Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie 2013

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de MatrixVR5 » 18 Iun 2013, 14:31

Vali are dreptate , privind plasele ,vineri dupamiaza cand am ajuns pe locul de campare se vedeau oamenii care bagau plase monofilament pe locuri de salau ( in stinga insulei de stuf sect 2) ( din pacate aveam binoclul la mine), iar dimineata inainte de intrarea pe apa le strangeau , sambata seara si duminica dimineata acelasi lucru . Din cate stiu plasele monofilament sunt permise numai smecherilor :wallbash: , si dupa ce strica locul mai ai pretentii sa ai sanse intr-un concurs .... :fluch :wallbash: .
Plasele monofilament feresc salaul :lol: :oops: :lol: ! Mai ales cand le pui unde trebuie :wallbash: .
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de PREDATOR » 18 Iun 2013, 14:42

Pentru pista de la VA perioada de desfasurare a concursului a fost pusa gresit , nu toata lumea prinde peste pe VA in perioada asta......cum nici la concursurile de clean nu toti pescarii prind peste .....atunci se vad pescarii iscusiti :idea:

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de fishi » 18 Iun 2013, 14:48

Hai sa pescuim pe ape de ****(kkt) ca sa vedem cine e mai iscusit.....

Da,stiu,sunt mai aproape de Bucuresti....

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de viorel. » 18 Iun 2013, 19:04

PREDATOR scrie:Pentru pista de la VA perioada de desfasurare a concursului a fost pusa gresit , nu toata lumea prinde peste pe VA in perioada asta......cum nici la concursurile de clean nu toti pescarii prind peste .....atunci se vad pescarii iscusiti :idea:
La etapa asta a contat doar locul de pescuit!
Cine a ajuns primul pe cocioc a prins peste!

Atat si nimic altceva! Nu vreau sa supar castigatorii, meritul lor!

La 5 dimineata , sambata, se scoteau plase in draci din mai multe locuri!
pescar particular

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de MatrixVR5 » 18 Iun 2013, 19:24

Asa este :wallbash: :wallbash: :wallbash:
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

PREDATOR
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 186
Membru din: 09 Iun 2007, 21:26
Localitate: BUCURESTI

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de PREDATOR » 18 Iun 2013, 20:14

la fiecare etapa conteaza sa cunosti cat mai multe locuri productive altfel risti sa ramai un participant desavarsit o perioada lunga de timp .....eu am pescuit inainte de concurs si am prins salau pe apa de 1,5-2,5 m destul de bine ,sunt zone mult mai bune decat cociocul de vizavi de plopi si stepii de langa" insula de stuf de la tigani"......plase au fost tot timpul pe VA dar marele pericol este navodul ......

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de viorel. » 18 Iun 2013, 20:24

Am pescuit pe 15-16 locuri
Au pescuit si altii in alte zeci de locuri

Nu au fost pesti decat pe cele 2 locuri si doi strapi langa cocioaba

Din pacate nu toti avem posibilitatea sa pescuim saptamanal,lunar acolo.
pescar particular

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de Laurentiu Andronic » 18 Iun 2013, 22:36

Lasa nea Vali ca nici la Manjesti nu ia rupt nimeni fasu , dar asta nu inseamna ca bibanul nu e peste de concurs si nici ca locatia respectiva nu e pista de concurs . Se pare ca cel mai important lucru este alegerea perioadei care sa fie cea mai buna pe respectiva locatie in functie de specificul baltii respective , sa nu mai facem aceleasi greseli de programare a datelor si sa mergem inainte . Sa nu uitam ca in toamna la Master s-a castigat mansa pe Valea Argovei cu 22 de salai !

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de vali stratonov » 19 Iun 2013, 07:18

Se pare ca cel mai important lucru este alegerea perioadei care sa fie cea mai buna pe respectiva locatie in functie de specificul baltii respective , sa nu mai facem aceleasi greseli de programare a datelor si sa mergem inainte .
Asa o fi daca zici tu Laurentiu :roll: ....dar eu ce sa fac daca mergeti la AG . si votati numai sa fie votat????
Sunt deja citiva ani de cind se fac concursuri pe aceleasi locatii , iar rezultatele se regasesc pe orice sit ....din pacate NIMENI (presedinti e club) nu-i curios sa studieze datele si trimit sau participa la AG. si voteaza dupa ureche....

Nu-i nimeni de vina din afara fenomenului Laure .....NIMENI, tot cei din interior isi taie creanga de sub picioare.
Dupa atitia ani se voteaza pe interese de club in loc sa se voteze in interesul fenomenului....
Lasa nea Vali ca nici la Manjesti nu ia rupt nimeni fasu , dar asta nu inseamna ca bibanul nu e peste de concurs si nici ca locatia respectiva nu e pista de concurs .
Daca faci referire la concursul BIBANMANIA , iti zic un singur lucru esential....ne-am ASUMAT schimbarea initiala a programarii acestui concurs care trebuia sa fie in toamna in 20 octombrie, tocmai pt. a face loc LRS sa-si tina ultimul concurs in conditi bune ....poate nu stii dar afli acuma ca AG . a votat Minjesti pt. 25 aug. FARA a fi luat in prealabil legatura cu nea Victor ... :headbash: :headbash: :headbash:

Cam asa se voteaza in AG. al LRS mai nou si atunci sa nu te mire ca lucrurile stau cum stau....
Personal iti pot promite ca NU voi mai face pe bunul samaritean indiferent de cine si ce probleme are ....imi va pasa numai de "propriul interes"....

P.S .Apropo ce zici de data de 15 sept. "aleasa" de unii pt OPEN Belis???
Te bagi?
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Cupa Valea Argovei Divizie: OPEN -Etapa 2 - 15-16 iunie

Mesaj de Laurentiu Andronic » 19 Iun 2013, 09:09

Corect , unii vin la AG doer ca sa fie drumul cu oameni , fara sa-si fi facut temele dinainte ...
Eu am facut o propunere de organizare a unei etape de salau pe Gostilele la sfarsitul lunii septembrie cand pe aceasta locatie mananca foarte bine , dar din pacate la vot nu a iesit aceasta propunere ci s-a preferat Valea Argovei in luna iunie chiar daca lumea stia ce rezultate au fost anul trecut in aceeasi perioda :oops:
Cat despre Belis in septembrie sper ca anul acesta sa tina mai mult perioada de canicula ca asi vrea sa particip si la aceasta etapa :)
Atata timp cat alegerea perioadelor de desfasurare a etapelor e total anapoda , neexpoatand fiecare pista in cea mai buna perioada a anului conform specificului acesteia , nu facem altceva decat sa ne dam cu tesla in oo iar asta se va vedea in numarul de participanti la urmatoarele etape , deh e greu sa mai ai elan de participare dupa o gherla totala ...

Scrie răspuns