CUPA "RomTRAVEL" - Belis Fantanele

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

CUPA "RomTRAVEL" - Belis Fantanele

Mesaj de dr.pike » 20 Mar 2006, 02:56

CUPA "RomTravel" BELIS-FANTINELE

Asociatia PRO SPINNING CLUJ organizeaza in statiunea Belis-Fantanele la data de 27-28 mai,concursul"CUPA romTravel", etapa din cadrul competitiei "TROFEUL AVENTURI LA PESCUIT".
Sponsor principal: SC.romTravel SRL
Sponsori:firmele Energofish,Trabbuco,Cozma Lure
Premiul pentru cea mai mare captura va fi oferit de firma Maver
Programul de concurs:
Sambata 27 mai-ora 10-intilnirea concurentilor si sedinta tehnica
- ora 12-startul primei manse
-ora 17-finalul primei manse
-ora 19-cazarea si masa festiva
Duminica 28 mai-ora 6.30-micul dejun
-ora 7.30-startul celei de-a doua manse
-ora 12.30-finalul mansei
-intre orele 12.30-13.30-bufet suedez,moment in care se vor masura capturile si se va stabili clasamentul final.
-ora 14-Festivitatea de premiere
Taxa de participare este de 160 RON,cuprinzand:cazarea,trei mese si taxa de pescuit. Pentru cazare vizitati www.romconcord.ro
Premiile sunt in valoare de 9000 RON calculate pentru 60 de concurenti.
Numarul maxim de locuri:60
Inscrierile se fac la:-mag.romTravel Cluj,str.Garibaldi nr.18
-Stratonov Valentin tel:0744393237
Termenul limita pentru inscrieri este:7 mai 2006
Este o competitie de pescuit catch & release,din barca,individual,barcile fiind aduse de catre fiecare participant (organizatorii asigura numai barcile arbitrilor). Nu se vor accepta juvelnice metalice.
Specii admise in concurs:clean si pastrav,dimensiuni min.20 cm.Masurarea se va face intre extremitatile pestelui:varful botului si varful cozii.Locatia de pescuit se va imparti in doua sectoare:A si B care vor fi trase la sorti de catre concurenti pentru prima mansa,iar in mansa a II-a se inverseaza sectoarele.
Regulamentul este cel al concursului din cadrul Trofeului"Aventuri la pescuit"2006.

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 21 Mar 2006, 20:13

Doctorela,
Andrei dar se suprapune cu Cupa profimix si eu nu pot veni nici de data asta,
ce dracu asa am eu noroc??? :oops: nici nu stiu ce sa fac,poate mai faceti unu si mai incolo???

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 21 Mar 2006, 21:38

M-a rugat Vali Stratonov ca ptr. pescarii ce doresc sa participe la concursul organizat de Pro Spinning Cluj si sint din Moldova sa string eu taxa de participare si sa dau eventuale relatii.Ma puteti contacta la telefoanele:0740213492 si 0230417078(intre orele 20 si 7 dimineata) si puteti trimite banii pe adresa:Buculei Sorin, Ocolul silvic Marginea,com. Marginea,jud.Suceava.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 21 Mar 2006, 22:01

unde se va face cazarea? la pensiunea respectiva vad ca sunt doar 20 locuri. :?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 21 Mar 2006, 22:15

asa e, zice bine Adi_! si de ce Doamne Irata-ma numai cu barci proprii! de ce nu se poate lua barca de acolo? asta e aiurea rau! :x :x

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 22 Mar 2006, 14:10

Locuri de cazare sunt aproximativ 60, in 3 pensiuni diferite, atata ca celelalte doua nu au site de net. Cat despre barci, inchirierea se face din statiunea Belis-Fantanele, aflata la aproximativ 2 km pe apa de locul de desfasurare al concursului. Problema cu barcile e nasoala deoarece in week-end majoritatea sunt rezervate, ele fiind putine oricum - aprox. 10 barci.
@mrvily Am vazut ca se suprapune cu Cupa Profimix, dar, din pacate nu putem face nimic (ca sa fiu rau, profi mix e stationar din cate stiu eu :) - glumeam). Am decis aceasta data datorita faptului ca sfarsitul lui mai este una din cele mai bune perioade de prins clean la Belis, chiar inainte de urcarea cleanului pe rauri pentru depunerea icrelor! Daca o punem mai repede s-ar putea sa fie probleme cu apa datorita dezghetului, iar mai tarziu cleanul este deja urcat.

Sper ca v-am putut fi de folos cu aceste informatii!
Va salut si va doresc fir intins tuturor
Andrei

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 22 Mar 2006, 20:26

daca exista o satisfactie este ca nici Andrei Pop nu poate veni,Nasoala satisfactie. As fi vrut sa putem veni cit mai multi dar asta este. :roll:

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 03 Apr 2006, 23:09

locuri de campare exista? unde?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 03 Apr 2006, 23:15

scuze de intrebarea anterioara ... acum am vazut ca in taxa intra si cazarea ... dar am alta intrebare: eu sunt din Bucuresti. Cum ma inscriu? E putin probabil sa ajung in Cluj pana pe 7 mai sa platesc taxa de participare.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
Dan Cotelici
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 09 Noi 2004, 07:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 04 Apr 2006, 05:35

O sa vina clujenii la darvari pe 15 aprilie.Profita de ocazie ca sa platesti taxa.
Dan Cotelici
CS Pescar4Ever
Asociatia Pescari4Ever

Scrie răspuns