Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de viorel. » 15 Sep 2014, 08:22

Super
Nea Vali , e greu cu 2 manșe in aceeași zi dacă e pe tot lacul
Acum cu taxa de 400 si mie mi se pare cam mult, ca doar nu concuram sa ne umplem de bani
pescar particular

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 15 Sep 2014, 08:41

vali stratonov scrie:
APC 21 va suporta cheltuielile legate de organizare si masa de duminica.
Iancule imi permit o observatie si o propunere in acelasi timp daca imi este permis.....
1.
Daca tot suporta Apc 21 cheltuielile de organizare cred ca taxa de 400 lei / barca individuala e cam mare si ar scadea si numarul posibililor concurenti care doresc sa vina si nu au partener.
2.
Cred ca masa de dumineca ar putea fi organizata simbata seara ....timp de socializare intre concurenti mult mai mare si plecarea concurentilor veniti din provincie spre casa in timp util ....parerea mea.
Vali, in caz de clasare pe podium, concurentul individual castiga premiul intreg, de asta cred ca trebuie si taxa de participare sa fie la fel ca la echipaje.
Despre valoarea taxei, noi am propus 400 lei, dar putem sa discutam si alte variante, asteptam sugestii.
Vom discuta, la nivel de Asociatie, si propunerea cu masa sambata seara... Ideea era, totusi, de fi un moment festiv, in cinstea castigatorilor ...

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de modigliani » 15 Sep 2014, 10:27

Dumitrescu Iancu scrie:Am revenit dupa cateva zile de pescuit pe Dunare.

Popunem o taxa de 400 lei de echipaj ( sau individual cu plata aceleiasi taxe).
E APC 21 SRL pe "avarii" , Iancule ? Putini membri anul asta ? Sau de banii astia il prindeti voi si-l puncteaza concurentii ?

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 15 Sep 2014, 10:40

modigliani scrie:
Dumitrescu Iancu scrie:Am revenit dupa cateva zile de pescuit pe Dunare.

Popunem o taxa de 400 lei de echipaj ( sau individual cu plata aceleiasi taxe).
E APC 21 SRL pe "avarii" , Iancule ? Putini membri anul asta ? Sau de banii astia il prindeti voi si-l puncteaza concurentii ?
Pictore, APC 21 se mentine in parametrii anilor trecuti, multumim de grija ! Daca citesti mai atent, ai sa vezi ca taxa de concurs este o propunere si intra, in intregime, in premii, restul cheltuielilor le suporta APC 21. De carcotasi sunt forumurile pline! In rest, iti urez numai bine !

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de modigliani » 15 Sep 2014, 10:55

Dumitrescu Iancu scrie:....... ai sa vezi ca taxa de concurs este o propunere .....
Am vazut Iancule . Am vazut . Si stii bine ca nu-s chiar idiot ..... Treaba e ca "propunerea" asta e cam cam cu tupeu "aruncata" . Cam ca si cu nada la caras , nu-i asa ? Adicatelea ..... "Ia hai , mah , sa vedem , pune prostimea botu' ? Sau mai scadem din taxa in functie de mersu' treburilor ? Ce-are daca incercam ?

Parerea mea personala ? Trebuia sa te arunci direct la 10 milioane ! Astora li se parea mult , scadeai usor-usor ..... si ajungeai la fo 6 . Cadeati mai bine "pe schema" . Aveati si bani de premii si va ramanea si de-o spaga pentru mine sa tac dracului din gura .........

In fine , sa fiti iubiti ..... ( cat o mai putea lumea s-o faca )

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 15 Sep 2014, 11:04

Succes la targ, Pictore...

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de modigliani » 15 Sep 2014, 11:19

Dumitrescu Iancu scrie:Succes la targ, Pictore...
Mersi frumos ! :wink:
Te astept la o cafea . O dau eu . De gasit .... ma gasesti usor . Sau ma suni de la intrarea-n targ si-ti explic pe un' ma aflu ..
Vorbesc serios , te astept cu drag ! Avem multe de vorbit .

Bai , si inca o treaba ! O sa-ti dea "cu zecimale" cand ai sa afli scopul si justificarea prezentei mele-n targ ..... Iti dau un singur reper : ..... "moncher" ! :wink:

Dumitrescu Iancu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 177
Membru din: 03 Mar 2011, 10:53
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Dumitrescu Iancu » 15 Sep 2014, 11:25

modigliani scrie:
Dumitrescu Iancu scrie:Succes la targ, Pictore...
Mersi frumos ! :wink:
Te astept la o cafea . O dau eu . De gasit .... ma gasesti usor . Sau ma suni de la intrarea-n targ si-ti explic pe un' ma aflu ..
Vorbesc serios , te astept cu drag ! Avem multe de vorbit .

Bai , si inca o treaba ! O sa-ti dea "cu zecimale" cand ai sa afli scopul si justificarea prezentei mele-n targ ..... Iti dau un singur reper : ..... "moncher" ! :wink:
Ne vedem joi! Vineri dimineata plec din Bucuresti! Accept cu placere cafeaua! Reperul tau imi spune ceva, dar nu procesez lagatura... Vorbim joi!

Florin Habib
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 19 Ian 2013, 04:26
Localitate: Bucuresti

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de Florin Habib » 15 Sep 2014, 11:29

Daca se fac echipe de 2, atunci sa fie doar echipe de 2. Astfel nu mai exista carcoteli pe taxa. 200 lei / concurent nu e o taxa mare si suna altfel decat 400 lei / echipa. E cam mare daca vreti mai multi concurenti, in acelasi timp este destul de decenta pentru cine vrea sa participe.

In orice caz, NU TOT LACUL. Cum adica? Snagovul are parca 16km dintr-un capat in altul. Va fi greu de supravegheat. E mai mult decat suficienta pista de anul trecut cu conditia sa fie incluse si capetele lacului.

5 pesti incluzand stiuca si biban a doua zi? Cam ambiguu dupa parerea mea. Ori stiuca 2 zile ori masurati toti pestii. Mai analizati putin!!!

Duminica dupa concurs toata lumea pleaca acasa, oboseala, o noua saptamana de munca.... Insa nici duminica nu-i rau.

Nu puteti schimba regulile unui concurs doar pt ca cineva sta departe si nu poate ajunge. Ca "cineva" a mai facut valuri si cu alte ocazii si nu i-a vazut nimeni figura.
Florin

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Cupa APC 21- Total Spinning- SNAGOV 8 - 9 noiembrie 2014

Mesaj de vali stratonov » 15 Sep 2014, 11:38

Vali, in caz de clasare pe podium, concurentul individual castiga premiul intreg, de asta cred ca trebuie si taxa de participare sa fie la fel ca la echipaje.
Incule cu tot respectul , cred ca nu e relevant faptul ca poate cistiga unul care concureaza singur ...regula e tot aia pt toti, cei mai mari 5 pesti prinsi / mansa si apoi aditionare centimetrilor din 2 manse ....nu se premiaza cel mai bun echipaj( barca) in urma a ceea ce prinde fiecare?
Daca unul in barca e mai "talentat" decit altii 2 din barca sa ia banii ....e meritul lui..parerea mea, avind in vedere faptul ca se concureaza in acelasi timp si in aceleasi conditii.

Cit priveste masa festiva , cred ca e mult mai ok simbata seara decit dumineca ....e doar parerea mea.
Spor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns