Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 28 Iun 2022, 21:31

I-a dat de l-a julit... asta-i perversa ca pe Targu Ocna

Solutia pe scurt:
Admite excepţia lipsei calităţii de reprezentant al preşedintelui Popescu Ştefan al reclamantei, ridicată în întâmpinare de pârâtă şi, în consecinţă: Respinge cererea formulată de reclamanta FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE PESCUIT SPORTIV, în contradictoriu cu pârâta AGENŢIA NAŢIONALĂ PENTRU PESCUIT ŞI ACVACULTURĂ, pentru comunicare informaţii de interes public - Legea nr. 544/2001. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Alba, potrivit art. 490 alin. 1 Noul Cod de procedură civilă. Dată la 28.06.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, potrivit art. 402 Codul de procedură civilă 2010.
Document: Hotarâre 393/2022 28.06.2022


https://portal.just.ro/107/SitePages/Do ... d_inst=107

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 11 Aug 2022, 19:16

ATENTIE!!!! URMEAZA UN COMUNICAT IMPORTANT PENTRU TARA!!!



Dragi pescari, cu ocazia organizării de catre FRPS a Campionatului Național de Feeder la Balta Cicârlău , începând de mâine 12 aug ora 7.00 nu se mai poate reține nici un exemplar de crap sau amur la bonul cu reținere de 100 lei. Se poate reține caras 5 kg și somn nelimitat. Mulțumim pentru înțelegere ! Fir întins !

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 24 Noi 2022, 08:56

NOVEMBER 23, 2022 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT
Biroul federal al Federației Române de Pescuit Sportiv, întrunit în ședință ordinară în data de 19 noiembrie 2022, ora 12, a aprobat următoarele:

Hotărâri

Hotărâre privind aprobarea Rapoartelor de arbitraj pentru competițiile oficiale organizate de federație în anul 2022;
Hotărâre privind aprobarea Rapoartelor de competiție pentru competițiile oficiale din anul 2022;
Hotărâre privind omologarea rezultatelor sportivilor în competițiile sportive oficiale pe anul 2022;
Hotărâre privind convocarea Adunării generale de alegeri pe data de 14 ianuarie 2023.
Avizarea Calendarului competițional oficial pentru anul 2023, în vederea aprobării de Adunarea generală a federației.
Hotărâre privind împuternicirea președintelui federației de a solicita instanțelor de judecată competente dizolvarea ligilor și asociațiilor care organizează competiții sub egida AGVPSR și reprezintă România în Campionatele mondiale și europene în numele României.
Pentru conformitate,

Ștefan Popescu – președinte FRPS.
https://frpsc.ro/category/stiri-frps/


Hai ca incepe circul.... din nou :D :D :D :D :D :D

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Zamfi » 24 Noi 2022, 16:35

Mda... Ca nu ar baga doi pesti in apa , dar cand e vorba de bani ...Personal nu ma influenteaza/ intereseaza , adica mi se cam rupe! :) )))
Tica...daca nu se trezeste nimeni vom contempla stiuca la muzeu! Despre ce concursuri ( de spinning) mai vorbim ?
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de anem » 25 Noi 2022, 18:44

despre concursuri de genul asta Zamfi:

https://www.youtube.com/watch?v=gK43vWODoPo

:cry:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Zamfi » 25 Noi 2022, 19:56

Nu vreau sa fiu rau , dar nu e genul meu de pescuit...:) Si oricum pescuitul nu e sport , deci discutam de concursuri de pescuit! Punct.Intre pescari,competitori,etc.Nici o treaba cu sportul decat daca vorbim de lipsa contactului cu pestele! In rest , asa cum am zis , ma lasa indiferent activitatea federatiei de carton...Implicit si banii care se invart in fenomen.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de adrian99 » 25 Noi 2022, 23:20

emile,aline,daca nu practicati trout area nu inseamna ca trebuie blamat acest stil.
da,poate parea ciudat,chiar fortat,artificial, insa este un fenomen care "prinde"foarte bine in ultima perioada.
aline,pescuitul este sport,practicat c&r.daca este cu retinerea pestelui nu il mai putem incadra la sport,la fel cum nici vanatoarea nu poate fi incadrata.
revenind la competitia organizata in Romania in loc sa laudam initiativa noi o criticam :shock:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Zamfi » 26 Noi 2022, 08:50

Am blamat eu acest stil? Am zis ca nu e genul meu,ceea ce este cu totul altceva...
Iar faptul ca tu prinzi un peste si ii dai drumul il consideri fair play asa- i? Pentru ca nu il omori te simti foarte ok ? Ai vazut vreodata cum arata stiucile mutilate de pescuitul " sportiv"? Sa fim seriosi! Daca lansam cu greutati intr-un cerc poti sa numesti acest lucru sport! Daca vrei. Daca masuram lansarea de peste 100 cu batul de crap ...poate fi sport, pentru cine vrea! Sportul este legat direct de fair play si de a nu face rau, sub nici o forma, partenerului de intrecere! Dar acest lucru este greu de inteles pentru multi, unii din cauza avantajelor materiale altii...
Daca vii cu exemplu box , esti pe langa! :)
Acolo exista acordul si vointa ambilor parteneri de a- si da pumni in cap! Pe stiuca nu o intreaba nimeni daca e ok sa-i rup falca ,sa- i lovesc branhiile si sa moara 3 zile mai tarziu...
Personal il consider hobby spinningul si am senzatia ca am cam pierdut timpul cu acest post :)
O zi buna.
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Zamfi » 26 Noi 2022, 08:55

Totusi, ca idee , pot intelege ,intr-un anumit context, expresia de pescuit sportiv.Dar nu ca pescuitul e sport! Asta e personala ;)
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 378
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de OldSVF » 26 Noi 2022, 11:03

Zamfi scrie:
26 Noi 2022, 08:55
Totusi, ca idee , pot intelege ,intr-un anumit context, expresia de pescuit sportiv.Dar nu ca pescuitul e sport! Asta e personala ;)
Ca o gluma :) când mergeam vreo câțiva km pe jos la o partida și cu sute de lanseuri in spate,toate pentru o gherla sinceră,asta nu era sport? :lol:
In alta ordine de idei,nici eu nu consider spinning-ul vreun sport.Hobby da.Nici macar când practici c&r.Ai dreptate,nimeni nu întreabă peștii daca vor sa ne luam la intrecere :lol: Oare cum ar fi daca m-ar alerga ursul prin pădure și ar striga in spatele meu:"stai mahhh că e doar sport" :lol: :lol:

Scrie răspuns