Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Sorin » 15 Sep 2014, 11:59

vali stratonov scrie:
Iancule imi permit o observatie si o propunere in acelasi timp daca imi este permis.....
1.

Iancule te rog sa-mi pemiti ca sa-i permit colegului stratonov permisiunea dea face o propunere permisiva ..... :headbash:
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de cezar.ch » 15 Sep 2014, 12:41

Sorin scrie:
vali stratonov scrie:
Iancule imi permit o observatie si o propunere in acelasi timp daca imi este permis.....
1.

Iancule te rog sa-mi pemiti ca sa-i permit colegului stratonov permisiunea dea face o propunere permisiva ..... :headbash:
Iancule, în calitate de preşedinte al Asociaţiei Pescar Club 21, îţi permit, la rândul meu, să permiţi etc, etc, etc :D

În altă ordine de idei, te aşteptăm cu plăcere, Vali, la concurs.

Având în vedere faptul că veţi fi oaspeţii noştri la cina festivă, cred că şi dvs, în caltate de concurenţi, aveţi dreptul să fiţi consultaţi asupra momentului cel mai potrivit .

Dar, personal, cred şi eu că este mai bine sâmbătă .
Asupra taxei de concurs, o singură remarcă: la nivelul conducerii noastre, s-a hotărât să mergă integral la premii, plătibile pe loc.

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 15 Sep 2014, 13:07

Florin Habib scrie:Daca se fac echipe de 2, atunci sa fie doar echipe de 2. Astfel nu mai exista carcoteli pe taxa. 200 lei / concurent nu e o taxa mare si suna altfel decat 400 lei / echipa. E cam mare daca vreti mai multi concurenti, in acelasi timp este destul de decenta pentru cine vrea sa participe.

In orice caz, NU TOT LACUL. Cum adica? Snagovul are parca 16km dintr-un capat in altul. Va fi greu de supravegheat. E mai mult decat suficienta pista de anul trecut cu conditia sa fie incluse si capetele lacului.

5 pesti incluzand stiuca si biban a doua zi? Cam ambiguu dupa parerea mea. Ori stiuca 2 zile ori masurati toti pestii. Mai analizati putin!!!

Duminica dupa concurs toata lumea pleaca acasa, oboseala, o noua saptamana de munca.... Insa nici duminica nu-i rau.

Nu puteti schimba regulile unui concurs doar pt ca cineva sta departe si nu poate ajunge. Ca "cineva" a mai facut valuri si cu alte ocazii si nu i-a vazut nimeni figura.
Florin, concursul nostru de numeste, de cativa ani , TOTAL SPINNING...deci trebuie sa gasim solutia de a puncta TOATE speciile de rapitori care traiesc in Snagov. Pe de alta parte, parca nu as mai fi de acord cu masurarea a zeci de stiuculite apropiate de limita legala... Asa ca ramane o zi stiuca, salau si somn si o zi biban, cu cei mai mari 5 pesti.

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Florin Habib » 15 Sep 2014, 16:09

Bine. Atunci sa se puncteze cei mai mari cinci pesti in fiecare zi, fara diferente. Ca prinzi stiuca, biban, somn sau salau, sa fie la fel in ambele zile.
Sa vina fiecare cu ce pesti doreste la masuratoare.
Se stie bine ca salaul intra rar iar somnul si mai rar.
Florin

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de viorel. » 15 Sep 2014, 16:47

Eu sustin in continuare
Stiuca,somn,salau 1 mansa
Biban mansa a doua

Este cel mai echitabil
Clasament pe puncte mansa
pescar particular

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de StefanDinu » 18 Sep 2014, 14:40

Cum a ramas ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

liviu_v
senior
senior
Mesaje: 313
Membru din: 18 Aug 2004, 10:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de liviu_v » 19 Sep 2014, 08:36

Cele mai mari 5 stiuci in prima zi si cei mai mari cinci bibani in ziua 2.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de cezar.ch » 20 Sep 2014, 07:07

liviu_v scrie:Cele mai mari 5 stiuci in prima zi si cei mai mari cinci bibani in ziua 2.
...iar clasamentul se va face prin cumulul punctelor din cele doua manse, asa cum se face la etapele turneului LRS.

In cateva zile, colegul Iancu Dumitrescu va posta anuntul final, inclusiv regulamentul rezultat in urma consultarilor cu sportivii de la spinning.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de cezar.ch » 20 Sep 2014, 09:36

Taxa de participare va fi 300 lei/echipaj.
Echipajul poate fi format din 1 sau 2 concurenti.
Premiile se acorda pe echipaj.
Toate incasarile din taxa de participare merg la premii, in proportia : 50% locul I, 25% locul II, 12,5% locul III, 12,5% captura.
Premiile se achita pe loc, in numerar, la festivitatea de premiere, odata cu diplomele si cupele de rigoare.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Gyorg » 23 Sep 2014, 18:16

cezar.ch scrie:
liviu_v scrie:Cele mai mari 5 stiuci in prima zi si cei mai mari cinci bibani in ziua 2.
...iar clasamentul se va face prin cumulul punctelor din cele doua manse, asa cum se face la etapele turneului LRS.

In cateva zile, colegul Iancu Dumitrescu va posta anuntul final, inclusiv regulamentul rezultat in urma consultarilor cu sportivii de la spinning.
buna decizie, cred ca si cea mai echilibrata!

banuiesc ca in prima zi pe langa stiuca puncteaza si alte specii: salau, somn, NU?
iar in a o doua zi numai bibanul
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Scrie răspuns