Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 07 Oct 2016, 10:10

Mitomane ,baga repede o federatie de pescuit recreativ ,gen Federatia Nationala a Pescarilor Recreativi din Romania cu sediul la subsol :lol: :lol: :lol: si proclama-te unicul reprezentant la nivel national al tuturor asociatiilor de pescuit recreativ :lol: :lol: :lol:
Hai ca daca tot ai luat-o in gusa cu pescuitul sportiv , macar sa o iei si cu cel recreativ... ca sa te racoresti


:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de APSHD » 07 Oct 2016, 11:53

SCANDAL MARE SCANDAL la MTS .
Urmariti deseara la ora 9 la Realitatea TV.
20 de Federatii sportive finantate de la Buget functioneaza ilegal . Oare care sunt aceste Federatii :?: :respekt:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 07 Oct 2016, 12:30

CONVOCATOR
SEPTEMBER 30, 2016 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT
...având ca ordine de zi următoarele:
Validarea dosarelor de candidaturi depuse de către cluburile afiliate;...
Președinte
Ștefan Popescu
Ieri a fost sedinta Biroului federal de validare a candidaturilor depuse de catre cluburile afiliate.
Asa cum ne-am obisnuit, mister total. Cred ca si la CIA este mai multa transparenta.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 07 Oct 2016, 13:09

20 de Federatii sportive finantate de la Buget functioneaza ilegal . Oare care sunt aceste Federatii :?: :respekt:
Om vedea domnule coleg....cred ca nea Fanica nu are emotii de data asta :lol: ca pe 2016 a primit.....PAS finantrare. :roll:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 07 Oct 2016, 18:45

vali stratonov scrie:
20 de Federatii sportive finantate de la Buget functioneaza ilegal . Oare care sunt aceste Federatii :?: :respekt:
Om vedea domnule coleg....cred ca nea Fanica nu are emotii de data asta :lol: ca pe 2016 a primit.....PAS finantrare. :roll:
Vali, federatia de pescuit a primit si anul asta ceva bani...vreo 25.000 ron. Dar nu asta este problema, anul nu s-a terminat, socotelile nu s-au facut inca. Problema este anul 2015, cand au fost alocate sume tuturor federatiilor...unele le-au cheltuit legal, iar altele...stiu ca ar fi vreo 23 de federatii, in special cele mici, pentru care Curtea de Conturi nu a dat scrisoare de descarcare. Asta se traduce prin neomologarea cheltuielilor si cerinta recuperarii, cu dobanda, a banilor cheltuiti neregulamentar.
Tot "pe surse", in 7 cazuri au fost sesizate organele de urmarire penala.

Nu stiu in ce situatie se afla federatia condusa de dl.Popescu, nici macar nu ma intereseaza. Dar, data fiind realitatea ca la FRPSC banii ii manevreaza doar dl.Popescu (fara trezorier, casier, cfp etc)...nu-l vad bine. Ma intreb daca a auzit de "legea ALOP" adica initialele de la Angajament al cheltuielii, Lichidare a operatiunii (livrare si receptie marfa sau serviciu, Ordonantare a platii de catre persoana abilitata si Plata efectuata prin mijlocul stabilit prin contract, OP, cec, bilet la ordin sau, in anumite situatii, cash.

In cazul in care nu exista documente valabile pentru asta, sumele se recupereaza de la cel care a facut plata, in solidar cu Consiliul Director.

Sunt curios ce va fi si ce se va spune pe Realitatea TV la ora 21,00...desi cred ca va fi mai mult show decat analiza cu probe si argumente.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 08 Oct 2016, 05:31

Pana la urma a fost emisiunea despre federatiile sportive? M-am uitat, dar am vazut ca se dezbat subiecte politice si, cum moderatorul e praf si pulbere, n-am rezistat decat 15 minute. :lol:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de cezar.ch » 08 Oct 2016, 08:37

razvan m. scrie:Pana la urma a fost emisiunea despre federatiile sportive? M-am uitat, dar am vazut ca se dezbat subiecte politice si, cum moderatorul e praf si pulbere, n-am rezistat decat 15 minute. :lol:
Da asa este, moderatorul ala te adoarme...dupa ora 22,00 s-a vorbit despre sport, am urmarit vreo 10 minute un dialog despre tenis cu un organizator de competitii de la Sibiu, dar m-am plictisit si ... am manevrat telecomanda. :D

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 08 Oct 2016, 08:45

Vali, federatia de pescuit a primit si anul asta ceva bani...vreo 25.000 ron.
Cezar ai dretptate in ce priveste suma de "primit" dar cei 25000 ron nu au ajuns nici azi in conturile FRPS.
Problema este anul 2015, cand au fost alocate sume tuturor federatiilor...unele le-au cheltuit legal, iar altele...stiu ca ar fi vreo 23 de federatii, in special cele mici, pentru care Curtea de Conturi nu a dat scrisoare de descarcare. Asta se traduce prin neomologarea cheltuielilor si cerinta recuperarii, cu dobanda, a banilor cheltuiti neregulamentar.
Aici ai perfecta dreptate ....sa stii ca nici AG al FRPS nu a descarcat de gestiune pe d-ul presedinte pt modul in care a cheltuit cei 70000 roni primiti in 2015.
Chiar din aceasta cauza si nu numai sa declansat motiunea impotriva presedintelui si a biroului federal...in motiune cerinde-se chiar si un audit pe intreaga perioada in care FRPS a fost condusa de "liderul MAXIMUS".....

Vom afla azi dupa AG ce sa haotarit in privinta dizolvarii birioului federal si implicit "detronarea" presedintelui...
Sper ca astrele sa fie bine aliniate si acest lucrul sa se intimple ...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 08 Oct 2016, 12:01

Pana la urma l-au zburat din cooperativa pe impostor sau aia au de gand sa platesca in solidar cu el si sa-l lase in continuare sa-si faca de cap pe banii lor ? :lol:


PS
Sa arunce si gunoiul care ramane in urma impostorului si sa schimbe sediul ,daca tot s-au apucat sa faca curatenie in cooperativa !

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 08 Oct 2016, 16:28

Pana la urma l-au zburat din cooperativa pe impostor sau aia au de gand sa platesca in solidar cu el si sa-l lase in continuare sa-si faca de cap pe banii lor ?
Stirile sunt ca a trecut cu scorul de 7 -6 votul privind motiunea de demitere a Biroului Federal(din care face parte implicit si prezidentul :wink: )......doar "presedintele maximus" nu se simte demis :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Urmeaza sedinta de AG cu tema "alegeri" , fara a vota un nou presedinte (asta in viziunea lui nea fanica) :lol1: :lol1: ....de aceea prevad citeva procese si poate chiar niste controale ale institutiilor statului pe la sediul FRPS.....sincer asta nu ar fi deloc rau.

Vom vedea ce urmeaza ....cu siguranta "maximus" nu se va lasa la vatra prea usor si se va lupta ca un leu turbat ... :headbash: :headbash: :headbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns