Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 13 Oct 2016, 12:51

APSHD scrie:Fara suparare toti membri ai Fedratiei sunt vinovati ca au fost de acord cu cheltuirea unei asemenea sume : pe avion , cazare la hotel de 4 stele , mase la restaurant si multe altele .Daca era vorba de banii munciti de ei sunt sigur ca nu aprobau asemenea deplasare , dar fiind vorba numai de o parte infima din banii publici incasati de la MTS nu ia interesat cum ii cheltuie. :respekt:
Domnule coleg , sunteti intr-o mica eroare...

Sorin Rudeanu nu a fost la Cancun pe banii FRPS (ca nu erau :fluch )...deci nu e obligat sa faca nici un decont cu FRPS.

Se pare ca banii i-a dat "maximus" din nu se stie care buzunar. :censored: :censored: ....deci "pagubitul" e el...asa e cind vrei sa te bagi in seama si nu ai cum altfel....platesti si nu rezolvi nimic......fix ca si in cazul afilierii CIPS.. :wallbash: :wallbash:

Ar fi totusi bine ca pe viitor sa nu faceti afirmatii pe care nu le puteti proba ...nu de alta dar va faceti de kkao...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 13 Oct 2016, 13:39

vali stratonov scrie:
APSHD scrie:Fara suparare toti membri ai Fedratiei sunt vinovati ca au fost de acord cu cheltuirea unei asemenea sume : pe avion , cazare la hotel de 4 stele , mase la restaurant si multe altele .Daca era vorba de banii munciti de ei sunt sigur ca nu aprobau asemenea deplasare , dar fiind vorba numai de o parte infima din banii publici incasati de la MTS nu ia interesat cum ii cheltuie. :respekt:
Domnule coleg , sunteti intr-o mica eroare...

Sorin Rudeanu nu a fost la Cancun pe banii FRPS (ca nu erau :fluch )...deci nu e obligat sa faca nici un decont cu FRPS.

Se pare ca banii i-a dat "maximus" din nu se stie care buzunar. :censored: :censored: ....deci "pagubitul" e el...asa e cind vrei sa te bagi in seama si nu ai cum altfel....platesti si nu rezolvi nimic......fix ca si in cazul afilierii CIPS.. :wallbash: :wallbash:

Ar fi totusi bine ca pe viitor sa nu faceti afirmatii pe care nu le puteti proba ...nu de alta dar va faceti de kkao...
Asta este senzatională...mai tare decât povestea cu "cucuveaua mov"...dacă i-a dat din pensia mamei soacre, s-a ars! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 13 Oct 2016, 14:01

Si ce tare-n gura era escocul de subsol , ar fi vrut sa lase si el impresia ca este uns cu toate alifiile :lol: :lol: :lol: Si ce mai ameninta el pe toata lumea ...cu harneala lui expirata :lol: :lol: :lol:
Si cand colo , ce sa vezi ? :lol: :lol: :lol: L-au ars smecherii pe fraier de 8 000 de lei, de i-au scos "smecheria" pe nas si il ustura gaoaza toata viata lui ...




:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 13 Oct 2016, 20:14

vali stratonov scrie:
Ar fi totusi bine ca pe viitor sa nu faceti afirmatii pe care nu le puteti proba ...nu de alta dar va faceti de kkao...
Daca tot veni vorba de KKAO poate puteti se le spuneti pescarilor de competitie doritori sa se inscrie in clubul MINJESTI
pe ce a cheltuit Federatia in 2015 suma de aproximativ 110.00de lei . Bani de care au beneficiat toate Cluburile afiliate fara exceptie inclusiv Clubul Minjesti. De pierdut au pierdut : Diaconita si Clubul Monster fis (Burchin ).
Apropo poate sunteti la curent si ne informati si pe noi : Cine este persoana din cadrul Federatiei care a informat conducerea CIPS despre problemele din Federatie :?: :respekt:

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 14 Oct 2016, 13:32

Domnule coleg , va vad pe d-voastra fff "bine informat" :wallbash: :wallbash: in sensul ca va sufla cineva in ureche dar ori sunteti afon ori sunteti de rea credinta ... :lol1: :lol1:

In primul rind bilantul contabil al FRPSC ar trebui sa fie public , deci il puteti parcurge singur ...

Dar ca sa nu ziceti ca nu vreau sa va raspund la intebari am sa incerc pe scurt sa va satisfac curiozitatea :

1. Bugetul 2015 nu a fost 11oooo ron ci doar 100000roni... :roll:

2. Bani de la MTS 70 000 roni , restul din cotizatia anuala a cluburilor si din alte surse...

3.Ca au beneficiat TOATE cluburile de bani MTS inclusiv clubul Manjesti e chiar normal , din cei 70000 roni primiti , 40000 roni au avut ca destinatie expresa organizarea campionatului la toate disciplinele , iar restul de 30000 roni cheltuieli materiale in vederea desfasurarii competitiilor (barci,mincoace , nada , etc).

4 .Precum stiti de la penultimul AG , conducerea FRPS nu a fost descarcata de gestiunea pt 2015 nu din cauza ca ar fi "lipsit bani" ci din cauza ca unele cheltuieli s-au facut fara avizul AG sau macar al Biroului Federal .......de aici si motiunea importriva presedintelui si al Biroului Federal .

Ce a pierdut Diaconita si Borchin , nu stiu., poate ne spuneti d-voastra . :respekt:
Ce au cistigat cluburile din federatie? .
Pai au "cistigat"( beneficiat) participantii din cluburile membre care au participat la campionatele pe discipline de cazare, masa si neplata taxei de participare ....o fi mult , o fi putin , habar nu am , dar oameni nu au platit nimic , din cite stiu.

Pina la urma asta e menirea Federatiei sa gaseasca resurse ca participantii la competitiile organizate de ea sa nu aiba grija arbitrajului, a platii baltii, a cazarii si mesei (unde e cazul) a asistentei medicale in caz de nevoie .....etc

Sunteti multumit de raspuns?

P.S. In rest cine informeaza pe cine , nu e treaba mea ....nu am lucrat nici la SRI , nici la "ochiul si urechea" asa cum se pare ca ati lucrat domnia v-astra. :lol1: :lol1: :lol1:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 14 Oct 2016, 22:49

Vai, Vali actualmente Stratonov, inainte cred ca ceva ratusca, si acum regret ziua cand te-am luat cu masina si am fost, nu o data, sa vedem ce e cu agariciul de Popete. Da drumul la laturi acum. Baga si emoticoane si alte alea alea ca pe mine ma doare la patina :)

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 15 Oct 2016, 12:50

Astia de la cooperativa sunt ca la balamuc :lol: :lol: :lol: Se ard la bani intre ei , se toarna intre ei :lol: :lol: :lol:
Nu este cazul tuturor ,mai sunt si persoane oneste !
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 15 Oct 2016, 13:24

vali stratonov scrie:
P.S. In rest cine informeaza pe cine , nu e treaba mea ....nu am lucrat nici la SRI , nici la "ochiul si urechea" asa cum se pare ca ati lucrat domnia v-astra. :lol1: :lol1: :lol1:
Informatia reala si adevarata doare uneori .
De exemplu un Presedinte de Club tuna si fulgera impotriva semnatarilor Motiunii la prima AG , iar in urma unor (mai precis 2 intilniri ) cu un potent om de afaceri din zona de sud / est al tarii , semneaza niste acte (cedari) si isi schimba totalmente intentia de vot la a doua AG .Stiu si suma care sa oferit . Despre aceasta tranzactie i-am informat pe citiva Presedinti de Cluburi semnatari ai Motiunii , care sunt oameni deosebiti dar din pacate sunt manevrati fara sa-si dea seama . Timpul imi va da dreptate.
Am dovazi zdrobitoare despre tot cea ce afirm .
Mentionez ca este ultima data cind ma implic in acest subiect. :respekt:

Avatar utilizator
WBF
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 05 Ian 2013, 18:04
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de WBF » 15 Oct 2016, 16:38

Mister Fisherman scrie:Astia de la cooperativa sunt ca la balamuc :lol: :lol: :lol: Se ard la bani intre ei , se toarna intre ei :lol: :lol: :lol:
Nu este cazul tuturor ,mai sunt si persoane oneste !
A nu fi bagat in acelasi rahat.
Am fost,am vazut, m-am dat la o parte.
Poate va povestesc o data cum a decurs o discutie cu o tanti de la fips-ed, ca Popete nu stie limbi straine sau ceva...
Asta documentat, ca tot ce spun sau scriu e inregistrat.
In loc sa umpleti peste 800 de pagini legate de Popete, sunteti cativa care-i puteau trage presul de sub picioare.
(Nu Rudeanu sau indivizi de genul..)
Inca puteti, daca chiar vreti.
Bafta, ne vedem din nou peste ceva ani...

PS: Subiect de dsicutie e Popete sau Savarina & Boanta, ca aia vad ca au facut treaba?

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de pikeman » 15 Oct 2016, 20:03

WBF scrie: Bafta, ne vedem din nou peste ceva ani...

PS: Subiect de dsicutie e Popete sau Savarina & Boanta, ca aia vad ca au facut treaba?
pai si tu unde bati? peste tot si nicaieri? :P

Scrie răspuns