CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 2013

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de haralambie » 11 Dec 2013, 16:08

dupa acesta intamplare hazlie pentru unii.. pot spune ca mie mi-au atras atentia 2 lucruri:
StefanDinu scrie:............Mulțumim tuturor celor care și-au manifestat interesul pentru acest concurs.
Ne vedem la concursurile anului 2014.
sigur doi cere plural...:) iar amenintarea cu 2014 ne arata un an cu potential hazliu

...,, si evident continuarea ;)
apsalba scrie:..................... Omul ăsta minte de îngheață apele!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...
pai asa s-a intamplat :)
pe ~~~

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de zavera » 11 Dec 2013, 16:25

SF scrie:Popescu , cred ca ti-am mai spus ca alcoolu ii pe lista substantelor interzise , dealtfel de multa vreme , o fost una dintre primele forme de doping in Turu Frantei , acuma ca esti sportiv dupa legea sportului , hai sa-ti prezint lista cu ce substantele interzise .

http://legestart.ro/a-fost-aprobata-lis ... anul-2012/

Poate cu tine se intoarce spinningu la vasle , dealtfel ar fi mai sportiv , is de acord :D

Nici cafeina nu-i permisa :mrgreen:

Dealtfel daca faci controalele alea medicale pe care tu le-ai promis, vezi ca mai sant niste bariere , gen grasimea corporala sau tensiunea arteriala :)

Asa-i ca nu o sa respecti tu insusi propria legislatie :wink: , da ceri de la restu .

Stiu , te crezi Dumnezeu , si de neatins :lol: :lol: :lol:
Pe domnul presedinte il preocupa mai mult anticonceptionalele :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de Adelin » 11 Dec 2013, 18:17

apsalba scrie:Adelin, am vrut să mă înscriu, dar n-am avut noroc. Mai ales că sunt prieten cu Traian Apostu (patronul) și îi promisesem o palincă.
Ce ghinion am! Oricum eram totuși două echipe, ca văd că nu s-a înghesuit nimeni. Dar, părerea mea, este că de vină este Stefan Dinu. Omul ăsta minte de îngheață apele!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vestea proasta e ca la concurs tre' sa platesti înainte taxa de înscriere..dumneata cum esti obisnuit sa nu platesti, cum sa-ti zic, cam nasol, ca te stiu toti de tzepar si e mai greu. :-(
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

stiucarcs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 24 Sep 2011, 22:02
Localitate: Tulcea

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de stiucarcs » 11 Dec 2013, 19:41

In anii trecuti am participat la Craciunul Stiucilor si am amintiri placute de la acest Eveniment. Oricum erau anuntate si doua echipe din Republica Moldova, si erau si din tara doritori care nu au aparut pe lista lui Dinu. As participa oricand. E mai placut ca la tastatura...

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de vali stratonov » 11 Dec 2013, 20:20

Mulțumim tuturor celor care și-au manifestat interesul pentru acest concurs.
Ne vedem la concursurile anului 2014.
Listă Înscrieri:

echipa 1: Cristi BUNGHEZ - Laurentiu BRATU
echipa 2:
echipa 3:
Se tine concursul in 2014 cu "multimea" celor inscrisi mai sus ? :roll: :roll: :roll:
P.S .
Totusi e bine ca stiucile isi vor petrece Craciunul si Revelionul linistite si fara a le intepa nimeni :respekt: :respekt: :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de haralambie » 11 Dec 2013, 22:32

stiucars de acord cu tine... am participat si stim ca erau altfel de conditii... si de participare si de organizare...
si era chiar frumos si mergeam cu bucurie ...

dar,, cine seamana vant culege.....furtuna.. (sau gheata dupa caz)

in concluzie la Traian (actualul Delta Paradis) se aude ca o sa tot mai fie concursuri si poate o sa fie mai bine organizate si evident cu mai mult interes
pe ~~~

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de oanavictor » 14 Dec 2013, 09:58

la actuala delta paradis ,conditiile sau schimbat radical in bine spre foarte bine .
fostul restaurant si hotelul care au luat foc au fost reconstruite si sunt in stare de functionare la o categorie mult superioara
deasemenea serviciile au fost radical imbunatatite ,preparatele fac fata celor mai exigenti critici .
barcile si motoarele au fost si ele inlocuite la fel si fostii barcagii .
SINGURA PROBLEMA NEGATIVA ZIC EU ESTE ACEL REGULAMENT DE PESCUIT CARE DA VOIE PESCARULUI SA OPREASCA 2 STIUCI PE ZI ..........PENTRU CA NU PREA MAI EXISTA OBIECTUL MUNCII !!!!!!!!!!!
FELICITARI PENTRU TOT CE SA FACUT NOU LA DELTA PARADIS ..........CEA MAI FRUMOASA INCINTA DIN DELTA DUNARII !!

gabi udila
senior
senior
Mesaje: 320
Membru din: 09 Iun 2005, 22:38
Localitate: craiova

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de gabi udila » 14 Dec 2013, 23:26

oanavictor scrie:la actuala delta paradis ,conditiile sau schimbat radical in bine spre foarte bine .
fostul restaurant si hotelul care au luat foc au fost reconstruite si sunt in stare de functionare la o categorie mult superioara
deasemenea serviciile au fost radical imbunatatite ,preparatele fac fata celor mai exigenti critici .
barcile si motoarele au fost si ele inlocuite la fel si fostii barcagii .
Asta e de bine, ma bucur mult sa aud asta.
Eu am fost acolo cu Sorin Buculei, cu vreo 2 luni inainte de a lua foc si cind am plecat, nu stiam unde sa ma opresc mai intii : la politie, la protectia consumatorului........sau la orice alt organism capabil sa-mi asculte ( nu si sa-mi faca dreptate, ca asta nu e posibil in Romania) frustrarea si scirba cu care m-am intors dupa 4 zile petrecute la "delta paradis" . Ghilimelele imi apartin.
Sper ca a fost schimbat si Cristi, seful barcagiilor ( asa s-a prezentat) care era sa ma rastoarne cu barca.

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de miyagi » 15 Dec 2013, 00:13

zavera scrie:
SF scrie:Popescu , cred ca ti-am mai spus ca alcoolu ii pe lista substantelor interzise , dealtfel de multa vreme , o fost una dintre primele forme de doping in Turu Frantei , acuma ca esti sportiv dupa legea sportului , hai sa-ti prezint lista cu ce substantele interzise .

http://legestart.ro/a-fost-aprobata-lis ... anul-2012/

Poate cu tine se intoarce spinningu la vasle , dealtfel ar fi mai sportiv , is de acord :D

Nici cafeina nu-i permisa :mrgreen:

Dealtfel daca faci controalele alea medicale pe care tu le-ai promis, vezi ca mai sant niste bariere , gen grasimea corporala sau tensiunea arteriala :)

Asa-i ca nu o sa respecti tu insusi propria legislatie :wink: , da ceri de la restu .

Stiu , te crezi Dumnezeu , si de neatins :lol: :lol: :lol:
Pe domnul presedinte il preocupa mai mult anticonceptionalele :lol: :lol: :lol:
Asta e treaba buna ca daca mai apare unul ca el ma scoate la pensie prematur.

haralambie
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 25 Mai 2011, 06:41
Localitate: Pe Apa.. la pescuit ... de preferat din barca!

Re: CUPA CRĂCIUNUL ȘTIUCILOR | Delta Paradis | 14-15 dec. 20

Mesaj de haralambie » 15 Dec 2013, 10:12

@gabiudila
s-au schimbat multe...si cu barcagii si cu oaameni

daca s-ar schimba si partea cu stiucile sacosate de oamenii fara mila si cap

poate Doamne Ajuta se v-a schimba si asta
pe ~~~

Scrie răspuns