Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Iun 2014, 14:21

Sunt si eu bine pregatit juridic, chiar daca nu sunt jurist, ca stiu ce este acela un conflict de interese. Nu mi-am permis niciodata sa incalc legea, si nici nu-mi propun. Castig suficient din afacerea mea ca sa dau si la asociatie, nicidecum sa iau de la ea
:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 03 Iun 2014, 14:28

No domle președinte al nimănui ai o noua ocazie sa ne închizi gura: FIPSed 4th World Feeder Fishing Championships 2014. Hai! Ia-ti campionii și adu` aurul mondial. Si apoi fugi cu rezultatele la MTS ... sa iei și matale ceva firfirei.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Iun 2014, 14:36

Ca sa faci o federatie sportiva, trebuie ca pescuitul sa fie recunoscut ca sport. In Romania din pacate nu este recunoscut ca disciplina sportiva, asa ca mai usor cu federatia sportiva.

:lol: :lol: :lol: Muhahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Iun 2014, 15:10

Ma uimesti. Se vede ca nu cunosti nici o litera din legile care gestioneza domeniul public si nici macar legea pescuitului, buna, rea, asa cum este.
Cine manipuleaza pe cine? Toata lumea sustine necesitatea organizarii pescuitului sportiv si nimeni nu s-a apucat sa o faca. Daca sustii ca structura creata pentru a gestiona pescuitul sportiv trebuie sa preia patrimoniul AGVPS, comiti o eroare nepermisa. AGVPS a furat acest patriminiu de la stat si trebuie sa-l retituie proprietarului, statul roman, care va face cu el ce va socoti de cuvinta. Structura nou creata trebuie sa fie una privata, nu supusa statului.
In ceea ce priveste persona mea pentru ca ai facut referire directa. Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie sa ocup vreo functie in aceasta structura. Dovada faptul ca nu sunt presedintele ei, sau managerul, cum ma gratuleaza un oarecare individ. Dar pentru faptul ca am inteles necesitatea acestei constructii, am sustinut-o si o sustin in continuare, nu este suficient sa fiu acuzat de niste persoane care m-au vazut probabil o singura data in viata sau altii nu m-au vazut de loc, de tendinte dictatoriale sau interese meschine.
Unde erau pescarii cand eu ma luptam cu statul sa le apar interesele? Dar presa de specialitate? Dar cei care se vor diriguitorii pescuitului romanesc? Ar trebui meditat putin asupra acestor aspecte, si dupa aceea tras concluzia cine vrea binele pescuitului romanesc si cine urmareste interese oculte.
Mitomane , ce abureala de aurolac ai avut pe tine cand erai mai tanar ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 03 Iun 2014, 15:24

Mister Fisherman scrie:
Ma uimesti. Se vede ca nu cunosti nici o litera din legile care gestioneza domeniul public si nici macar legea pescuitului, buna, rea, asa cum este.
Cine manipuleaza pe cine? Toata lumea sustine necesitatea organizarii pescuitului sportiv si nimeni nu s-a apucat sa o faca. Daca sustii ca structura creata pentru a gestiona pescuitul sportiv trebuie sa preia patrimoniul AGVPS, comiti o eroare nepermisa. AGVPS a furat acest patriminiu de la stat si trebuie sa-l retituie proprietarului, statul roman, care va face cu el ce va socoti de cuvinta. Structura nou creata trebuie sa fie una privata, nu supusa statului.
In ceea ce priveste persona mea pentru ca ai facut referire directa. Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie sa ocup vreo functie in aceasta structura. Dovada faptul ca nu sunt presedintele ei, sau managerul, cum ma gratuleaza un oarecare individ. Dar pentru faptul ca am inteles necesitatea acestei constructii, am sustinut-o si o sustin in continuare, nu este suficient sa fiu acuzat de niste persoane care m-au vazut probabil o singura data in viata sau altii nu m-au vazut de loc, de tendinte dictatoriale sau interese meschine.
Unde erau pescarii cand eu ma luptam cu statul sa le apar interesele? Dar presa de specialitate? Dar cei care se vor diriguitorii pescuitului romanesc? Ar trebui meditat putin asupra acestor aspecte, si dupa aceea tras concluzia cine vrea binele pescuitului romanesc si cine urmareste interese oculte.
Mitomane , ce abureala de aurolac ai avut pe tine cand erai mai tanar ! :lol: :lol: :lol:

Filantrop :P , vizionar :P , martir :P ...dar în final, consumator de medicamente! :elkgrin: Medicamenteeeee....

