Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 05 Iul 2017, 17:55

Nu cred ca raman pe dinafara, raman un continuare colegi, asociati...
Exact ca inainte de 19 noiembrie, data de la care au intrat intr-un carusel al nulitatilor. :lol:
Bineinteles, raman pe dinafara cei care n-au fost membri niciodata. Daca am inteles eu bine, cei cu privire la care instanta a admis exceptia lipsei de interes.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 05 Iul 2017, 18:05

APSHD scrie:Degeaba le-am spus sa aiba rabdare daca vor sa-l schimbe pe Popescu pina la A.G de alegeri care va fi peste 2 ani.Pucistii aveau in parte dreptate din cea ce ii reprosau lui Popescu , dar parca erau turbatii cu totii
Se credeau INVINCIBILI . Acuma au cheltuit o gramada de bani pe la Avocati , au ramas pe linga Federatie si ca sa fie circul complet Popescu le pregateste si o PLINGERE PENALA.
Deci circul continua. :cooler: :crazy1: :help:
Vorbesti de parca ai fi nea fane, vezi ca aici nu mai pune nimeni botul la povestile federale.
Nu a ramas nimeni pe dinafara, instanta a admis ambele actiuni conexate, si a dispus atat anularea hotararii adunarii generale de excludere a lui nea fane cat si anularea hotararilor de excludere a pucistilor.
Cat despre plangeri penale, hai sictir!
Plangeri penale pt. ce? Pt. o hotarare aga ilegala? Rad si curcile, raspunderea este cel mult civila. Si daca aia sunt vinovati de adoptarea unei hotarari anulate ulterior de instanta (crima cu premeditare!!!!!), pai atunci exact de acelasi lucru se face vinovat si fane mondialu, caruia aceiasi instanta i-a anulat noua hotarari!
Deci mai usor cu pianul pe scari.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 05 Iul 2017, 21:24

Din cite am inteles eu Plingerea Penala se va face pentru FALS SI UZ DE FALS. :respekt:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 05 Iul 2017, 23:04

APSHD scrie:Din cite am inteles eu Plingerea Penala se va face pentru FALS SI UZ DE FALS. :respekt:
Aham, la fel precum "uzurparea de calitati oficiale", transformata ulterior in "exercitarea fara drept a unei profesii'.
Iar rezultatul acestei ultime plangeri penale va fi fix acelasi cu al plangerilor anterioare: o adanca durere in... cot din partea procurorilor, care au clasat plangerile fara macar sa mai audieze vreo persoana.
Serios acum, tu te mai uiti in gura la nea fane mondialu'?

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 06 Iul 2017, 06:45

Degeaba se umfla Popescu in pene, ca in realitate nu a castigat nimic. Instanta n-a facut altceva decat sa reseteze treburile, trimitand partile inapoi in timp, anterior momentului puciului din 19 noiembrie 2016.
Cum ar veni, n-au obtinut divortul ! :lol:
S-au luat din dragoste, apoi s-au certat de la bani, dar nu au reusit sa se desparta. Simplu. N-au obtinut nimic concret, ci doar s-au facut de rasul lumii. :lol:
Combatantii raman in continuare casatoriti pana la noi ordine. :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 06 Iul 2017, 06:53

Scuze, am omis totusi ce e mai important: asocierea continua cu Popescu presedinte si jocul se desfasoara mai departe pe terenul lui, dupa regulile lui. :idea:

:lol: :lol: :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 06 Iul 2017, 08:24

Am văzut multe hotărâri judecătoarești la viața mea, dar asta este printre cele mai tari.

Este soluția care...nu soluționează nimic. :lol1: :lol1: :lol1: :headbash: :headbash: :headbash:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 06 Iul 2017, 09:40

razvan m. scrie: S-au luat din dragoste, apoi s-au certat de la bani, dar nu au reusit sa se desparta. Simplu. N-au obtinut nimic concret, ci doar s-au facut de rasul lumii. :lol:
Combatantii raman in continuare casatoriti pana la noi ordine. :lol:
FOARTE CORECT PUNCTAT.
As vrea sa-i vad cum vor da ochii cele doua tabere la urmatoarea A.G. dar poate vor fi chemati POMPIERII datorita SCINTEILOR care vor rabufni. :help: :help: :crazy1: :crazy1:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 06 Iul 2017, 10:49

cezar.ch scrie:Am văzut multe hotărâri judecătoarești la viața mea, dar asta este printre cele mai tari.

Este soluția care...nu soluționează nimic. :lol1: :lol1: :lol1: :headbash: :headbash: :headbash:
Instantele din Alba sunt un twilinght zone in lumea justitiei din Ro, nu intamplator Alba Iulia este singurul loc unde Popescu mai castiga cate un proces :)
Deci avem o actiune formulata de un club din FRPS (Cetate) pe care instanta o admite. Prima conditie a admisibilitatii unei cereri este existenta interesului legitim al partii in cauza. Deci instanta a constatat existenta interesului legitim al clubului Cetate, altfel nu se punea in discutie judecarea fondului.
In aceiasi cauza alte cateva cluburi din FRPS formuleaza cerere de interventie. Desi aceste cluburi au exact aceiasi calitate ca si Cetate (respectiv membre FRPS) drept pentru care pot justifica acelasi interes legitim in respectiva cauza, instanta le respinge cererea pe motiv de lipsa de interes :mrgreen:
Din punctul meu de vedere instanta nu prea a inteles nimic din acest litigiu. Si pe undeva este normal, avand in vedere modul aberant in care este conceput Statulul FRPS - aici e meritul lui Popescu, adeptul teoriei ”daca nu poti sa-i convingi, macar incurca-i”. Si, in astfel de conditii, instanta a preferat o solutie comoda, anuland tot si restabilind situatia anterioara, ca practic acest lucru s-a intamplat.
Pentru ca, in conditiile in care s-a admis actiunea lui Popescu si s-a anulat hotararea de demitere a sa din functia de presedinte FRPS, pai in aceste conditii chiar nu pot intelege de ce instanta a anulat si hotararile de excludere a pucistilor?
Cel putin la prima vedere hotararea instantei pare contradictorie, si se poate interpreta ca fiind o punerea in scena a expresiei ”in pat cu dusmanul” . Si asta pentru ca partile cobeligerante sunt obligate sa convietuiasca mai departe sub acelasi acoperis ;) . Si cum dragostea cu forta se cheama viol, nu ne mai ramane decat sa vedem cine va fi victima, si cine criminalul :mrgreen:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 06 Iul 2017, 11:06

Astea sunt amanunte. Conteaza cu adevarat cu totul altceva.
Opozantii s-au inscris in federatie manati de nobilul ideal de a schimba lucrurile din interior, spre binele general al pescuitului de competitie. Au in continuare posibilitatea sa... incerce ! :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns