Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 04 Sep 2017, 07:34

Exceptional, felicitari tuturor celor implicati.
Cat despre Fanel, el ramane mai departe sa-si numere lebedele. In momente ca acestea este si mai evidenta penibilitatea personajului.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 04 Sep 2017, 09:06

Ca tot vorbeam de penibilitatea personajului:
innebunit de oftica dupa rezultatul excelent de la mondiale Fane Mondialu' scrie:Este o nesimțire să vorbești în numele României atâta timp cât România nu te recunoaște. Dar, se vor
clarifica și aici lucrurile!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 05 Sep 2017, 15:05

http://m.digisport.ro/Sport/SPECIAL/Pes ... uit+la+rap

Imagine

Nea Fane stiu ca citesti si vezi asta...ia nene niste pastile..doar alea te mai pot ajuta..Cum se face ca astia de la DIGI , n-au suflat o vorba despre ''federatie''??? :lol: :lol:
Naționala României a obținut un rezultat de exepție la Campionatul Mondial de pescuit la răpitori, din barcă. Tricolorii au câștigat medaliile de aur în cadrul competiției care a avut loc in Rusia, pe lacul Konakovo.

Aceștia i-au devansat pe reprezentanții Poloniei, în timp ce favoriții publicului au încheiat pe ultima treaptă a podiumului. Emoțiile i-au copleșit pe români la revenirea în României.

”Ne-am descurcat de minune în concurs, ne-am descurcat grozav. Am avut și noroc, și inspirație și nălucile care ne trebuiau”, a spus Robert Boanță.

”Titlul suprem, este ceva fantastic. Visam de mici, toți suntem pasionați. Le-am spus băieților: am adus un pic din aurul românesc, din aurul de la ruși, l-am adus acasă, în România”, a spus Lucian Constantin.

Tricolorii au impresionat și la individual, acolo unde au obținut medaliile de argint. Doar polonezii Kowalski și Litwinski au reușit o prestație mai bună decât Boanţă şi Sava.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 05 Sep 2017, 15:13

Delirul popescian continua:
Așa zișii campioni mondiali sunt niște impostori, persoane private pe care nu le-a autorizat nimeni să reprezinte România....
Nu România este campionă mondială, ci niște indivizi care au făcut o echipă și s-au prezentat ca fiind echipa națională a României....
Poate ar trebui niste sedative, sa-i curme suferinta :mrgreen:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 05 Sep 2017, 20:55

Il doare rau faptul ca... il doare ! :D :D :D
In loc sa se bucure pentru rezultat el spumega de ura. Si asta viseaza sa conduca pescuitul de competitie. Jalnic personaj !!!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 06 Sep 2017, 15:39

Din cite am inteles POPESCU a trimis un drept la replica postului DIGI , solicitind sa se publice si punctul lui de vedere. :help: :respekt:

catalinAR
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 23 Mai 2013, 21:01
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de catalinAR » 06 Sep 2017, 16:39

APSHD scrie:Din cite am inteles POPESCU a trimis un drept la replica postului DIGI , solicitind sa se publice si punctul lui de vedere. :help: :respekt:
Pacient dixit: "Am trimis un comunicat la DIGI 24 cu privire la calitatea de reprezentativă națională a cetățenilor care au participat în numele României la Campionatul Mondial . Pentru o corectă informare,cetățenii campioni mondiali au ocazia să facă dovada că sunt echipa reprezentativă a României :fluch" .... tananaaa! tananaaa! :lol1:

Sindromul Stockholm. Cu o nuanta specifica personajului...de data asta s-a "rapit" pe sine insusi! :lol: :headbash:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Sep 2017, 17:07

Las ca le arata el si alora de la DIGI...parca vad ca o sa le interzica accesul la concursurile alea la copca la care participa inclusiv prietenii aflati in vizita si la concursurile alea de feeder de genul ''3 in 1''..da, da...o sa fie o mare lovitura pentru postul asta sa piarada drepturile de difuzare la asemenea competitii oficiale super importante..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 07 Sep 2017, 12:42

Pe nenea cu sacosa de billa :lol: nu l-a invitat nimeni nicaieri dar, el iar isi face cerere de invitatie la CIPS. :lol: :lol: :lol:
Se anunta o iarna plina de umor... :lol:
Andrei Gheorghe scrie:Popescule,
O intrebare foarte serioasa, de aceasta data:
Peste doua saptamani incep in Ungaria mondialele de crap. Dupa toate probabilitatile din partea Romaniei vor participa
reprezentantii AGVPS, selectionati din randul mambrilor AGVPS in urma unor competitii organizate de AGVPS.
Ce are de gand sa faca FRPS pentru a impiedica din timp aceasta noua si mare nedreptate, astfel incat Romania sa
participe in competitie prin adevaratii sai reprezentanti (sotii Cliuc?) iar FRPS sa fie repusa in drepturile ce i se
cuvin? O situatia precum accea in care "niste impostori" si-au arogat dreptul de a reprezenta, ilegal, Romania nu se mai
poate repeta. Unde mai pui ca sunt sanse mari la medalie si la crapisti, deci cantitatea de venin va creste
considerabil.
Deci, ce vei face pentru a impiedica AGVPS sa participe la mondialele de crap, iar Romania sa fie reprezentanta de
sportivii FRPS (mai exista asa ceva? sigur ca exista, sotii Cliuc)?
Popescu Stefan scrie:Nu o să fac nimic. Nu este treaba mea.
Eu o să fac altceva. Am să depun cererea de afiliere pentru Congresul CIPS de anul viitor. O făceam
anul ăsta, dar băieții și-au folosit pilele la MTS, astfel încât documentul solicitat de CIPS pentru
afiliere și pe care eu l-am cerut in urmă cu un an, mi s-a eliberat în ziua in care a inceput Congresul CIPS.
Acum, acel document există și CIPS va lua cunoștință de el, oficial!
Ce aș mai putea face? Să cer.după afiliere, ca MTS să recunoască rezultatele din ultimii 5
ani. Întrebarea este: Merită?
Popescule, si cand te-ai trezit era dimineata sau era asistenta cu tratamentul? :twisted:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 09 Sep 2017, 07:20

In timp ce Romania cucerea titlul de campioana la Campionatul Mondial de Pescuit la Rapitori din Barca, federatia fantoma mai primea un spitz puternic in dosu-i mult prea greu incercat. :lol:
Nu, nu de la campionii mondiali care au dovedit inca o data ca pescuitul sportiv nu are nevoie de o structura capusa, precum federatia de subsol, pentru a obtine rezultate la cel mai inalt nivel. Ci taman de la autoritatile romane !

Daca zvonul este adevarat, pentru ca deocamdata nu a fost confirmat decat de o sursa apropiata federatie ( :mrgreen: ), a mai cazut o „perla” a contrafacutei coroane federale. :arrow:
Este vorba de renumita „pista” de pescuit sportiv si casting de la Orastie ! Da, ati citit bine !, de la ORASTIE !!! Aceea care, impreuna cu Complexul sportiv (casute si alte cele) urmau sa asigure o buna felie din uriasul buget federal. Cand vor fi fost functionale, bineinteles, adica intr-un viitor foarte indepartat si extrem de improbabil... :lol:
Zice-se ca cei din Consiliul Local Orastie ar fi reziliat contractul cu federatia de carton ! :lol:

Daca se confirma, e stirea bomba a inceputului de toamna 2017 !!! :wink:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns