CUPA MOLDOVEI-CONCURS ROGOJESTI 13-14 MAI

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

CUPA MOLDOVEI-CONCURS ROGOJESTI 13-14 MAI

Mesaj de Leba » 19 Apr 2006, 08:57

Etapa a doua din Cupa Moldovei de pe Lacul de acumulare Rogojesti 13-14 mai 2006. va fi organizata de Prieteni Pescari in colaborare cu Clubul Pescarilor Sportivi SIRET si Clubul Thymallus
Regulamentul este cel valabil pentru Cupa Moldovei, vezi aici:
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic.php?t=2191.

Voi reveni cu detalii despre luciu, taxa de participare, programul concursului si bineinteles, premiile.
Persoane de contact:
Teodor Apostoaei: 0748.094416
Andrei Gavril: 0745.104667 0726.901892
Marius Livadaru: 0722.610950 0741.403997.


Va asteptam!
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 20 Apr 2006, 20:26

Ceva detalii despre Acumularea Rogojesti si caile de acces :

Acumularea Rogojesti e situata pe riul Siret la intrarea lui in tara si are o suprafata de 850,00ha.Populatie piscicola:stiuca,biban,clean.avat,salau,rosioara si pesti pasnici(foarte mult crap si fitofag).Specii de baza la concurs:stiuca si biban.
Adincime maxima 8,0m si adincime medie 1.5m.
Accesul E 85 pina la podul de peste riul Siret.Se poate veni si cu autobuzele Trans Nicolaescu plecare la ora16,30 din autogara Obor Bucuresti pe directia Buzau- Rimnicul Sarat -Focsani -Bacau- Roman Suceava- Radauti- Siret .Costul biletului din Bucuresti :45,00 Ron.

Taxa de participare la concurs e de 100 RON.
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 20 Apr 2006, 23:04

Sa inteleg ca voi organizati concursul pe Rogojesti?Cu ce drept ai semnat informatiile postate de mine ?!Astept explicatii.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 21 Apr 2006, 00:19

nucus scrie:Sa inteleg ca voi organizati concursul pe Rogojesti?Cu ce drept ai semnat informatiile postate de mine ?!Astept explicatii.
Cupa Moldovei este organizata de Asociatia Prieteni Pescari - Iasi, deci, fiecare etapa a acestui turneu este organizata de noi, bineinteles, cu sprijinul celor care vor sa ne ajute, dar, ramane batut in cuie, ca noi organizam aceste concursuri, din cadrul cupei Moldovei, nu alte cluburi sau asociatii de pescuit.

Cu respect,
Paul Buhus - Iasi

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 21 Apr 2006, 05:48

Aceasta hotarire ati luat-o unilateral.Cupa o organizati voi dar concursul de la Rogojesti NU.Pina azi nu s-a discutat asa ceva.Cum organizati voi un concurs cind sinteti la 200km de Rogojesti?Concursul de la Rogojesti e la a 5-a editie si nu ati organizat nici macar unul din anterioarele!Rogojestiul nu e cunoscut datorita VOUA!Cum credeti ca cei care au muncit pe acumularea Rogojesti(zi si noapte la combaterea braconajului)Va vor permite sa-i dati la o parte?Veniti cu solutii de compromis,va rog,pentru ca altfel Concursul de la Rogojesti va avea loc la data stabilita dar fara Prieteni pescari Iasi.E dea dreptul demn de Caragiale ca noi cei de la Rogojesti sa va "ajutam" la organizare concursului!Iar cu regret, dar Teodor,care poate da relatii despre Rogojesti a vazut macar o singura data acest lac?(scuze Corleone) De ce ati inceput inscrierile doar dupa ce am postat eu?Cei din Suceava si din Botosani
sa ia relatii de la Iasi despre un lac pe care il cunosc si sa se inscrie la voi cind sint la 20-40km. de Rogojesti!Propun organizarea in simultan a celor doua concursuri,dar de organizare ne ocupam noi.
Regret situatia creata dar la Ciric am fi putut discuta si totusi nu ati avut timp.
Cu regret .
Sorin Buculei

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 21 Apr 2006, 10:26

nucus scrie:Aceasta hotarire ati luat-o unilateral.Cupa o organizati voi dar concursul de la Rogojesti NU.Pina azi nu s-a discutat asa ceva.Cum organizati voi un concurs cind sinteti la 200km de Rogojesti?Concursul de la Rogojesti e la a 5-a editie si nu ati organizat nici macar unul din anterioarele!Rogojestiul nu e cunoscut datorita VOUA!Cum credeti ca cei care au muncit pe acumularea Rogojesti(zi si noapte la combaterea braconajului)Va vor permite sa-i dati la o parte?Veniti cu solutii de compromis,va rog,pentru ca altfel Concursul de la Rogojesti va avea loc la data stabilita dar fara Prieteni pescari Iasi.E dea dreptul demn de Caragiale ca noi cei de la Rogojesti sa va "ajutam" la organizare concursului!Iar cu regret, dar Teodor,care poate da relatii despre Rogojesti a vazut macar o singura data acest lac?(scuze Corleone) De ce ati inceput inscrierile doar dupa ce am postat eu?Cei din Suceava si din Botosani
sa ia relatii de la Iasi despre un lac pe care il cunosc si sa se inscrie la voi cind sint la 20-40km. de Rogojesti!Propun organizarea in simultan a celor doua concursuri,dar de organizare ne ocupam noi.
Regret situatia creata dar la Ciric am fi putut discuta si totusi nu ati avut timp.
Cu regret .
Sorin Buculei
Am sa incerc sa-ti raspund eu, nucu. sa vedem, in ordine:

Hotararea de a organiza una din etapele Cupei Moldovei pe Rogojesti s-a luat unilateral, f. adevarat, dar asta dupa ce am avut acordul tau de principiu. Cu siguranta iti vei aminti discutia avuta.
Organizarea va fi dificila, fara doar si poate dar nu si imposibila. deja s-a demarat in tromba.
Nimeni n-a spus ca Rogojestiul e cunoscut datorita noua, dimpotriva. se stie cine are grija de acest luciu si am tot respectul pt. munca si eforturile depuse acolo de voi. Nimeni nu va da tocmai pe voi la o parte.
Teodor stie despre Rogojesti de la noi, cei care am participat la concursuri acolo. oricum, el ca si persoana de contact care ofera informatii nu numai despre lac ci si restul detaliilor legate de acest concurs.
Eventualii concurenti din Suceava, Botosani, Radauti, Siret ne pot contacta pentru inscriere si pot achita taxa de participare la fata locului. Nu vad vreo problema aici daca se confirma inscrierea cu o saptamana inainte. am incredere in pescarici. :wink:
Evident, la Ciric nu a fost destul timp pentru discutii legate de Rogojesti.
Ai vazut si tu Nucu ce a fost acolo.

Cert este ca Prieteni Pescari conteaza pe mana intinsa de voi pentru organizare si alte detalii. Totodata Prieteni Pescari este autorul moral al Cupei Moldovei si ramane cu calitatea oficiala de organizator.

Cu scuzele de rigoare daca am fost tendentios,
Paste linistit si luminos.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 21 Apr 2006, 19:54

Pentru cei interesati de venirea si plecarea de la Siret cuTransnicolaescu va mai ofer citeva amanunte:
-din Radauti ptr.Bucuresti plecare la ora 20,00 cost:30,00 Ron
-se poate lua bilet dus-intors cost :60,00 Ron
-transportul intre Siret si Radauti il vom asigura noi deoarece pe o distanta f.mica(20 km.) cu autobuzul se pierde mult timp
Nr. de telefon de la Agentie :0745638910.
Un mare inconvenient :durata de peste 8 ore a calatoriei.

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 26 Apr 2006, 12:15

Inscrierile se fac pana pe data de 6 mai 2006, telefonic la numerele de contact afisate mai sus. Taxa de inscriere se va vira in urmatorul cont :
RO64CRDZ005A005550485001 , ROMEXTERRA BANK S.A., Sucursala Iasi, pe numele Marius Ionut Livadaru
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

Avatar utilizator
Dreamer
Moderator
Moderator
Mesaje: 742
Membru din: 20 Mai 2005, 14:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dreamer » 26 Apr 2006, 22:25

Cazarea este in functie de preferintele participantilor; se poate campa la cort pe malul lacului sau sunt camere la pretul de 5 RON/Persoana/Noapte si masa 6.5 RON/persoana...ce include 2 feluri de mancare
https://flyfishingoutlet.ro/ - Magazin online de pescuit la musca
http://www.dreamfish.ro/ - Solutii complete pentru piscicultura

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 27 Apr 2006, 06:09

pentru cazare sint doar 30 de locuri.Va rugam sa ne spuneti, cit mai repede, cine doreste sa se cazeze,pentru ca in mod normal toate locurile sint ocupate si nu am vrea sa-i incurcam pe proprietari,carora le-am promis ca pina pe 5 mai sa le dam numarul total de locuri de care avem nevoie.

Scrie răspuns