CUPA RADESTI la spinning

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de vali stratonov » 30 Iul 2014, 10:14

nucus scrie:Domnu colegu Vali ,vreau sa-ti amintesc ca acum vreo 10 ani cind ne-am cunoscut , la concursuri organizate si facute impreuna sau nu,eu aveam cam virsta ta de acum si ca nimic nu poti sa faci de unul singur indiferent cine esti sau cine te crezi ca esti ...asta ca sa nu vorbim doar din spatele tastaturii. Faptul ca ai reusit sa aduni mai multi sponsori pentru concursurile organizate e meritul tau , dar sa nu-i uitam si pe celalti...
Poate ne vedem la OPEN -ul de la Rogojesti ,doar ai un record de onorat :wink: . Nu organizez eu ci o echipa ...
Colegu nucu....asta si ziceam in fapt :wink:
Lasati oamenii care vor sa faca cite ceva ...sa faca ...ca de gasit nod in papura e cel mai usor.

In ceea ce ma priveste pe mine nu stiu de unde pina unde ati inteles ca imi "confer merite" de unul sigur :roll: , sau mai bine zis unde am facut asta :wallbash: :wallbash: ....

Nu e vorba nici de "adunat "sponsori, nici de gasit locatii cit mai bune , nici de tot ceea ce inseamna organizarea unui eveniment in toata complexitatea lui .....e vorba in primul rind de diponibilitatea de-a face ceva pt. altii ....si mai ales de-a face ceva cit mai "profi" in avantajul concurentului in spiritul jocului nu neaparat in litera regulamentului....

Concursuri organizeaza multa lume prin RO , lrs -agvps, frps :roll: ,fishing league, bibanmania , etc ...cea ce este bine ....ca nu toti organizatorii de competitii gasesc "reteta perfecta" e un mare adevar ....asta se vede pe lista de inscrieri.....mai mare "TAXARE" nu exista decit aceea sa organizezi ceva la care nu participa lumea. :cry: :oops:

Si ca sa fi linistit domnule coleg ca nu vorbesc fara mine si numai despre mine , poti vedea aici:
http://www.bibanmania.ro/

asta daca totusi te intereseaza :wink:

P.S. Probabil ca voi fi pe Rogojesti si inainte de concursul pe care doresti sa-l organizezi acolo, nu numai la concurs ....doar e balta care imi place mult si care mi-a oferit multe satisfactii pescaresti, evident :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 05 Sep 2014, 13:11

Asa ...deci revin cu niste vesti ,din pacate nu tocmai bune :oops:
Avand in vedere ca administratia baltii intentioneaza ,in perioada respectiva, o populare masiva cu caras (undeva la peste 2 t) ,precum si organizarea apoi a unui concurs de feeder , in dorinta de a nu pune lumea pe drumuri degeaba ca sa zic asa, (in sensul ca rezultatele pe care le intrevad in noile conditii nu cred ca vor fi cele scontate...) am luat decizia ca acest concurs, pe care intentionam sa-l organizez, sa il aman cel mai probabil pentru primavara 2015. Astfel incat ,cu scuzele de rigoare ,am ales varianta amanarii concursului decat organizarea unuia sub auspicii nefavorabile. O populare cu 2 t de caras, raportata la marimea baltii, nu are cum sa nu dea peste cap populatia de rapitor. "Impingerea" catre decembrie a concursului devine riscanta datorita vremii reci care poate "asterne" gheata peste noapte.Si chiar nu vreau sa pun lumea sa faca sute de km ca sa patineze :lol:
Inca odata scuze daca am creat vreo nemultumire in randurile pescarilor care au confirmat deja participarea ,le multumesc oricum pentru receptivitatea lor si sper ca anul viitor sa ne regaseasca impreuna pe balta! Daca conditiile vor fi mai favorabile.

Ps: este posibil ca administratia baltii sa faca totusi un concurs mic,local ,pentru a testa balta dpdv al spinningului, dupa populare ,dar acel lucru tine strict de administratia baltii.

Multumesc pentru intelegere. :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Septimiu » 06 Noi 2014, 08:59

Daca totul merge conform planului si nu intervine neprevazutul, Duminica vreau sa ies la o partida de stiuca pe Radesti.
Nu imi este foarte clar pe unde se ajunge la balta. Ma refer in principal la trecerea Muresului. Se poate trece direct din E60 la iesire din Aiud sau trebuie mers prin Ciumbrud?
Multumesc!

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de ticairlandezu » 06 Noi 2014, 10:48

Podul cu trecere directa de pe E60 ...e din lemn si e proiectat de prietenul nostru comun (al meu si Zamfi) ...Alin Tudose! !!.Din cate imi aduc aminte avea garantie doar 5 ani!!!( care au trecut deja)...asa ca nu te sfatuiesc sa-l testezi :lol:

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Septimiu » 06 Noi 2014, 12:27

Bine ca mi-ai spus. O sa merg sigur pe dincolo.
Acuma vad ca am scris E60 in loc de E81 :D

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 06 Noi 2014, 18:50

Mergi linistit pe pod! Inca nu pica :lol: Da un semn cand ajungi ca poate ne vedem.Nu-ti fa sperante mari.. :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de ticairlandezu » 07 Noi 2014, 00:40

Doamne ajuta!!! :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Septimiu » 07 Noi 2014, 09:57

Schimbare de plan. Cred ca o sa merg maine in loc de Duminica si asta numai daca raceala care ma incearca o sa renunte in cele din urma.
Referitor la pod, asta cred ca e o metoda de a "selecta clientela" :D cine reuseste sa treaca pescuieste pe Radesti cine nu pe Mures din "barca". :lol:

Scrie răspuns