CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
razvan popa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 12 Apr 2014, 16:38
Localitate: BUCURESTI

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de razvan popa » 18 Mai 2015, 13:51

Voucherele de la locurile 2 si 3 contin si transferuri la/de la hotel.

Avatar utilizator
razvan popa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 12 Apr 2014, 16:38
Localitate: BUCURESTI

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de razvan popa » 18 Mai 2015, 14:11

Reformulez, sa nu existe dubii:

PREMII

LOCUL 1- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea taxei de participare, in valoare de 3000 lei.
LOCUL 2- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea a 50% din taxa de participare, in valoare de 1500 lei.
LOCUL 3- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea a 1/3 din taxa de participare, in valoare de 1000 lei.
CAPTURA - 500 LEI
Alte premii: Locul 2 - Vouchere individuale cu 2 nopti cazare si demipensiune la Egreta Resort.
Locul 3 - Vouchere individuale cu 2 nopti cazare la Egreta Resort.
Alte premii constand in obiecte si surprize de la sponsori.

Cretu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 25
Membru din: 04 Ian 2014, 00:14

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de Cretu » 18 Mai 2015, 19:28

Deci cei care nu doresc voucherele pentru Pikemaster- Angler of the year vor primi contravaloarea lor, respectiv sumele de 3000, 1500 si 1000 ron.

Ciprian Lazar

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de vali stratonov » 18 Mai 2015, 19:43

razvan popa scrie:Reformulez, sa nu existe dubii:

PREMII

LOCUL 1- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea taxei de participare, in valoare de 3000 lei.
LOCUL 2- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea a 50% din taxa de participare, in valoare de 1500 lei.
LOCUL 3- Voucher inscriere concurs PIKEMASTER- ANGLER OF THE YEAR cu achitarea a 1/3 din taxa de participare, in valoare de 1000 lei.
CAPTURA - 500 LEI
Alte premii: Locul 2 - Vouchere individuale cu 2 nopti cazare si demipensiune la Egreta Resort.
Locul 3 - Vouchere individuale cu 2 nopti cazare la Egreta Resort.
Alte premii constand in obiecte si surprize de la sponsori.
PREMII: Vor fi acordate premii in numerar si vouchere taxa participare Holbina si Egreta in suma totala de peste 7500 lei. Vor mai fi acordate premii in vouchere servicii, in obiecte; trofee pentru primele trei locuri si captura, precum si pentru castigatorii pe manse, diplome etc.
Valoarea exacta a premiilor pentru locurile I-II-III si pentru captura concursului va fi anuntata pana la 11 mai.
Lasind la o parte faptul ca postarea premiilor a avut loc in
Lun Mai 18, 2015 2:06 pm
, cu doar 4 zile inaintea plecarii spre concurs , exista posibilitatea echipelor inscrise de-a nu mai participa si implicit de returnarea taxei ?




Cu tot respectul domnule Popa , de cind exista competitii in Ro la sectiunea spinning eu unul nu am mai intilnit premii in vauchere inscriere "obligatorii" la un urmator concurs....

Sa-mi fie iertat , dar ce se intimpla daca una dintre echipele premiate cu astfel de vauchere nu poate participa la acel concurs din varii motive??
Ati prevazut un asemenea scenariu??
Intreb doar ca sa inteleg daca exista si "planul 2" chiar daca de data aceasta nu sunt direct implicat .
Cu consideratie
Vali Stratonov
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de Laurentiu Andronic » 18 Mai 2015, 21:15

Pe mine nu ma intereseaza participarea la prestigiosul " pike master " si nici nu inteleg ce cauta acesti parteneri fantoma si aceste asazise premii la un concurs propus si initiat de LRS , se pare ca cineva incearca sa ne puna in fata unui fapt implinit , dar totusi toate ar trebui sa aibe o limita :oops:

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de oanavictor » 18 Mai 2015, 21:20

parerea mea este aceea ca putem suplimenta premiile astfel incat fiecare castigator sa poata macar sa recupereze taxa .
daca fiecare echipa mai cotizeaza cu 200 sau 300 lei se mai strang 68 sau 102 milioane ,bani ce se impart in premiile anuntate .

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1036
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de jonah » 19 Mai 2015, 05:39

Cum adica sa mai punem bani pentru premii ? :lol1: :lol1: Cu tot respectul nea Victor dar suna cam aiurea !!

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de oanavictor » 19 Mai 2015, 07:57

nu suna deloc iurea ,la orice concurs se aloca o anumita suma pentru premii ,suma ce se reflecta in taxa de participare .
in cazul de fata taxa de participare este foarte mica in comparatie cu holbina [30 milioane ]sau cormoran [19 milioane ]astfel incat fondul de premiere este mic .
organizatorul nu face o afacere din acest concurs avand in vedere conditiile de cazare si masa de la acest resort ,plus ca trebuie sa plateasca incinta de pescuit 2 zile plus transferurile de la mal si de la incinta si arbitrajul .
eu cred ca aceste costuri depaseste sau sunt egale cu cheltuielile raportate la taxa de 750 lei de pescar .
in continuare crad ca daca dorim adrenalina atunci trebuiesc marite premiile iar acest lucru nu se poate face decat cu participarea concurentilor cu o anumita suma de bani si inlocuirea voucerelor cu premii cash .

Avatar utilizator
razvan popa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 235
Membru din: 12 Apr 2014, 16:38
Localitate: BUCURESTI

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de razvan popa » 19 Mai 2015, 08:40

Raspunsul la obiectiile dumneavoastra trebuia dat de comun acord cu cel care ofera serviciile turistice , de aceea am intarziat, eu neputand sa iau o hatarare fara acceptul lui:


"Vazand reactiile unora dintre Dvs. ma simt obligat sa fac unele precizari:

-am inteles ca una din motivatiile participarii la acest concurs ar fi calificarea la Holbina si consider ca virarea premiilor in bani direct acolo este o modalitate mai eleganta financiar si desigur fiscal
-oricine este liber sa se retraga oricand;daca motivele sunt intemeiate vom returna taxa (este posibil ca nici alte variante de premiere sa nu placa)
-si la experientele anterioare am considerat neadecvata comentarea concursurilor Egreta pe forum si nu cu gazdele-eu nu sunt pescar ci organizator de servicii turistice;interesant este ca au fost si sunt comentarii de la oameni care nu participa

In actualele conditii de fiscalitate vom cauta solutia legala de plata in bani a ptremiilor;poate ma ajuta LRS;daca premiem noi banii vor fi virati in conturi personale in 3 zile lucratoare dupa concurs in baza unor documente de sponsorizare.

Va propunem urmatoarea structura:
-echipa de pe locul I primeste suma de 2000 lei si voucher de participare la un concurs urmator la Egreta (minim 1600 lei/echipa)
-echipa de pe locul al II-lea primeste 1500 lei si 2 vouchere individuale de cazare cu demipensiune 2 zile la Egreta (sunt servicii de minim 500 lei/persoana cu transfer inclus)
-echipa de pe locul trei primeste 1000 lei si 2 vouchere individuale de cazare cu mic dejun 2 zile si transfer cu barca (minim 400 lei/persoana)
-captura concursului va fi premiata cu 500 lei
-alte premii in obiecte si surprize de la sponsori "


Dan Ghinescu
Hidroturism

Multumesc domnule Victor Oana !!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA EGRETA, power by LRS + Anglers of the year

Mesaj de vali stratonov » 19 Mai 2015, 12:06

-oricine este liber sa se retraga oricand;daca motivele sunt intemeiate vom returna taxa (este posibil ca nici alte variante de premiere sa nu placa)
-si la experientele anterioare am considerat neadecvata comentarea concursurilor Egreta pe forum si nu cu gazdele-eu nu sunt pescar ci organizator de servicii turistice;interesant este ca au fost si sunt comentarii de la oameni care nu participa
Domnule Dan Ghinescu ,
va rog sa nu considerati postarea mea ca pe o polemica , din contra una constructiva.
Imi permit totusi o opinie legata de afirmatiile d-voastra de mai sus :
1. E si normal ca sa se poata retrage orice echipa oricind atita timp cit in prezentarea initiala nu era stipulata modalitatea de premiere decit foarte ambiguu ..ca dovada :
Mar Apr 07, 2015 12:43 pm.
Premiile vor fi afisate cat de curand. Inca vin...sponsorii!
In plus nu exista nici o referire la neretunarea taxei in cazul in care vre-o echipa se razgindeste ....cu sau fara motiv intemeiat.

2. Consideratiile neadecvate fata de comentarea concursurilor Egreta , pot ramine doar in perceptia d-voastra ....aici e un forum LIBER in care orice (in limitele bunului simt) isi poate exprima parerile personale ...cred ca acest lucru si l-a asumat Razvan Popa inca din momentul primelor postari, ca doar nu-i asa aveati nevoie de expunere si concurenti.
Ca nu sunteti pescar nu-i nici o tragedie , ca sunteti organizator de servicii turistice reiese clar din expunerea premiilor...
Ca mai nou unele concursuri de pescuit s-au transformat in "mici surse de venit " pentru unii organizatori e mai mult decit evident ...in definitiv e foarte bine atita timp cit totul e de la inceput stiut si asumat de catre participanti (acum nu e cazul din pacate).

"Unii" dintre noi care avem in spate citeva zeci sau chiar peste suta de concursuri suntem obisnuiti cu o alta forma de prezentare a unui concurs de pescuit ...concurs in care se regasesc toate elementele lui, locatie, data, costuri , premii, sponsori inca de la prezentarea lui....tocmai pentru ca toata lumea sa le cunoasta si sa si le asume in momentul inscrierii...

Pentru acest lucru puteti vedea prezentarea unui concurs al LRS si nu numai, sigurva va fi de mare folos ...

In rest va doresc un concurs reusit , vreme buna , capturi pe masura si premii atractive.

Cu aceasi consideratie
Vali Stratonov
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns