Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 09 Apr 2013, 07:22

Eu am vrut să-ți dau o șansă.
Ce sanse sa dai tu si cui , mai fanele gura bogata cind tu nu esti in stare sa faci rost de hirtie igienica pt. buda de la ferma de rame????
Dovada este că sunteți din ce în ce mai puțini, în ciuda tuturor noilor începuturi pe care le clamați, dind cu oiștea în gard imediat ce ați terminat adunările generale.
O fi lume putina dupa cum zici , dar infinit mai multa de cit vei fi tu in stare vreodata sa stringi pe o pista de concurs.....ever. :wallbash:

Trecind la lucruri serioase , cind incepe Campionatul National Oficial pe care-l pastoresti?
Nu de alta dar "altii" au deja clasamente la zi , "altii" sunt pe cale sa de-a startul altor etape ....pe cind TU :roll: bati gura pe forum degeaba.....
Uite ca a sosit momentul in care ai mult doritul CIS (nedovedit inca :oops: ) si habar nu ai ce sa faci cu el.....
Fa concursuri, fa campionate fa ceva concret .....ca de batut apa-n piua ne-am cam saturat. :headbash: :headbash:
Spor la munca .....
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 09 Apr 2013, 08:05

Dacă ai face un mic efort de gândire, ar trebui să te întrebi de ce o țară cu 20 de milioane de locuitori are sub 1.000 de pescari așa ziși de competiție, față de alte țări cu număr mai mic de locuitori care au sute de mii. Când vei găsi răspunsul la această întrebare, o să înțelegi că demersul meu a fost corect.
Raspunsul este unul singur ....atita timp cit de acest fenomen se mai ocupa"oameni de bine" ca Selaru, Bentu si Fane Popescu nu au sa existe sute de mii de pescari de competitie.

Voi , toti cei mentionati de mine nu ati urmarit si nu veti urmari niciodata dezvoltarea fenomenului competitional Romanesc ....voi ati avut si veti avea INTODEAUNA alte "preocupari" si urmariti alte beneficii ce pot decurge in urma fenomenului.... beneficii de ordin financiar,de imagine ,statut social, etc ......nicidecum dezvoltarea.

Cit despre gestionare sau cresterea fenomenului competitional in materie de pescuit HABAR NU AVETI cu ce se maninca .....sunteti PAFARISTI. :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:, dar din pacate si FUDULI. :headbash: :headbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 09 Apr 2013, 08:18

Uite c.i.s.-ul ,nu e c.i.s.-ul...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 09 Apr 2013, 08:20

:lol: :lol: :lol: :lol:
Ai zis că vrei să-l vezi pe web cam.
Poți să mă suni pe mobil și-ți dau amănunte!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 09 Apr 2013, 08:34

Nu e mai simplu sa mi-l arate Doru??Ti-am zis ca nu am web cam..dar acum imi doresc sa am..dar multe altele pe cap momentan..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 09 Apr 2013, 09:22

apsalba scrie: Eu am vrut să-ți dau o șansă.
Merci, dar sper ca nimeni sa nu depinda de sansa pe care o acorzi tu.
Ramai cu bine cu pescarii de valoare care au inteles despre ce e vorba...si sa faci performanta pt Romania! :lol1:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 09 Apr 2013, 10:11

semlecangheorghe scrie:Nu e mai simplu sa mi-l arate Doru??Ti-am zis ca nu am web cam..dar acum imi doresc sa am..dar multe altele pe cap momentan..
O să vorbesc cu el să ți-l arate.
PS Mâine sunt la MTS pentru a ridica Avizul de afiliere la CIPS. Mi-e milă de Adelin. Trufia a distrus multe cariere.
PPS Tu ce ai face dacă interlocutorul nu vrea să te bage în seamă? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 09 Apr 2013, 10:43

Iar a aparut infama cooperativa cu minciunile ? A stat doua zile in "coma indusa" si acum a inceput sa delireze , crezand ca mai prosteste lumea :lol: :lol: :lol:

N-ati vazut ca pe el il intereseaza ca sunt putin care sa-i cotizeze la infama cooperativa ? Ce sa suga el de la ...sub 1000 de posibili "sportivi" cand el si-a facut planuri de milioane ... de euro daca se poate ??? :lol: :lol: :lol:

Cat despre CIS , stati linistiti ca nu il are ,...cine sa-i dea asa ceva .cand el nu are arbitri , antrenori , piste de antrenament etc asta este mitoman patologic :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 09 Apr 2013, 11:08

apsalba scrie: Mi-e milă de Adelin. Trufia a distrus multe cariere.
Sa nu iti fie mila, o sa pescuiesc de placere, nu cred ca pot face performanta intr-un cadru infect....si nu e vorba de trufie, e vorba de caracter, insa notiunea iti e atat de abstracta ca nici nu are rost sa te chinui sa o intelegi, in mintea ta exista doar interes. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 09 Apr 2013, 11:47

Adelin scrie:
apsalba scrie: Mi-e milă de Adelin. Trufia a distrus multe cariere.
Sa nu iti fie mila, o sa pescuiesc de placere, nu cred ca pot face performanta intr-un cadru infect....si nu e vorba de trufie, e vorba de caracter, insa notiunea iti e atat de abstracta ca nici nu are rost sa te chinui sa o intelegi, in mintea ta exista doar interes. :oops:
Lasa Adeline ca facem noi amarastenii niste "amicale neoficiale" pe cinste , cu papa, cu premii cu voie buna sa ne "simtem bine" :D :D si ne uitam cu jind si invidie :roll: de dupa gard la pistele si fermele de rame ale lui fane gura bogata.

Initial am crezut ca e de-o teapa cu domnul Selaru si Bentu , dar m-am iselat amarnic deoarece Selaru e macar vinator, Bentu pescuieste la spinning (am fost chiar adversari la GOSTILE in 2006 ) pe cind fanel nu-i nici una nici alta :oops: :oops: :oops:
Mâine sunt la MTS pentru a ridica Avizul de afiliere la CIPS
Auzi miine primeste o hirtie de afiliere la CPIS .....oare sa nu aibe aia hirtie igienica si sa se foloseasca de avizul lui fanel:wallbash: :wallbash: :lol1: :lol1: :lol1:
Chiar asa o ajuns CIPS-ul asta dupa criza, nici bani de igienica sa nu mai aibe?????
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns