CUPA RADESTI la spinning

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 23 Iul 2014, 13:52

Salutare!

In luna noiembrie se va organiza pe balta Radesti -Alba ,prima editie a Cupei Radesti la spinning de pe mal.
Concursul ,cu tenta clar prieteneasca ( dar totusi ... :twisted: ) se va organiza intr-o zi de sambata intr-o singura mansa.De altfel regulamentul si conditiile de concurs se vor anunta aici in timp util .Balta detine o populatie semnificativa de rapitor si ma refer aici la stiuca ,salau,biban,avat ,chiar ceva clean si somn.Administratorul baltii- Geza Bolgar (forumist!) si-a dat deja acceptul si ne-a oferit toata sustinerea lui si a patronului.

Deoarece balta are doar 40 de standuri amenajate (nu permite mai multe datorita lungimii ei) ,concurentii vor fi in numar de 20,astfel incat tot timpul sa existe standuri libere pentru a favoriza circulatia pe standuri a concurentilor . Deoarece numarul este foarte limitat ,din motivele precizate deja, avand in vederea dorinta socializarii si cunoasterii intre pescari forumisti :!: ,va pot spune ca deja si-au manifestat interesul clar pescari din urmatoarele zone:

- 3 din Cluj;
- 2 din Bistrita Nasaud;
- 2 din Valcea;
- 3 din Sibiu;
- 2 din Brasov;
- 2 din Timisoara;
- 1 din Baia Mare;

Urmeaza sa invit 1-2 concurenti din Mures si ,binenteles, Alba (inclusiv Aiud :lol: ).
Foarte important! Zic eu ... :lol: Toti concurentii sunt membrii pe acest forum! :respekt: Si sper ca dupa aceasta prima editie sa fim si prieteni intre noi ,nu doar colegi de forum.

Am deschis acest topic ca sa facilitez comunicarea si transmiterea de date concurentilor.Oricine isi poate oferii sprijinul sau doreste sa participe ca si concurent /arbitru /etc il rog sa ma contacteze pe privat sau la telefon 0753580439 -Alin Zamfiroaea. Nu pot (binenteles nu intentionat) garanta un loc in concurs ,dar e clar ca va fi o lista de rezerve de minim 5 persoane. Oricum mai este inca ceva timp pana la toamna si multe pot interveni.

Multumesc pentru intelegere si eventualele sugestii si ,de ce nu :lol: , sponsorizari!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 23 Iul 2014, 13:55

Pentru cei care au cont pe FC ,puteti vedea mai multe detalii despre balta Radesti aici:

https://www.facebook.com/pages/Pescaria ... 60?fref=ts
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de vali stratonov » 24 Iul 2014, 08:39

Sa fie de bun augur... :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Septimiu » 24 Iul 2014, 10:33

Frumoasa initiativa.
Daca mai sunt locuri, as vrea sa ma inscriu si eu la concurs.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 24 Iul 2014, 10:38

Da-mi pe privat datele tale si te anunt in timp util.Oricum esti cel putin pe lista de steptare.Stiu ca poate suna urat cuvantul ,dar asta e :oops:

In luna august o sa am o discutie cu patronul si apoi vin cu mai multe detalii.Multumesc.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 24 Iul 2014, 10:42

vali stratonov scrie:Sa fie de bun augur... :respekt:
Sa fie Vali!
Mai ales ca sprijinul tau este foarte important ,asa cum stii deja. :wink: Bine ,in afara faptului ca esti un concurent care onoreaza balta Radesti! :respekt: Ca de altfel toti care vor participa la aceasta cupa.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de ULK » 24 Iul 2014, 10:44

Zamfi...fa tot ce poti. Septimiu e un tip super de treaba. Merge pe pile ? ;)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 24 Iul 2014, 10:50

Nu e vorba de pile Gabi ...Recunosc ca de la inceput am alocat 4 locuri Clujului :mrgreen: pt.ca am eu o afinitate pentru orasul asta ...Si pentru ca multi clujeni au fost si au lasat bani pe aceasta balta! Asa cum stii sunteti 3 deja ,Septimiu ar putea fi al patrulea .Mai ales daca deja are o recomandare in spate! :P Vedem.O zi buna!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de ULK » 24 Iul 2014, 10:58

Inteleg sigur...glumeam . Pentru al patrulea loc, banuiesc ca sunt mai multi pretendenti...nu ma bag.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 24 Iul 2014, 11:01

Stiu ca era o gluma.De ce sa nu te bagi ? Este foarte binevenita orice idee, sfat ,deoarece este prima data cand incerc sa organizez o intalnire la un astfel de nivel! Si intotdeauna doua capete gandesc mai bine decat unul singur! :lol: Iar cand e vorba de concurenti ,imi doresc sa ramanem toti cu amintiri placute si cu dorinta de a repeta intalnirea! Iar asta depinde de toti cei care vom fi acolo ! :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns