CUPA RADESTI la spinning

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Septimiu » 25 Iul 2014, 12:26

@oby1, uite ce zice organizatorul in primul post:
Zamfi scrie: Concursul, cu tenta clar prieteneasca ( dar totusi ... :twisted: )
Este clar pentru toata lumea ca nu se pot compara conditiile de pescuit din 2 zile consecutive dar cred ca cei care si-au manifestat intentia de a participa au facut-o mai degraba in spiritul enuntat de Zamfi mai sus si nu cu gandul la o lupta pe "viata si pe moarte" ca si la concursurile traditionale.
Sau poate ma insel eu...
Oricum era doar o propunere avand in vedere locatia destul de mica si numarul mare de doritori asa ca nu dati cu bolovani...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 25 Iul 2014, 12:52

Multumesc tuturor de observatii. Cupa se va tine intr-o singura zi -o sambata din noiembrie. Numarul de concurenti este limitat la 20 deoarece vrem ca lumea sa se simta bine! Mai ales ca este prima competitie de spinning de aici.Dupa desfasurarea ei ,o sa vedem in perspectva daca putem sau nu sa crestem numarul de participanti .Ar mai fi ceva de adaugat legat de concurs ...nu stiu ce mi-a venit sa incerc sa organizez aceasta cupa! :lol: Pentru ca eu ,sprijinit de anumiti concurenti si cu multa intelegere si sprijin financiar din partea administratorului o sa incerc marea cu degetul... :lol: Daca iasa bine o sa fim bucurosi toti ,daca iasa rau ...eu sunt de vina! Asa incat nu-mi permit sa invit mai mult de 20 de pescari in concurs. Balta are vreo 250 de metri lungime cred ,insa spinningul nu este ...stationar! :P O sa vedem ce iasa. Recunosc ca apoi voi astepta cu interes major un Open organizat direct de administratia baltii unde cred ca ma voi inscrie primul! :headbash: Pentru ca mie imi place sa pescuiesc nu sa organizez concursuri ...Insa munca oamenilor de pe balta ,banii cheltuiti ,spiritul de sportivitate promovat m-au facut sa ma implic in acest proiect.Cred ca oamenii merita ca si pescari din alte zone ale tarii sa vada ce au facut acolo din ...nimic aproape!Si oamenii de care vorbesc sunt tineri si cu drag de natura si pesti! Uitati-va pe contul de FB al Pescariei Radesti si o sa-i vedeti!Merita!

Bun, hai ca m-a luat valul...

Septimiu tu nu ai starnit nimic ,decat ca au aparut niste lamuriri probabil necesare.Legat de socializare (scopul meu principal!) o parte din pescarii care au fost invitati ii cunosc personal si sunt din zonele mentionate.Sunt aproape sigur ca vor veni vineri dupa-amiaza! Se vor caza la pensiuni in Aiud (Aiud-Radesti= 5 km). Chiar si cu piscina interioara daca doriti! :lol: Sau la crama la Ciumbrud la "Domeniile Boieru" :mrgreen: Asa ca seara de vineri este posibil sa fie povestita ...bine!Apoi sambata distractia si daca cineva vrea ( Timisoara ,Brasovul si Valcea nu sunt chiar aproape...)sambata seara repetir! Duminica pescuim "la liber",adica nu in concurs, si apoi ne strangem mainile. Si clujenii se pot caza in Aiud :P Ca va primesc astia cu pensiunile cu bratele deschise.Cel putin eu asa vad desfasurarea ostilitatilor dar o sa precizez concret dupa ce vorbesc in august cu patronul baltii. Apoi o sa pun si cazarea la 2-3 pensiuni ,preturi,link-uri etc.
Binenteles si ...pescarii :lol: Cu rezerve daca e cazul .

Iar ca sa nu uit : ma indoiesc ca se poate intampla ce s-a intamplat la PFL (clar ca de premiere era vorba...) din mai multe motive ...Premiile sunt mai mult simbolice :lol: ,deci nu prea e stress si ,fara suparare, suntem in Ardeal ! Bem palinca pana ne trezim prieteni! :lol:

Ps; multumesc Dane ca "suporti" aici acest topic. :respekt: Daca crezi ca nu e bine il putem inchide oricand .

In rest va doresc toate cele bune.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de vali stratonov » 25 Iul 2014, 13:45

nucus scrie:Si totusi de ce nu dublati numarul de concurenti ??? Cite doi pe fiecare ponton ! Daca sunt obisnuiti sa lucreze in echipa (doi in barca) nu se pot incurca . Faceti concursul pe echipe . Referinta la PFL era doar la acordarea premiilor . In rest nu stiu ca n-am fost acolo ( n-am fost invitat :D ).
Ce suprafata are balta?
Eu zic sa faceti cum zice d-ul nucu ...doar cu un mic amendament , acela sa pescuim alternativ de pe acelasi ponton ...cite un lanseu de concurent...si tot asa pina la final.. :roll: asa vom parea ca suntem mai multi concurenti si va arata ca e un concurs veritabil OPEN ... :lol1: :lol1: :lol1:

Haide domnu nucu ...lasa oamenii sa-si faca treaba cum cred ca e mai bine , invitational, neinvitational e fix treaba lor...nu de alta dar de cei care ne arata calea tot timpul de dupa tastatura ne-am cam lamurit si chiar saturat . :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Organizati domnia voastra un OPEN dupa chipul si asemanarea dumneavoastra si va promit solem ca voi participa impreuna cu citiva prieteni la eveniment .....basca nici nu vom incerca sa va dam niscavai sfaturi "utile"... :wink:

P.S. Zamfi , domnia ta fi bun si du-ti proiectul inceput pina la capat si daca ai nevoie de ceva .....poti apela cu incredere ... mai sunt oameni de buna credinta prin tara asta care vor incerca sa te ajute .... :D
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 25 Iul 2014, 16:45

Multumesc Vali de mana intinsa! :respekt: Deoarece stiu ca este sincera, te asigur ca voi apela la experienta ta. Nu de alta dar faptele pentru mine vorbesc ! Iar ce am citit si vazut despre Bibanmania imi este suficient! :lol: Vorbim cand o sa am toate datele necesare.

In alta ordine de idei , va rog sa nu degeneram acest topic in orice altceva decat se doreste sa fie: topic pentru un concurs,ma rog , invitational,intr-o locatie noua ,cu bune si cu rele ,insa plin de ,sper eu, fair-play! Inca odata multumesc tuturor care se vor implica in acest proiect.Criticile constructive sunt binevenite! :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de pikeman » 25 Iul 2014, 20:30

Mie imi place topicul asa cum este, cu polemica :lol: :lol:
Zamfi daca nu ii ziceai concurs era mai simplu :lol: asa acu..va trebui sa va bat pe banii vostrii :lol: :lol1:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 26 Iul 2014, 00:17

pikeman scrie:Mie imi place topicul asa cum este, cu polemica :lol: :lol:
Zamfi daca nu ii ziceai concurs era mai simplu :lol: asa acu..va trebui sa va bat pe banii vostrii :lol: :lol1:
Pai ce sa-ti doresc decat "Succes" :mrgreen: Chiar sunt curios daca Suedia este altfel decat ...Radestiul! :lol: :lol: :lol:

Iar daca tot ai aruncat manusa ,ma tot gandesc cum sa conving un concurent sa renunte ca sa pot intra si eu :twisted: Sau poate stai si duminica si atunci concuram pe ...banii tai? :lol: :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de pikeman » 29 Iul 2014, 15:42

sa inteleg ca esti arbitru? :P
Oricum umbla vorba ca ai dat din casa pe la pretenii apropiati care sunt standurile de interes si tragerea la sorti este deja masluita :lol1:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de nucus » 29 Iul 2014, 18:14

Domnu colegu vali , tocmai asta am facut :D mi-am cerut scuze pentru deranj si pot sa spun ca sunt profund impresionat de atentia pe care mi=o acordati . Reciproca nu este valabila :D . Fir intins !

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de Zamfi » 29 Iul 2014, 21:31

pikeman scrie:sa inteleg ca esti arbitru? :P
Oricum umbla vorba ca ai dat din casa pe la pretenii apropiati care sunt standurile de interes si tragerea la sorti este deja masluita :lol1:
Pai ...nu prea mai am loc :lol:Si oricum ma gandeam sa ma autonumesc "Director de concurs" :shock: ,nu de alta dar sa fiu si eu director o data ce naiba! :lol: Ca asa le place la romanasi...functii colegu,functii!
Ahhh ...si cred ca mai usori inveti din spatele concurentilor :twisted:

Dar ,pentru tine, oricand este deschisa "casa" si iti pot spune cu lux de amanunte unde si cu ce trebuie sa dai :lol: Oricum retine ca trebuie sa lansezi "milimetric la buza stufului" :lol:
Si nu te stresa tare ca ti-am tinut loc pe podium! Nu neaparat pentru capturi... :lol:

Ps: nu te culca pe o ureche totusi ,in speranta ca nu voi concura :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: CUPA RADESTI la spinning

Mesaj de nucus » 30 Iul 2014, 04:39

Domnu colegu Vali ,vreau sa-ti amintesc ca acum vreo 10 ani cind ne-am cunoscut , la concursuri organizate si facute impreuna sau nu,eu aveam cam virsta ta de acum si ca nimic nu poti sa faci de unul singur indiferent cine esti sau cine te crezi ca esti ...asta ca sa nu vorbim doar din spatele tastaturii. Faptul ca ai reusit sa aduni mai multi sponsori pentru concursurile organizate e meritul tau , dar sa nu-i uitam si pe celalti...
Poate ne vedem la OPEN -ul de la Rogojesti ,doar ai un record de onorat :wink: . Nu organizez eu ci o echipa ...

Scrie răspuns