cupa trei lacuri 2004

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Sep 2004, 07:42

[quote="adilucu"]Mihai, abia acum aud de acest concurs. Unde s-a anuntat, sa stiu pe viitor?[/quote]

In 25 iulie aparea numarul 25 al revistei AvP in care era anuntat concursul. Am impresia ca a fost anuntat si in numarul din luna precedenta, dar nu-l am la mine. A aparut si anunt in revista PM. A aparut anunt si pe alte site-uri.
Eu in reviste ma uit sa vad ce concursuri mai apar. Emisiunile TV nu le prea vad fiind plecat la pescuit.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Sep 2004, 07:43

[quote="horacleus"]Care sint conditiile de participare: taxa aceea si permisul vizat pe munte?[/quote]

Taxa e 300 000. E necesar permis de la orice AJVPS. In lipsa lui se poate achita taxa de zi aferenta lacurilor pe care se concureaza.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 08 Sep 2004, 07:48

[quote="Wavedancer"]Bai frate, da' le-au pus "bine" de tot: unul la Suceava, unul la Oradea. Daca mai fac unul la Drobeta-Turnu Severin fac turul Romaniei daca ma duc la toate trei! :lol:[/quote]

Mie mi se pare ca un triunghi Cluj-Suceava-Faclia e cat de cat echitabil pt toti. Pentru a se reusi o deplasare mai redusa a concurentilor ar trebui sa avem mai multi doritori, astfel incat sa se poata organiza calificari locale, judetene, interjudetene, apoi o finala nationala. Dar deocamdata se pare ca nu prea sunt doritori. Mai exista o solutie: puneti mana, organizati-va cativa pescari si puneti de un concurs. Anuntati-l in presa cu macar o luna inainte, asigurati numar de locuri suficiente pentru toti doritorii, premii, arbitrii, etc.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 08 Sep 2004, 08:29

eu m-am gandit la treaba asta
ca sa organizezi un concurs iti trebuie un loc cu peste, posibilitati de cazare, masa, si o taxa rezonabila
faclia anul trecut a fost un exemplu perfect de ce-ti trebuie
stiuca klumea, cazare, masa, si totul intr-o taxa rezonabila

nu cred ca un concurs de genul hobaia: taxa exagerata si nimic in banii astia ar fi o solutie.....

mai degraba o sa facem un "concurs" intre forumistii rapitori.ro
mai degraba o superintalnire
stabilim de comun acord o data si un loc, undeva pe dunare sau in delta, si ne intalnim toti acolo 2-3 zile
poate la anul....

Avatar utilizator
mugurel
senior
senior
Mesaje: 348
Membru din: 19 Mai 2004, 09:32
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 08 Sep 2004, 08:37

Poate chiar pe Olt in zona superioara, pentru ca este spre centrul tarii. Ma refer la intalnirea forumistilor.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 08 Sep 2004, 08:40

Super
am si o propunere: lacul Chiril in Delta (unde am fost cu Costica)
cazare la Cormoran 10 EURO de persoana cu mic dejun suedez inclus . Pentru cei cu barci este ok.
Pentru cei fara barci , se pot inchiria si cred ca in 4 pescari impartita suma nu cred ca este o problema.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 08 Sep 2004, 08:47

Poate totusi anul asta!

Sa nu uitam ca acum incepe "sesiunea". Octombrie si prima decada a lui noiembrie sunt totusi OK.
Pana mea, daca la concurs, in Medgidia costa camera 50$ pe doua nopti, acum cat poate sa fie?
Oricum, o sa ma interesez eu. Din Buc, facem 2 ore cel mult, avem Canalul si lacurile. Taxa e rezonabila - 200k.

Asta in cazul in care, nu putem sa ne urnim dosurile concomitent pana in Delta.

Ce ziceti baieti?

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 08 Sep 2004, 08:53

trebuie sa mergem macar doua zile, sa stam o noapte undeva sa facem si noi un sprit, alea alea
ca la faclia eu am fost d emulte ori de dimineata pana seara, nu-i problema
dar sunt destui si din transilvania, moldova, e cam departe faclia si nici nu mai e cine stie ce, cu barca nu te lasa, naspa

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 08 Sep 2004, 08:57

Nu prea incap 4 oameni in barca aia, dar si la doi e OK. Dacat la Hobaia 125Eur pe zi, mai bine 15 EUR pt barca +100k taxa

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 14 Sep 2004, 14:37

Cred am retinut bine rezultatele:
Spinning:
1. Misin
2. Tanta
3. Paco
4. Canada

Musca:
1. Moga
2. Fernando
3. Fulea
4. subsemnatul

Legat muste:
1. Paul Sas
2. Ghimi
3. subsemnatul

Casting:
1. V Tarus
2-3. Ghimi si Luci V.

Scrie răspuns