Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 26 Mai 2014, 08:33

Nu era destul ca se dadea spaga pentru intrarea la gradinita, scoala ,facultate, medici???????

Nohhhh, acum tre sa dam spaga si la Federatia lui dihoru, pentru ...cele mai inalte scoli!!!! :| :| :| :|

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 26 Mai 2014, 08:59

razvan m. scrie:
apsalba scrie: Toată lumea care își dă cu presupusul crede că activitatea sportivă se reduce doar la competiții. Eronat. Competiția este o mică parte din activitățile federației. De exemplu, federația va înființa scoli de pescuit sportivi, tabere tematice, etc., unde copii vor putea participa pentru a se iniția în pescuitul sportiv. Sper ca pescuitul sportiv să fie introdus ca ramură sportivă și în cluburile scolare și așa să se crească sportivi pe această ramură sportivă. Nu ar strica dacă ai citi draftul de strategie națională a federației. Acolo vei găsi mai multe lămuriri.
Și federația are comisie pentru așa ceva. Comisia pentru copii și juniori.
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 30#p470628

Bun, am inteles ca acolo la Federatia Contra Naturii nu prea va intereseaza competitiile. Se vede dupa frecventa cu care le... anulati sau reprogramati.

Dar cu celelelalte proiecte ce se mai aude ? Pe cand „scolile de pescuit sportivi” ?! :lol:
Io zic ca Rares nu o sa apuce scoala lui Popescu, poate nepotul tau o sa aibe sansa sa invete pescuit intr-o scoala federala...desi mai bine autodidact, decat scolarizat de nestiutorii din federatie. Asta e culmea pedagogiei:"... sa invete pe altii ceea ce ei nu stiu!" :@))))))
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de jhonny » 26 Mai 2014, 09:20

Ohhhhhoooooo! Poate copii de copiii nostrii sa prinda!!!

Asa le trebe! Ca Doamne tare sunt obraznici!! :lol1: :lol1:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 26 Mai 2014, 10:56

Ati auzit ce "smardoi" este mitomanul ? Sa va feriti de el , sa nu patit si voi la fel ca Alin Tudose
Adevarul este ca de cand ne-am intalnit , inca ma dor coaiele , asa o barba puternica am incasat , cu greu am scapat de el , nu-mi dadea drumul... Am mers cu ochelari de soare pe ele la nudisti , ca erau invinetite...
Deci , irlanderzule , ai mare grija , sa nu te lobeasca si pe tine , mai ales ca am auzit ca a invatat o lovitura noua , aia cu nasu' in buric... sa nu-ti sparga dreaq buricul , ca-i tare insistent... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

victor kozec
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 18 Apr 2014, 00:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de victor kozec » 26 Mai 2014, 20:19

Mister Fisherman scrie:Ati auzit ce "smardoi" este mitomanul ? Sa va feriti de el , sa nu patit si voi la fel ca Alin Tudose
Adevarul este ca de cand ne-am intalnit , inca ma dor coaiele , asa o barba puternica am incasat , cu greu am scapat de el , nu-mi dadea drumul... Am mers cu ochelari de soare pe ele la nudisti , ca erau invinetite...
Deci , irlanderzule , ai mare grija , sa nu te lobeasca si pe tine , mai ales ca am auzit ca a invatat o lovitura noua , aia cu nasu' in buric... sa nu-ti sparga dreaq buricul , ca-i tare insistent... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Muahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol:
de ce sinteti asa fara suflet??
tovarasa popeasca incerca sa se hraneasca,...stiti cum e : obisnuinta e a doua natura

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 27 Mai 2014, 11:20

Si una si mai groasa; la cererea MMSC, daca pescuitul recreativ este recunoscut sport, MTS a spus ca asa ceva nu exista. Exista pescuit sportiv (cu cele trei forme de practicare) si ca recunoscuta ca reprezentanta al pescuitului sportiv din Romania este (ghici) FRPS.

Urmează staționarul, crapul, spinningul,etc.
Precum vezi, s-au decernat primele titluri de Campioni Naționali! O să ai ocazia să vezi în toamna asta și cine sunt Campionii Naționali la CRAP!
E o diferență față de campionii AGVPSR!


Doamne ferește. Eu nici măcar nu sunt plătit pentru ceea ce am făcut și fac în continuare.
Dar văd că nu se înțelege un lucru elementar. În federație intră cine dorește, nu este o obligație. Problema care se scapă din vedere este că aici se aplică niște regulamente care sunt obligatorii pentru toți membri afiliați.
Se scapă din vedere însă un lucru elementar. Informațiile corecte se găsesc pe web site-ul federației, nu aici.
Și una din informațiile care nu s-a luat în seamă, este faptul că cererile de afiliere la federație pentru a putea participa la competițiile sportive oficiale de anul viitor, se primesc până la 1 decembrie 2013. Să nu se zică de către cineva că nu s-a știut!



:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 27 Mai 2014, 11:25

:lol1: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de razvan m. » 27 Mai 2014, 11:26

Drumul spre dizolvare e pavat cu bune intentii ! :lol:
Iar gura pacatosului adevar graieste ! :lol:
Ultima oară modificat 27 Mai 2014, 11:27 de către razvan m., modificat 1 dată în total.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de StefanDinu » 27 Mai 2014, 11:26

[quote]Eu nici măcar nu sunt plătit pentru ceea ce am făcut și fac în continuare.[/color]

Stai linistit! O sa fii plătit! Pentru tot! O sa te cam usture dar o sa fii platit!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 27 Mai 2014, 11:33

Propun sa facem o cheta , sa fie si mitomanul "platit" pentru tot ce-a facut si face in continuare ...pana la DIZOLVARE , sa nu dispara din peisaj cu regretul ca n-a fost "platit" niciodata

:lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns