sunt curios daca mai sunt persoane care sa nu te stie de mincinos notoriu ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: CURSURI DE FORMARE PROFESIONALĂ A ANTRENORILOR DE PESCUI

Mesaj de lazarini » 08 Mai 2013, 14:54

apsalba scrie:mihuță,
Nu trebuie să arăți la toată lumea că ești dobitoc.
apsalba scrie:Adelin,
Am auzit că tu nu le ai cu fetele.
Esti jenant.
Una e sa faci mishto si cu totul altceva sa vi cu o astfel de atitudine. Si mai ai pretentia sa fi recunoscut drept conducator al activitatii de pescuit sportiv din Ro, cand tu ai un limbaj golanesc tocmai cu cei care iti vor asigura (in viziunea ta, evident) sustinerea activitatii competitionale. Ca doar nu ai pretentia ca vei organiza ipoteticele viitoare competitii de spinning cu Gerula (asta eventual daca se va introduce si fitofagul ca specie punctabila).

Scrie răspuns