Cupa 3 Lacuri Belis 2011

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

toteu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 157
Membru din: 21 Sep 2009, 17:01

Mesaj de toteu » 12 Aug 2011, 17:05

Am auzit din gura unui sportiv ca adevaratii pescari de pe Siriu prind 60 de buc. in 3 ore. Aprox. 10 KG. Si in acelasi timp omul zicea "Cleanul asta de pe Siriu facut pe gratar e mai bun decat pastravul" .
Deci peste este...dar sportivi fara burta plina mai greu....

Avatar utilizator
adrignat
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 25 Iul 2007, 17:41
Localitate: sighisoara/brasov

Mesaj de adrignat » 12 Aug 2011, 17:25

toteu scrie:Am auzit din gura unui sportiv ca adevaratii pescari de pe Siriu prind 60 de buc. in 3 ore. Aprox. 10 KG. Si in acelasi timp omul zicea "Cleanul asta de pe Siriu facut pe gratar e mai bun decat pastravul" .
Deci peste este...dar sportivi fara burta plina mai greu....
partide de 100 bucati pe zi nu sunt(sau erau) iesite din comun,crede-ma.....din pacate o sa devina o dulce amintire in curand!

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 12 Aug 2011, 22:01

Credeti ca cei cu undita sint pericolul ? Prin reclama facuta de concursuri se activeaza cei cu plase !Nu pescuitul legal e cauza !Dar ce e legal -sau macar citi respecta cit de cit legislatia ???Nu inundatiile au terminat Rogojesti-ul !Braconajul !

Avatar utilizator
Danoc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 04 Sep 2004, 23:38
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de Danoc » 16 Aug 2011, 13:34

Desi celor cu pensiunea le-a fost pretinsa o asa zisa "taxa de agrement", de care n-am mai auzit niciodata pe o apa publica, controale pe partea de pescuit nu au existat niciodata. Asta tot din spusele celor cu pensiunea. Fara paza se alege praful de orice locatie buna .....
Aqua Fihing Club
http://www.afc.org.ro/

Scrie răspuns