cupa trei lacuri 2004

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

cupa trei lacuri 2004

Mesaj de danr » 07 Sep 2004, 13:55

un nou concurs, detalii pe frontpage

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 07 Sep 2004, 14:11

cam tarziu s-a anuntat acest concurs, pt. mine cel putin, ca deja mi-am facut alte planuri (care nu pot fi amanate) exact in aceeasi perioada. Oricum voi fi undeva in zona aceea, deci probabil voi trece pe acolo.
dane, nu sti cand va fi exeact proba de spinning? ca as face cumva sa merg, daca se poate, doar pt. asta.
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

horiavd
senior
senior
Mesaje: 300
Membru din: 03 Mai 2004, 14:10
Localitate: de regula, pe vreo apa...

Mesaj de horiavd » 07 Sep 2004, 14:17

Concursul de spin se desfasoara concomitent cu cel de fly. Cand cei de la spin sunt pe un lac, cei de la fly sunt pe altul.....Asta este...

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 07 Sep 2004, 14:24

S-ar putea ca acest concurs sa fie cam dat peste cap de situatia de pe lacul Somesul Cald(intermediar).Cam de 2-3 saptamini ii tot dau drumu' fac ceva reparatii la baraj, am inteles.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 07 Sep 2004, 14:29

Am o curiozitate: cu cat timp inainte ar trebui anuntat un concurs pentru a nu fi "tarziu"? Asta pentru ca acest concurs e anuntat cu data exacta cu tot de vreo 2 luni!
Vine careva dintre forumisti?

Mansele sunt sambata dimineata, sambata dupa-masa si duminica dimineata.

Lacul Somes Cald e un lac dificil de la golirea de acum 2 ani, cand a ramas cu f putin peste. De atunci s-a refacut partial, asa ca ceva-ceva tot se va prinde. Diferenta cred ca o vor face celelalte doua lacuri, pe care se va prinde mai mult.

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 07 Sep 2004, 14:37

Care sint conditiile de participare: taxa aceea si permisul vizat pe munte?

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 07 Sep 2004, 14:46

MihaiV scrie:Am o curiozitate: cu cat timp inainte ar trebui anuntat un concurs pentru a nu fi "tarziu"? Asta pentru ca acest concurs e anuntat cu data exacta cu tot de vreo 2 luni!
Mihai, abia acum aud de acest concurs. Unde s-a anuntat, sa stiu pe viitor?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 07 Sep 2004, 14:54

Bai frate, da' le-au pus "bine" de tot: unul la Suceava, unul la Oradea. Daca mai fac unul la Drobeta-Turnu Severin fac turul Romaniei daca ma duc la toate trei! :lol:
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

horiavd
senior
senior
Mesaje: 300
Membru din: 03 Mai 2004, 14:10
Localitate: de regula, pe vreo apa...

Mesaj de horiavd » 07 Sep 2004, 15:32

Nu-i tocmai la Oradea ci la 15Km de Cluj....pana la Oradea mai sunt vreo 135 de Km.
Cat despre anuntatul concursului... pai daca nu ma insel eu este la editia III si data a fost cam aceasi si la editile anterioare. La fel va fii probabil cu Sacalaia.....poate ceva mai devansat(sf. de sept)
Adevarul este ca-i cam greu sa participi la concursuri care se desfasoara la distante mari...da cine vrea si dispune...merge. Uite, clujenii au fost si la Faclia, s-au dus si la Suceava ...se vor duce poate si la Budeasa, iar la Faclia si tot asa. Daca vrei turneu final in Italia sau unde s-o tine, faci sacrificii...

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 07 Sep 2004, 15:47

Ha ha ha ha! Daca fac un calcul simplu, cu banii pe care ii cheltui pe 3 concursuri la 600-800 de kilometri de Constanta, mai bine ma duc direct in Italia, ca tot aia e!
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Scrie răspuns