CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 30 Dec 2012, 16:10

Au inceput agitatiile? Probabil ca unii isi dau seama ca au tras lozul necastigator. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Apopo, pe cine ai tradat? Niste impostori?
Si ca sa-i linistesc, eu am dat telefoanele, pentru ca nu am putut sa te contactez in timp util si Comisia de competitii face documentatia pentru autorizare a loturilor. Bineinteles ca loturile vor fi compuse din sportivi legitimati de federatie, asa cum prevede legea.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de vali stratonov » 30 Dec 2012, 17:05

Si ca sa-i linistesc, eu am dat telefoanele, pentru ca nu am putut sa te contactez in timp util si Comisia de competitii face documentatia pentru autorizare a loturilor. Bineinteles ca loturile vor fi compuse din sportivi legitimati de federatie, asa cum prevede legea.
E putin bizar ca "alcatuirea loturilor" musai trebuia facuta intre Craciun si Anul Nou fara ca altcineva sa stie asta in afara de tine , dar ma rog.... :roll:

Majoritatea celor care au participat la Minjesti sunt din alte cluburi si niciunul dintr-un club al Federatiei, altii fiind "particulari" si de aceea nu prea e de inteles cum sa ajuns la masura de-ai contacta si a le propune sa faca parte din "lotul federatiei" :twisted: :evil: avind in vedere faptul ca toata lumea STIA inca de la inceput ca acest concurs OPEN este unul PRIVAT , organizat de persoane fizice pt doritorii de concursuri, fara aportul federatiei sau a unei alte structuri.

Singura legatura ce se poate face intre federatie si clubul Minjesti este faptul ca intimplator clubul Minjesti e membru fondator al FRPS....in rest pauza. Dar nici acest fapt nu da dreptul cuiva sa se foloseasca de rezultatele acestui concurs , basca si fara acceptul orgsanizatorilor. :oops: :oops: :oops:

De aici si pina la a fi facut tradator, impostor sau mincinos e cale lunga zic eu.
Dar de ce ma mai mir....in tara asta fiecare poate sa faca ce vrea sa zica ce vrea la adresa cui vrea si nimeni nu plateste . :oops:

Poate 2013 sa fie anul in care lucrurile sa o ia pe o cale normala ....eu unul inca mai sper asta.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de oby 1 » 30 Dec 2012, 17:42

apsalba scrie:Au inceput agitatiile? Probabil ca unii isi dau seama ca au tras lozul necastigator. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Apopo, pe cine ai tradat? Niste impostori?
Si ca sa-i linistesc, eu am dat telefoanele, pentru ca nu am putut sa te contactez in timp util si Comisia de competitii face documentatia pentru autorizare a loturilor. Bineinteles ca loturile vor fi compuse din sportivi legitimati de federatie, asa cum prevede legea.
daca e asa ar trebui sa va cereti scuze ca v-ati pus colaboratorul intro situatie exterem de neplacuta
eu o fac: SCUZE SINCERE VALI

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de oby 1 » 30 Dec 2012, 17:44

tot scuze ar trebui sa isi ceara si cel care a pus la dispozitie niste numere de telefon private

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de vali stratonov » 30 Dec 2012, 18:04

eu o fac: SCUZE SINCERE VALI
Nu intodeauna lucrurile sunt asa cum par si de aceea e bine sa fie "consultate" toate partile implicate.
In plus prezumtia de nevinovatie ar trebui sa primeze.
Ovidiu scuzele tale se accepta ..... :wink:
La multi ani.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de semlecangheorghe » 30 Dec 2012, 18:30

apsalba scrie:Au inceput agitatiile? Probabil ca unii isi dau seama ca au tras lozul necastigator. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Apopo, pe cine ai tradat? Niste impostori?
Si ca sa-i linistesc, eu am dat telefoanele, pentru ca nu am putut sa te contactez in timp util si Comisia de competitii face documentatia pentru autorizare a loturilor. Bineinteles ca loturile vor fi compuse din sportivi legitimati de federatie, asa cum prevede legea.

Tu ar trebui sa fii 'coleg'de camasa de fortza cu Gerula..
Un bratz tu,unul el....Sa mergeti impreuna sa faceti pipi...cit va permite lantul de la piciorul patului la closetul din celula...
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:
Nu mai stii ce sa faci sa intorci lumea pe dos...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 30 Dec 2012, 22:10

Vad ca se incurca borcanele. Scopul federatiei este de a asigura deplasarea tuturor loturilor nationale la competitiile oficiale internationale. Si loturile nu se refera doar la spinning, ci si la celelalte 17 probe sportive si la toate categoriile de sportivi. Pentru dobitoci, trebuie precizat ca deplasarea loturilor reprezentative se autorizeaza de MTS. Documentatia de autorizare cuprinde printre altele:
- componenta nominala a delegatiei si rolul fiecarui delegat
- devizul estimativ pentru cheltuieli
- obiectivele de performanta.

Bineinteles ca actualii diriguitori habar nu au de aceste documentatii pentru ca nu au facut niciuna in viata lor. Scopul lor este unul pervers; cotizati baieti ca sa ne impaunam noi cu rezultatele. Vreau sa fiu contrazis! :mrgreen:

PS gigi, pentru unii ceea ce fac eu pare un gest nebunesc. Dar trebuia facut de mult si imi asum tot ce fac, atata timp cat o fac pe timpul, munca si banii mei. Clar? Constat ca pentru tine normalitatea inseanma sa intorci lumea pe dos. Imi asum si asemenea risc. Trebuia intoarsa acum 23 de ani. Daca unii au fost impotenti, sa-si asume responsabilitatea. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2012, 22:13

apsalba scrie:Vad ca se incurca borcanele. Scopul federatiei este de a asigura deplasarea
Aaa, deci e federatie de deplasari.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de apsalba » 30 Dec 2012, 22:19

obi1, ce ti se pare deplasat? Atata timp cat federatia nu recunoaste rezultatele LRS (care la randul ei nu are CIS si pe care voi il solicitati federatiei) care este problema? Macar federatia s-a constituit conform legii, iar faptul ca inca nu are autorizatiile prevazute de lege nu este de natura sa-i schimbe scopul si obiectivele. Vor veni si aceste documente, chiar daca vom obliga prin instanta autoritatile sa aplice legea.

tavi, nu incerca sa fi ironic ca nu te prinde. Stii foarte bine ca este este dreptul federatiilor sportive.

Ia si studiaza:

Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
a) elaboreaza strategia nationala de dezvoltare a ramurii de sport si controleaza aplicarea acesteia de catre membrii afiliati;
b) organizeaza, conduc, controleaza si supravegheaza activitatile si competitiile sportive oficiale la nivel national, in baza statutelor si regulamentelor adoptate;
c) organizeaza si coordoneaza intreaga activitate a arbitrilor pe ramuri de sport, privind formarea, perfectionarea continua, clasificarea si promovarea acestora, pe baza unui regulament propriu de functionare;
d) elaboreaza si realizeaza planurile de pregatire si de participare a sportivilor de performanta romani din cadrul reprezentativelor nationale la competitiile internationale;
.........................................................................
(2) Federatiile sportive nationale asigura reprezentarea Romaniei in competitiile sportive si in organismele internationale la care sunt afiliate.

Te-ai lamurit? Asa ca (vorba unei clasice in viata) ciocul mic! :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CUPA MINJESTI la Rapitori -octombrie 20-21 ,2012

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2012, 22:23

Nea Fane am studiat da nu zice nimic de deplasare.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns