Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 15 Mai 2017, 12:40

Fiecare face ce știe, ce poate și la ce se pricepe. Am avut o discutie scurtă cu Guvernatorul ARBDD, a confirmat primirea Notificării, urmează să o analizeze și să decidă conform Legii.
Simplu.
:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de rcorbu » 15 Mai 2017, 13:37

Mister Fisherman scrie:
Fiecare face ce știe, ce poate și la ce se pricepe. Am avut o discutie scurtă cu Guvernatorul ARBDD, a confirmat primirea Notificării, urmează să o analizeze și să decidă conform Legii.
Simplu.
:lol: :lol: :lol:

Se intrezareste un nou process !
O sa vada Malin curtea de la Alba ?

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 15 Mai 2017, 14:40

Casa Alba n-a fost notificata !? Inca ? Doamne ,cum e posibila o asa scapare ??

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 15 Mai 2017, 16:10

Asta e dracul gol ! A pierdut procesul de la Curtea Constitutionala, dar pentru el infrangerea e o mare victorie. Iar acum a inceput sa faca notificari pe drepturile „recunoscute” prin hotararea din procesul pierdut !
:lol1: :lol1: :lol1:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 17 Mai 2017, 19:43

Eu cred ca e doar plin de draci ...

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 18 Mai 2017, 11:40

Foamea de bani produce labilitate psihica :lol:
Acum că am stat puțin și am studiat Cererea în intervenție accesorie a ANPA, am reținut
următoarea afirmație a președintelui ANPA. O redau în forma în care a fost scrisă:
„Persoanele fizice legitimate ale cluburilor sportive/federațiilor și altor structuri autorizate și
funcționând confor Legii nr. 69/2000, nu s-au înscris, în opinia noastră, pentru practicarea pescuitului
recreativ ci exclusiv pentru participarea la competițiile sportive la competițiile sportiuve oficiale,
competiții în cadru cărora, cu siguranță, nu este necesar un permis de pescuit eliberat de
subscrisa”. Tare, nu?

Și acum să citim ce zice OUG 23/2008:

Articolul 23 (1) Prin pescuit recreativ/sportiv se înţelege pescuitul efectuat cu undiţa sau cu lanseta, în
scop de agrement/performanţă, pe baza unui permis nominal emis de către administratorul resurselor
acvatice vii şi eliberat de acesta sau de asociaţiile de pescari sportivi, după caz, fără
perceperea de taxe şi tarife.

Acum vedeți de tot spun eu că cei de la ANPA sunt niște idioți patentați?

Deci adio permis, pescari sportivi. Pescuiți cu legitimația
:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2017, 22:08

Si este doar inceputul aberatiilor cladite pe baza ''pescuitul=sport'' ...durerea e ca si altii decat popescu cred cu tarie acest lucru.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 19 Mai 2017, 08:48

Hai ca ati pus-o, sportivilor care sunteti voi sportivi, v-a dat Popescu interdictie:
Treaba stă cu totul și cu totul astăzi. Nici pe plan național nu se mai pot organiza competiții sportive fără acordul FRPS, Astfel, conform art. 23(6) din OUG 23/2008 doar asociațiile de pescari sportivi constituite și recunoscute conform Legii nr. 69/2000 pot organiza competiții cu caracter sportiv pe apele publice, iar conform Deciziei Curții constituționale nr. 693/2016 practicanțăă pescuitului sportiv trebuie să fie posesori de licență eliberate de federație. Conform acestor prevederi, AGVPSR, LRS și alte asemenea asociații au interdicție de a mai organiza competiții sportive cum ar fi așa zisele lor Campionate și selecționarea de loturi naționale. Voi urmări respectarea legii și a deciziei Curții constituționale. Sunt convins că la asta nu s-a așteptat nimeni.
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 19 Mai 2017, 09:45

Boulean sau bou sadea . Cine dracu se uita la el ?

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 19 Mai 2017, 09:55

Mitomanul si problemele cu senilitatea :lol:

Treaba stă cu totul și cu totul astăzi. Nici pe plan național nu se mai pot organiza competiții
sportive fără acordul FRPS, Astfel, conform art. 23(6) din OUG 23/2008 doar asociațiile de pescari sportivi constituite și recunoscute conform Legii nr. 69/2000 pot organiza competiții cu caracter sportiv pe apele publice, iar conform Deciziei Curții constituționale nr. 693/2016 practicanțăă pescuitului sportiv trebuie să fie posesori de licență eliberate de federație.
Conform acestor prevederi, AGVPSR, LRS și alte asemenea asociații au interdicție de a mai organiza competiții sportive cum ar fi așa zisele lor Campionate și selecționarea de loturi naționale.
Voi urmări respectarea legii și a deciziei Curții constituționale. Sunt convins că la asta nu s-a așteptat nimeni.

Și acum o veste și mai tristă pentru cluburile sportive de apartament care își puneau sportivii
să-și plătească participarea la competiții din propriul buzunar. Ieri, Guvernul României a
modificat prin OUG, Legea sportului. Astfel, cluburile sportive sunt obligate să încheie contracte pentru activități sportive cu sportivii și să-i plătească pentru practicarea de
activități liberale. Modelul de contract se va stabili prin Ordin comun al MTS și Ministerului Muncii.
Acum se vor vedea mușchii marilor organizatori de competiții pe banii sportivilor. Fir întins!

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns