CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 30 Dec 2012, 22:49

Nu ai studiat tot.
HG 884/2001
ART. 20
Ministerul Tineretului şi Sportului autorizează participarea reprezentativelor naţionale la
campionatele mondiale, europene şi regionale în baza cererii scrise a federaţiei sportive
naţionale
, care va cuprinde:
a) locul şi data desfăşurării acţiunii;
b) obiectivele de performanţă;
c) componenţa nominală şi calitatea oficială a fiecărui membru în delegaţie.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2012, 22:55

ok, ok, da nici in strofa asta nu zice nimic de deplasare... :roll:
posibil sa fi interpretat matale gresit legea?
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 30 Dec 2012, 23:21

In lege spune de "participare" care este acelasi lucru. Nu poti sa participi, daca nu te prezinti. Iar prezentarea presupune deplasarea lotului la locul de concurs, dupa cate pricep eu. Nu incerca sa fi mai catolic decat Papa, ca risti penibilul!

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2012, 23:29

Imi pare rau dar participare nu este egal cu deplasare si nici cu prezentare.
Poate ca erau deja acolo deci nu mai trebuie sa se deplaseze.
Poti sa te prezinti dar sa nu participi.
Cred ca trebuie definit mai exact scopul federatiei, ca sa nu existe confuzii, Doamne fereste.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2012, 23:43

Nu de alta, dar vrem sa ramanem in litera legii, daca e vorba de deplasare ca scop al Federatiei e posibil sa fie nevoie de licenta de transport persoane de la Ministerul Transporturilor, rovinieta, RCA, etc. Sunt tot un fel de hartii, cam ca si CIS-ul.
Poate ca pescuitul este de fapt tran-sport.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 31 Dec 2012, 08:38

Este foarte clar definit!
http://frpsc.ro/statut-frps/

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 31 Dec 2012, 11:31

Bun, atunci putem cadea de acord ca, totusi, scopul federatiei nu e deplasarea? :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de vali stratonov » 02 Ian 2013, 20:27

vali,
Îți place sau nu, ești vicepreședintele federației și Clubul sportiv Mânjești este membru fondator al federației. Aceste lucruri sunt de necontestat și, atâta timp cât federația este singura abilitată de lege să selecteze loturile reprezentative ale României, este dreptul ei să-și desemneze selecționerii și să decidă cine va face sau nu parte din aceste echipe. Iarna este un sfetnic bun, așa că ai timp să faci ce ți-am recomandat, adică să citești legile sportului și regulamentele federației. Nu ar strica dacă și pescarii sportivi ar fi informați că pentru a fi selecționați într-o reprezentativă națională trebuie să fie legitimați la un club sportiv cu CIS și afiliat la federație.
Dacă ai rămas totuși cu unele afinități sau dacă crezi că federația este o glumă, ai timp ca până la prima adunare generală să te decizi ce cale vrei să urmezi. Pescuitul sportiv nu începe și nici nu se termină cu niciunul dintre noi. Nu sunt dispus, atâta timp cât sunt președintele acestei federații, să tolerez indisciplina și mai ales pe cei care mai mult vorbesc decât muncesc. Valabil pentru toți cei implicați în constituirea federației. Aici nu este Liga Română de Spinning.
fane,
Daca tot mi-ai ridicat mingea la "fileu" iti raspund aici public (desi nu aici se rezolva treburile) dar ,daca tot m-ai provocat iti spun ca diferenta intre cei care FAC si cei care DOAR VOBESC e intradevar MARE , MARE de TOT.

Inainte sa postezi pe net ar fi trebuit sa te uiti putin intr-o oglinda obisnuita nu intruna mincinoasa ...TU doar ai impresia ca faci ceva pt. pescuitul sportiv competitional ....dar ai numai impresia .

Inafara sa vorbesti mult si fara scop lucrativ nu ai reusit sa faci nimic concret pt. fenomenul competitional romanesc in ultimii 2 ani de cind exista federatia ...poate doar faptul ca ai reusit performata sa inversunezi pescarii de competitie IREVOCABIL impotriva conceptului de federatie, ceea ce e foarte rau.

Ai dus acest lucru pina la extrem asa incit chiar daca reusesti sa scoti miine CIS-ul nu ti se va alatura nimeni dintre cei de la spinning chiar daca ar fi sa renunte la a mai participa la competitiile oficiale.Cam asta ti-au transmis toti oamenii cu care ai vorbit la telefon in ultimele zile.

Trist dar adevarat fane , doar asta ai reusit TU in ultimii 2 ani ....
Ai semanat vint acum culegi furtuna .

Inainte sa tolerezi TU pe cineva care doar vorbeste si nu munceste ar trebui sa te dai afara pe tine primul.....astfel ar mai exista o sansa ca federatia de pescuit sa nu se nasca moarta .

Ca sa nu mai lungim lucrurile inutil mai ales dupa cele petrecute in ultimele zile ale anului 2012, te anunt OFICIAL ca DEMISIONEZ din mareata functie de vicepresedinte a FRPC.

Sper ca cel care va ocupa locul vacant sa fie mai performant si mai disciplinat decit mine . Wink
Consider acest subiect inchis .
Succes .
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de ticairlandezu » 02 Ian 2013, 20:50

Domnu Vali, eu Tica, imi retrag toate cuvintele urate, pe care le-am spus si gandit pana acum,despre dumneavoastra.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Ian 2013, 21:31

Vali Stratonov.. :respekt: :respekt: :respekt:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns