Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 13 Feb 2017, 11:08

Traiasca PCR , Ceausescu etc ...plus mania si dispretul proletar ! Noi facem ce stim cel mai bine : sa distrugem tot ,sa manjim tot si sa cerem tot ! CINEVA trebuie ...doar am platit ... complet falimentara conceptie !

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 13 Feb 2017, 11:37

nucus scrie:Traiasca PCR , Ceausescu etc ...plus mania si dispretul proletar ! Noi facem ce stim cel mai bine : sa distrugem tot ,sa manjim tot si sa cerem tot ! CINEVA trebuie ...doar am platit ... complet falimentara conceptie !
In domeniul pescuitului am impresia ca se va ajunge exact unde s-a ajuns cu Industria din Romania adica : FALIMENT = DISPARITIE TOTALA .
Sper ca voi putea sa arat la nepoti pozele cu pestii care erau cindva in apele din Romania. :respekt: :datz: :crazy1:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 13 Feb 2017, 16:33

Care ape si care Romanie ?

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 14 Feb 2017, 10:01

nucus scrie:Care ape si care Romanie ?
SUPER :cooler: :bere: :datz: :crazy1:

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de kleniacul » 14 Feb 2017, 21:27

APSHD scrie:
nucus scrie:Traiasca PCR , Ceausescu etc ...plus mania si dispretul proletar ! Noi facem ce stim cel mai bine : sa distrugem tot ,sa manjim tot si sa cerem tot ! CINEVA trebuie ...doar am platit ... complet falimentara conceptie !
In domeniul pescuitului am impresia ca se va ajunge exact unde s-a ajuns cu Industria din Romania adica : FALIMENT = DISPARITIE TOTALA .
Sper ca voi putea sa arat la nepoti pozele cu pestii care erau cindva in apele din Romania. :respekt: :datz: :crazy1:
Romănia exportă produse industriale de două ori mai mult,ca valoare,decît în timpul lui Ceaușescu,cu vreo două milioane de muncitori mai puțin ca atunci.Statistică,nu polemică.Noi nu mai vedem marile aglomerări muncitorești.astea nu mai sînt viabile decît la șantiere navale,hidroconstrucții,autostrăzi,etc.Iar procentul de industrializare a Romăniei este superior multor state vest europene.Vest europenii produc valoare adăugată nu din industrie,mai ales grea,ci din tehnologii,IT,turism, servicii, produse de lux,electronică.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 15 Feb 2017, 09:41

kleniacul scrie: Romănia exportă produse industriale de două ori mai mult,ca valoare,decît în timpul lui Ceaușescu,cu vreo două milioane de muncitori mai puțin ca atunci.Statistică,nu polemică.Noi nu mai vedem marile aglomerări muncitorești.astea nu mai sînt viabile decît la șantiere navale,hidroconstrucții,autostrăzi,etc.Iar procentul de industrializare a Romăniei este superior multor state vest europene.Vest europenii produc valoare adăugată nu din industrie,mai ales grea,ci din tehnologii,IT,turism, servicii, produse de lux,electronică.
In Combinatul Siderurgic din Hunedoara unde am lucrat si eu , erau angajati 25.000 de oameni . Actualmente mai sunt maxim 100 .Daca vrei sa cumperi din comert : fier beton , cornier s-au orice tip de profil din otel descoperi cu nu se mai produc in Romania ci se importa.
Citeva lozinci Comuniste actualizate :

1 Pentru viata ce-o traim lui ILIESCU multumim.
2 Stima noastra si mindria Iliescu Romania. Ura.....Ura.......... P..a :respekt:

Pitonu'
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 20 Iun 2005, 17:39
Localitate: Alba-Iulia/Timishoara
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Pitonu' » 15 Feb 2017, 11:56

APSHD scrie:
kleniacul scrie: Romănia exportă produse industriale de două ori mai mult,ca valoare,decît în timpul lui Ceaușescu,cu vreo două milioane de muncitori mai puțin ca atunci.Statistică,nu polemică.Noi nu mai vedem marile aglomerări muncitorești.astea nu mai sînt viabile decît la șantiere navale,hidroconstrucții,autostrăzi,etc.Iar procentul de industrializare a Romăniei este superior multor state vest europene.Vest europenii produc valoare adăugată nu din industrie,mai ales grea,ci din tehnologii,IT,turism, servicii, produse de lux,electronică.
In Combinatul Siderurgic din Hunedoara unde am lucrat si eu , erau angajati 25.000 de oameni . Actualmente mai sunt maxim 100 .Daca vrei sa cumperi din comert : fier beton , cornier s-au orice tip de profil din otel descoperi cu nu se mai produc in Romania ci se importa.
Citeva lozinci Comuniste actualizate :

1 Pentru viata ce-o traim lui ILIESCU multumim.
2 Stima noastra si mindria Iliescu Romania. Ura.....Ura.......... P..a :respekt:
Se mai pot adauga si vechile lozinci de CAP, la fel de actuale:
- Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost
- Pauzele lungi si dese, cheia marilor succese
Consumata cu moderatie, apa nu poate face rau.... - Mark Twain

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de kleniacul » 15 Feb 2017, 12:15

Domnilor,eu am spus statistică,nu polemică.Modul cum a fost făcută privatizarea a fost o mizerie,nu ne vindem țara ,o furăm noi.Din păcate recalificarea muncitorilor,mai ales în orașele monoindustriale.nu a existat.Totuși alte domenii s-au dezvoltat și aduc valoare adăugată mai mult decît oțelăriile.Dacă veniți în Pipera,unde sînt foarte multe firme IT,vedeți mii de oameni care vin la muncă,cam ca la ieșirile din schimb la fostele mari uzine decedate fraudulos.

Diaconita Petru
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 09 Aug 2010, 13:29
Localitate: iasi

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Diaconita Petru » 15 Feb 2017, 13:10

http://frpsc.ro/avertisment-2/
cred ca invitatii din partea MTS se vor intoarce din drum :D

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 15 Feb 2017, 13:39

Diaconita Petru scrie:http://frpsc.ro/avertisment-2/
cred ca invitatii din partea MTS se vor intoarce din drum :D
Li s-a făcut măciucă (părul, evident :wink: ) de spaimă celor de la MTS. Îi arestează în mod sigur "prezidentul" :lol1: .

Scrie răspuns