Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 01 Iun 2014, 20:34

Vineri am trecut pe la domnul Harsan, presedintele Clubului de Pescuit Sportiv Arad, ce face inca parte din federatia de la Alba. Dansul este unul dintre cei care au pus umarul la organizarea „finalei” de feeder de anul trecut de pe Bega si presedinte al Comisie centrale a antrenorilor din cadrul federatiei.
Incet, incet s-a lamurit si domia sa ca Federatia de la Alba nu este decat un alt AGVPS, al carui scop suprem este de lua locul celui vechi si de a pune mana pe banii din permise. A inteles si domnia sa, in sfarsit, ca federatia doar mimeaza interesul pentru competitiile de pescuit sportiv.
Dupa o discutie destul de lunga, in care ne-am spus amandoi opiniile legate de ceea ce este si ce ar trebui sa fie federatia de pescuit sportiv, precum si despre motivele pentru care proiectul federal s-a dovedit a fi un esec, ne-am dat seama ca am ajuns amandoi la aceleasi concluzii (dansul dinauntru, iar eu de afara). De asemenea, mi-a aratat o ultima adresa a sa catre conducerea federatiei popesciene, prin care a manifestat refuzul Clubului sau de a mai participa de acum inainte la orice competitie federala organizata urechistic si hei-rupistic, asa cum a fost asa-zisa „finala” de feeder de anul acesta.
:respekt:

Tot mai multi sunt cei care se trezesc. Din pacate, multi a trebuit sa se se convinga pe propria piele, compromitandu-si credibilitatea prin asocierea cu un personaj care a facut foarte mult rau pescuitului sportiv...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de lazarini » 01 Iun 2014, 22:40

razvan m. scrie: De asemenea, mi-a aratat o ultima adresa a sa catre conducerea federatiei popesciene, prin care a manifestat refuzul Clubului sau de a mai participa de acum inainte la orice competitie federala organizata urechistic si hei-rupistic, asa cum a fost asa-zisa „finala” de feeder de anul acesta.
:respekt:
Adica "adio, dar raman cu tine" :roll:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 01 Iun 2014, 23:54

:lol: :lol: :lol: :lol: ....cam asa, ca inca nu a iesit din hora. :oops:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 02 Iun 2014, 06:57

Sa vedem cum va fi primit de catre faraon gestul sau de nesupunere si ce se va hotara la AG extraordinara a cooperativei, din 15 iunie.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 02 Iun 2014, 07:01

faraon sau fanfaron ? sau e acelasi lucru :D

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 02 Iun 2014, 15:53

Pentru că nu am nicio obligație față de voi și nici să vă dau raportul. Andrei Vlădeanu știe de la mine de unde provin fondurile, dar, nefiind abilitat, nu se pronunță asupra provenienței lor. Pot confirma, atât Gigi Moroiu, cât și Dan Iercoșan, că am început discuțiile pentru achiziționarea materialelor sportive pentru loturile naționale. Trabucco a trimis deja ofertele de preț pentru lotul de staționar și urmează să sosească și ofertele Energofish. Am dat dispoziție comisiei de echipamente, materiale și baze sportive să centralizeze ofertele și să emită comenzile de achiziții. Federația va beneficia de asistență financiară din partea unora dintre cele mai puternice firme din România și care sunt implicate masiv în sprijinirea sportului românesc.
Cooperativa a inceput "achizitionarea" de materiale sportive din dispozitia mitomanului :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
oby 1
veteran
veteran
Mesaje: 1356
Membru din: 13 Dec 2005, 17:55
Localitate: iasi

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de oby 1 » 02 Iun 2014, 17:20

dan iercosan parca nu mai era la energo sau gresesc eu?

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 02 Iun 2014, 17:40

Corect! Dar e un citat mai vechi ... doar o alta nerealizare măreață!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 02 Iun 2014, 21:31

Mister Fisherman scrie:
Pentru că nu am nicio obligație față de voi și nici să vă dau raportul. Andrei Vlădeanu știe de la mine de unde provin fondurile, dar, nefiind abilitat, nu se pronunță asupra provenienței lor. Pot confirma, atât Gigi Moroiu, cât și Dan Iercoșan, că am început discuțiile pentru achiziționarea materialelor sportive pentru loturile naționale. Trabucco a trimis deja ofertele de preț pentru lotul de staționar și urmează să sosească și ofertele Energofish. Am dat dispoziție comisiei de echipamente, materiale și baze sportive să centralizeze ofertele și să emită comenzile de achiziții. Federația va beneficia de asistență financiară din partea unora dintre cele mai puternice firme din România și care sunt implicate masiv în sprijinirea sportului românesc.
Cooperativa a inceput "achizitionarea" de materiale sportive din dispozitia mitomanului :lol: :lol: :lol:
Sa vedeti ce tzepe isi iau furnizorii "Balamucului"; asta e in stare sa-si scoata si certificat de "nebun iresponsabil" numai sa nu plateasca.
Nici nu cred ca i-ar fi greu sa-i convinga pe psihiatri, trebuie doar sa deschida gura...
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 02 Iun 2014, 21:42

am început discuțiile pentru achiziționarea materialelor sportive pentru loturile naționale.
De unde avea infama cooperativa "loturi nationale" ? Ce sa faca cu ele ? La ce competitii internationale sa le timita ? :lol: :lol: :lol:
Asta era doar o abureala de prostit lumea ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns