Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Iancu Dumitrescu - Total Spinning 2015

Mesaj de Florin Habib » 22 Feb 2015, 20:33

cezar.ch scrie: 2. Evident, se poate inversa ordinea manselor, res[ectiv prima zi biban, a doua zi stiuca-salau-somn. La aceasta idee suntem deosebit de flexibili
Domnul Cezar, eu nu am spus sa nu nu puncteze bibanul, e foarte bine cum este organizat concursul. Doar ca parerea mea strict personala este ca ordinea manselor trebuie inversate. Anul trecut dupa prima mansa se stiau castigatorii - ma rog cu mici ajustari pe colo colo. Astfel va fi un concurs mult mai interesant cu emotii si de ce nu, mai echilibrat pana in ultimul minut cand poti sa iei o stiuca sau un somn si sa iesi printre primii.
Propun supunerea la vot.
Florin

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de Laurentiu Andronic » 22 Feb 2015, 22:07

Eu propun supunerea la vot a modificarii de regulament astfel incat in mansa de biban sa puncteze cei mai mari 10 bibani , in acest fel concursul va fi mult mai disputat si norocul va conta mai putin in stabilirea clasamentului in mansa de biban :idea:

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de viorel. » 22 Feb 2015, 23:12

Este posibil ca la concursul din primăvara sa nu prindă toate echipele 5 bibani !
Primăvara nu stau pe aceleași locuri ca toamna si e greu sa-i găsești cantonați .
pescar particular

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de Sorin » 23 Feb 2015, 11:38

cezar.ch scrie:Avem deja primele inscrieri:

1. Ion Viorel
2. Alex Stefanescu + Mugur Tudor
3. Traian Copuzeanu + Robert Ivan
Intr-un concurs serios , organizatorul organizeaza , concurentii platesc taxa si concureaza respectand regulamentul si ceilalti concurenti , incercand sa castige competitia .
Astfel incat , desi unele discutii sunt binevenite , pana la urma asa cum s-a intamplat si anul trecut , organizatorul decide ce considera potrivit .

Am participat anul trecut la aceasta cupa considerand-o una serioasa si nu m-am inselat concursul fiind unul reusit .
Asa incat cu placere venim si anul acesta si puteti sa ne considerati inscrisi :
Sorin Lazea si Andrei Zabet

Daca insa regulile se vor schimba catre ,,sacosa’’ , sau se va trece sa se voteze de catre concurenti , nu inseamna altceva decat ca si acest concurs s-a molipsit de ,,naravurile lrs ‘’ , unde s-a ajuns sa se intoarca deciziile corecte ale arbitrilor , sa se voteze cui I se aplica regulamentui si cui nu si cu regret nu vom mai veni la acest concurs …..pentru ca nu ar mai avea credibilitate.

P.S : Aseara tocmai s-a incheiat cel mai mare concurs de Bulan ….Bassmaster Classic 2015 ….unde Casey Ashley s-a dovedit a fi cel mai bulanos ....

In mod absolut inexplicabil cei 51 de concurenti nu si-au pus pus problema sa voteze sa se pescuiasca la sacosa , nici macar la 10 bassi care ar fi eliminat bulanul pacatos ...….ei ramanand niste amatori de bulan in continuare la cei mai mari 5 pesti ….si asta de vreo 40 de ani ...
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de vali stratonov » 23 Feb 2015, 14:20

Laurentiu Andronic scrie:Eu propun supunerea la vot a modificarii de regulament astfel incat in mansa de biban sa puncteze cei mai mari 10 bibani , in acest fel concursul va fi mult mai disputat si norocul va conta mai putin in stabilirea clasamentului in mansa de biban :idea:
Nu prea inteleg eu cum intr-un concurs PRIVAT pot sa voteze "eventualii participanti" :oops: :oops: ....
Eu unul propun conducerii APC 21 sa nu se poata supune la vot modificari ale regulamentului... cred ca ar fi o minimala normalitate :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Ghenadie
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 13 Noi 2011, 12:55

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de Ghenadie » 23 Feb 2015, 17:08

Intru si eu cu Sever Grosu,
Domnul Cezar, va sun maine.
:respekt:

PS Sorine, ne vedem pe balta :P

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de cezar.ch » 23 Feb 2015, 19:10

Sorin scrie:
cezar.ch scrie:Avem deja primele inscrieri:

1. Ion Viorel
2. Alex Stefanescu + Mugur Tudor
3. Traian Copuzeanu + Robert Ivan
Intr-un concurs serios , organizatorul organizeaza , concurentii platesc taxa si concureaza respectand regulamentul si ceilalti concurenti , incercand sa castige competitia .
Astfel incat , desi unele discutii sunt binevenite , pana la urma asa cum s-a intamplat si anul trecut , organizatorul decide ce considera potrivit .

Am participat anul trecut la aceasta cupa considerand-o una serioasa si nu m-am inselat concursul fiind unul reusit .
Asa incat cu placere venim si anul acesta si puteti sa ne considerati inscrisi :
Sorin Lazea si Andrei Zabet

Daca insa regulile se vor schimba catre ,,sacosa’’ , sau se va trece sa se voteze de catre concurenti , nu inseamna altceva decat ca si acest concurs s-a molipsit de ,,naravurile lrs ‘’ , unde s-a ajuns sa se intoarca deciziile corecte ale arbitrilor , sa se voteze cui I se aplica regulamentui si cui nu si cu regret nu vom mai veni la acest concurs …..pentru ca nu ar mai avea credibilitate.

P.S : Aseara tocmai s-a incheiat cel mai mare concurs de Bulan ….Bassmaster Classic 2015 ….unde Casey Ashley s-a dovedit a fi cel mai bulanos ....

In mod absolut inexplicabil cei 51 de concurenti nu si-au pus pus problema sa voteze sa se pescuiasca la sacosa , nici macar la 10 bassi care ar fi eliminat bulanul pacatos ...….ei ramanand niste amatori de bulan in continuare la cei mai mari 5 pesti ….si asta de vreo 40 de ani ...
1. Nici nu se pune problema de "sacosa". Este C@R %!
2. Flexibilitatea nostra privind regulamentul se intinde, maximum, pana la inversarea ordinii manselor. Adica, ziua I biban, ziua II stiuca, salau, somn.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de cezar.ch » 23 Feb 2015, 19:11

Avem deja primele inscrieri:

1. Ion Viorel
2. Alex Stefanescu + Mugur Tudor
3. Traian Copuzeanu + Robert Ivan
4. Sorin Lazea + Andrei Zabet
5.Ghenadie + Sever Grosu

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de Laurentiu Andronic » 23 Feb 2015, 19:21

Sorin scrie :
"P.S : Aseara tocmai s-a incheiat cel mai mare concurs de Bulan ….Bassmaster Classic 2015 ….unde Casey Ashley s-a dovedit a fi cel mai bulanos ....

In mod absolut inexplicabil cei 51 de concurenti nu si-au pus pus problema sa voteze sa se pescuiasca la sacosa , nici macar la 10 bassi care ar fi eliminat bulanul pacatos ...….ei ramanand niste amatori de bulan in continuare la cei mai mari 5 pesti ….si asta de vreo 40 de ani ..."

Pe americani pot sa-i suspectezi de orice dar ca fiind detinatorii inteligentei absolute cu siguranta nu-i poti suspecta , nu degeaba sunt codasi in toate topurile referitoare la cultura generala , imi amintesc cum intr-un sondaj de opinie de acest fel la intrebarea 'ce stiti despre Europa?' cei mai multi respondenti americani au raspuns ca este o tara a carei capitala este Paris :lol: Ca unii aleg sa se inchine la ei , asta e ...
Cat despre etichetarea vehementa despre cine-i serios si cine nu mi se pare putin exagerat tonul de profesor care-i urecheaza pe elevii care nu si-au invatat lectia , iar daca cineva nu e de acord cu tine nu inseamna ca automat nu are dreptate . Dezbaterea de idei poate duce la imbunatatirea lucrurilor dar pentru asta trebuie sa se discute de la egal la egal , fara aere de superioritate.
Chestiunea cu supunerea la vot era un spirit de gluma in continuarea propunerii antevorbitorului care a propus la vot inversarea ordinii manselor :D
Mai putina incrancenare nu ar strica :wink:
Va doresc fir intins !

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa Total Spinning ediţia a V Snagov 4-5.04.2015

Mesaj de viorel. » 23 Feb 2015, 22:16

Va rog sa adăugați la poziția 1. Ion Viorel-Cristi Rizea
Mulțumesc
pescar particular

Scrie răspuns