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 03 Iun 2014, 15:30

zavera scrie:Filantrop :P , vizionar :P , martir :P ...dar în final, consumator de medicamente! :elkgrin: Medicamenteeeee....

Dar mai ales "foarte modest" si cu "bun simt"
Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie sa ocup vreo functie in aceasta structura.
:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 03 Iun 2014, 15:49

Unde erau pescarii cand eu ma luptam cu statul sa le apar interesele? Dar presa de specialitate?
Pescarii organizau si luau parte la concursuri! Presa? Pai uita-te in spate ... acum ii vezi ?
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 04 Iun 2014, 10:10

Cat priveste provizoratul LRS, stii la fel de bine ca si mine ca s-a incheiat, iar prelugirea acestei lambade nu face altceva decat sa tergiverseze o organizare corecta si pe criterii legale a pescuitului sportiv.
Faptul ca anumite persoane se vor cu tot dinadinsul sefi pe anumite structuri este o chestiune ce tine de propia lor vanitate.
In ceea ce ma priveste, trebuie sa reprezint si sa apar drepturile federatiei, atata timp cat ocup functia de presedinte si cred ca nimeni nu-mi poate imputa faptul ca o fac.
Cluburile trebuie sa inteleaga faptul ca aceasta etapa in organizarea pescuitului sportiv numita ALRS, APCR sau altcumva a fost depasita si sa aleaga calea normala de organizare si administrare a pescuitului sportiv care este de acum Federatia Romana de Pescuit Sportiv. Fie ca place sau nu unora.
Cum vor participa anul viitor sportivii de performanta la competitiile oficiale daca cluburile lor nu sunt afiliate federatiei? Sper ca nu te indoiesti ca de anul viitor dreptul de a organiza competitii oficiale si de reprezentare internationala revine federatiei.
Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie sa ocup vreo functie in aceasta structura.
Un om absolut "dezinseresat " si "onest" , cu alte cuvinte un om "bun si valoros" ...de care avem nevoie sa ne stergem cu el la...
:lol: :lol: :lol: Muhahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 04 Iun 2014, 11:32

Mincinoasa mica!

Refrenul e al tau musiu', sper sa il inveti repede: http://www.trilulilu.ro/muzica-electron ... ncinoaso-1

:lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 04 Iun 2014, 13:05

Am deja cateva realizari, zic eu notabile. Am inceput cu educarea populatiei riverane raurilor.
In 2005 am finantat o tabara ecologica de 10 zile cu 80 de cercetasi din toata tara. N.B. Platita din bani personali,nu ai asociatiei.
In 2006 am obtinut singura finantare nerambursabila pentru asociatie (proiect facut in timpul meu liber), pe fonduri de mediu, 90% nerambursabil.
Am inceput crearea bazei private a asociatiei prin colaborare cu autoritatile locale. Avem deja un luciu de apa ce va fi dezvoltat la 12 ha suprafata pentru pescuit gratuit pentru membri asociatiei, si inca 68 de hectrare din care 15,8 contractati, restul in negociere.
Acelasi lucru si la federatie. Cu oameni destoinici se poate orice. Banii trebuie sa-i faci sa vina si singuri,nu sa alergi dupa ei.
Asta cu banii se potriveste perfect cu
Ca vechi director de marketing, îți recomand o strategie de marketing care nu a dat niciodată greș; „Clientul dacă nu poți să-l convingi, măcar să-l zăpăcești”!
:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns