CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de anem » 02 Ian 2013, 22:37

vali stratonov scrie: Ca sa nu mai lungim lucrurile inutil mai ales dupa cele petrecute in ultimele zile ale anului 2012, te anunt OFICIAL ca DEMISIONEZ din mareata functie de vicepresedinte a FRPC.
vali, tot respectul meu pentru decizie ... spor in continuare.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 02 Ian 2013, 22:51

Eu nu o sa-l felicit pe Vali pentru aceasta decizie, pentru ca nu cred ca e tocmai un motiv de bucurie, nici macar pentru el. Poate doar daca o privim strict ca pe o separare de controversatul Nea Fane...dar asta ar insemna sa o vedem oarecum superficial mi-as permite sa spun, nu cred ca de dragul lui s-a bagat Vali in povestea asta.
Mai degraba l-as felicita pentru cat timp a rezistat in acea "functie" de dragul unei idei. Asta mi se pare cu adevarat admirabil, avand in vedere contextul si "prietenii" pe care si i-a facut in acest timp.
Bravo Vali!
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de razvan m. » 02 Ian 2013, 23:50

La bancul lui Popescu cu Federatia unii s-au prins mai greu. Asta e tot.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de pikeman » 02 Ian 2013, 23:54

din pacate procesul de nastere a Fed o fost mancat de lupi, si desi nu am incurajat prezenta lui Vali acolo am zis ca nah, e cineva acolo care vrea un bine la toata treaba. In schimb s-a marsat pe "luatul cu arcanu popescian" si "o sa vedeti voi", etc, plus atacul la o treaba oarecum particulara, a unora care au pus bani si efort pentru ceva ce nu s-a mai facut in Romania la rapitori ...competitie...unii umbla cu hartii altii cu fapte cum a zis si Vali, las ca are federatia concursuri si lot la activ..tot pe hartie :lol: :lol: :lol:

a plecat si Vali, 2013 an "norocos" la federatie :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Adelin » 03 Ian 2013, 00:47

Eu am prognozat ca se va intampla asta inca de la inceput...nu am inteles de ce a durat atat pana sa isi dea seama si Vali ca nu ai cum sa faci treaba cu nebunu'. Sti cum e, mai bine mai tarziu decat niciodata!

Sunt curios cine o sa sara repede in cioarpii reci si jilavi de vicepresedinte... :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 03 Ian 2013, 08:38

Este o decizie înțeleaptă. Administrarea federației nu este totuna cu o partidă de pescuit. Bărbătește era să se depună demisia în scris, la federație, nu pe forumuri. Oricum, activitatea d.lui vicepreședinte a fost zero.

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de fishi » 03 Ian 2013, 08:50

@vali

Toata consideratia pentru gest!Respect!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Ian 2013, 08:52

Oricum, activitatea d.lui vicepreședinte a fost zero
Brae fanfaronule,zero o fost 'activitatea 'ta...
Adu-ti aminte ca Vali o infruntat un val de pareri negative..atunci ti-a parut bine ca da 'greutate"proiectului tau...
Asa dupa cum a zis si el....mare pacat ca unul ca tine discrediteaza cumplit ideea de pescuit competitional organizat..
Chiar ma duc pe la club ,la domnul Harsan,saptamina asta...sint curios ce parere o sa aiba domnia sa pe 2013,despre 'activitatea' ta...

Replica de mai sus ,arata inca odata,daca mai era nevoie,cam le ce se poate astepta cineva care ar putea crede la un moment dat, ca poate colabora cu tine..jalnic...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de vali stratonov » 03 Ian 2013, 08:57

apsalba scrie:Este o decizie înțeleaptă. Administrarea federației nu este totuna cu o partidă de pescuit. Bărbătește era să se depună demisia în scris, la federație, nu pe forumuri. Oricum, activitatea d.lui vicepreședinte a fost zero.
Urmeaza a fi facuta si demisia in scris in cel mai scurt timp fii fara grija.....
Cit priveste activitatea precum si barbatia unuia sau altuia nu cred ca e cazul sa facem comparatii, se vede cu ochiul liber.
Spor in activitate.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Ian 2013, 09:09

vali stratonov scrie: Daca tot mi-ai ridicat mingea la "fileu" iti raspund aici public (desi nu aici se rezolva treburile) dar ,daca tot m-ai provocat iti spun ca diferenta intre cei care FAC si cei care DOAR VOBESC e intradevar MARE , MARE de TOT.

Inainte sa postezi pe net ar fi trebuit sa te uiti putin intr-o oglinda obisnuita nu intruna mincinoasa ...TU doar ai impresia ca faci ceva pt. pescuitul sportiv competitional ....dar ai numai impresia .

Inafara sa vorbesti mult si fara scop lucrativ nu ai reusit sa faci nimic concret pt. fenomenul competitional romanesc in ultimii 2 ani de cind exista federatia ...poate doar faptul ca ai reusit performata sa inversunezi pescarii de competitie IREVOCABIL impotriva conceptului de federatie, ceea ce e foarte rau.

Ai dus acest lucru pina la extrem asa incit chiar daca reusesti sa scoti miine CIS-ul nu ti se va alatura nimeni dintre cei de la spinning chiar daca ar fi sa renunte la a mai participa la competitiile oficiale.Cam asta ti-au transmis toti oamenii cu care ai vorbit la telefon in ultimele zile.

Trist dar adevarat fane , doar asta ai reusit TU in ultimii 2 ani ....
Ai semanat vint acum culegi furtuna .

Inainte sa tolerezi TU pe cineva care doar vorbeste si nu munceste ar trebui sa te dai afara pe tine primul.....astfel ar mai exista o sansa ca federatia de pescuit sa nu se nasca moarta .
Oare de ce MARILE ADEVARURI se spun totdeauna in momentul "divortului" ?

Se pare ca gestul d-lui Stratonov ( un gest firesc si de apreciat) va fi folosit de cooperativa pentru a justifica cauza esecurilor , pe toate planurile , din 2013
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns