Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 29 Noi 2016, 11:28

Pai una din solutii poate fi si respingerea actiunii, iar atunci hotararea AGE din 19 noiembrie ramane valabila. Asadar poate sa si piarda judecandu-se singur. :lol:
N-am vazut niciunul din noi actiunea, ca sa ne putem spune parerea intr-un mod mai putin... speculativ. :lol: Cine stie ce prostii a scris acolo. Sau poate ca a scris ce trebuie, nu avem de unde stii.
De asemenea, s-ar mai putea ca instanta sa desemneze pentru parata un alt reprezentant decat prezidentul revocat, dintre membrii federatiei. Si atunci e posibil ca parata sa nu mai faca ce doreste reclamanta. In plus, opozitia poate interveni in proces sa isi sustina punctul de vedere. Si oricand pot aparea diverse alte surprize procedurale. Deci sunt multe variabile, de aceea niciun proces nu este castigat sau pierdut din start.
Dar pentru inceput, se pare ca a facut un prim pas bun.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 29 Noi 2016, 11:58

razvan m. scrie:Pai una din solutii poate fi si respingerea actiunii, iar atunci hotararea AGE din 19 noiembrie ramane valabila. Asadar poate sa si piarda judecandu-se singur. :lol:
N-am vazut niciunul din noi actiunea, ca sa ne putem spune parerea intr-un mod mai putin... speculativ. :lol: Cine stie ce prostii a scris acolo. Sau poate ca a scris ce trebuie, nu avem de unde stii.
De asemenea, s-ar mai putea ca instanta sa desemneze pentru parata un alt reprezentant decat prezidentul revocat, dintre membrii federatiei. Si atunci e posibil ca parata sa nu mai faca ce doreste reclamanta. In plus, opozitia poate interveni in proces sa isi sustina punctul de vedere. Si oricand pot aparea diverse alte surprize procedurale. Deci sunt multe variabile, de aceea niciun proces nu este castigat sau pierdut din start.
Dar pentru inceput, se pare ca a facut un prim pas bun.
Daaa, așa este, aveți 100 % dreptate. Acum au cuvântul intervenienții...sunt tare curios ce va fi!

Deși, având in vedere recentele "schimbări de peisaj" (a se citi noul cadru legislativ, inclusiv OUG 85.2016), nu știu dacă mai merită efortul.
Vom vedea! :respekt:

bogdanpesc
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 211
Membru din: 23 Iun 2007, 18:06
Localitate: Pitesti-Calarasi
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de bogdanpesc » 29 Noi 2016, 17:01

Imi imaginez o situatie de pana si nenea Iancu Caragiale ar ramane blocat de ridicolul situatiei
-judecatorul il cheama la bara pe reclamant si dupa 5 minute il cheama la bara pe parat....surpriza ,aceeasi persoana
noaptea mintii

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 02 Dec 2016, 15:49

semlecangheorghe scrie:Mooooama ce tare esti tu..mai oleaca si ai inventat gaura la macaroana.. :lol: :lol: :lol:
Gigel , tu stii ce vorbesti ? la ce se refera a inventa gaura la macaroana , apa calda , roata , etc. , sau doar folosesti cuvinte fara sa intelegi , auzi fraze , expresii , zicale , si le folosesti pt. ca asa crezi tu , insa ideea ii sa le folosesti cand trebuie , cum trebuie !

Rebobineaza un pic si o sa vezi cat esti de ...tare ! Hai ca poti ! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Dec 2016, 16:03

Hai bashti...cu aerele tale de overlord al pescuitului, nu exista postare a ta sa nu emani o superioaritate prin toti porii , de parca tu ai inventat pescuitul pe lumea asta..

Nu esti decat un morosan(pacat de zona si oamenii ca lumea de acolo ca ii faci de ras) reesapat ce n-ai nici macar banii de drum Spania -Vladimirescu ca sa ne arati tu maiastra arta a pescuitului ce zace in tine precum titeiul prin subsolurile arabe..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Dec 2016, 16:04

:lol: :lol: ...p-asta am uitat sa il pun... :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 02 Dec 2016, 19:19

semlecangheorghe scrie:
Nu esti decat un morosan(pacat de zona si oamenii ca lumea de acolo ca ii faci de ras) reesapat ce n-ai nici macar banii de drum Spania -Vladimirescu ..
Asa-i ca te doare :lol:

Vladimirescu ce ii , acvariul unde credeti ca stiti pescuit !

De ce nu vii tu aici sa-mi areti pescuit ? Nu ai bani ! Sigi lures nu-ti da pt. un Spania , de ce tre sa vin io ! ?

Semeni mult cu locataru din zona pietei Chibrit , haideti la mine :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Dec 2016, 20:45

Anul asta am prins somn,avat, si biban pe Rin in Germania si am tras vreo 2-3 partide si prin Franta unde intre altele am prins somn la care tu nici nu indraznesti sa visezi ,darami-te sa il prinzi, sa faci o poza doua cu el si apoi sa il eliberezi..

Si prin februarie, , o sa trag o fuga si prin Spania ca am auzit ca atunci mananca bassii aia mari..o sa ma duc la prieteni pescari , romani adevarati, nu umflati in pene ca tine

Hai sictir..

Imagine

Imagine

Vezi punctele alea albe din spate..sint lebede, semn ca nu e prin Romanica noastra , ca aici le-au papat fomisti ca tine , si cand le-au terminat s-au dus peste granite sa le pape si pe acolo..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Dec 2016, 20:55

Sau hai pe Dunare, papagale..ca poate in strainezia e prea usor sa prinzi peste..hai sa te vad la un somn ,la un salau..

Imagine


Imagine

ce zici , te bagi??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de SF » 02 Dec 2016, 21:12

semlecangheorghe scrie:Anul asta am prins somn,avat, si biban pe Rin in Germania si am tras vreo 2-3 partide si prin Franta unde intre altele am prins somn la care tu nici nu indraznesti sa visezi ,darami-te sa il prinzi, sa faci o poza doua cu el si apoi sa il eliberezi..

Si prin februarie, , o sa trag o fuga si prin Spania ca am auzit ca atunci mananca bassii aia mari..o sa ma duc la prieteni pescari , romani adevarati, nu umflat.
Taran ! taran ! taran !
Small class !

Ma , tu ai habar ce am prins io anu asta , asa, ca ex !

Esti asa de tare , de ce nu te duci ma la un ton , sau nu te tine buzunaru pt. atata combustibil , bine , daca vii unde-s io, platesc io , ai transport de la hotel la barca plus restu , tre doar sa scoti pestanu , te bagi pe anu care vine sau ramai cu ramele alea de pe Ebro care tu crezi ca lupta , hai ma sa vezi si tu un no-line !

Esti vai de capu tau ! Fac pariu ca vomiti dupa jumate de ora de jigging , pussy ! :lol:

Scrie răspuns