Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 16 Oct 2013, 14:11

apsalba scrie: Federația o poate face, dar trebuie să vrea și sportivul!
Ei bine se pare ca sportivul nu vrea si se pisha pe recunoastere unor functionari burtosi care nu au nici o treaba cu pescuitul.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 16 Oct 2013, 14:26

zavera, tu glumești sau vrei să pozezi în altceva?
Păi de ce nu a făcut-o AGVPSR? A avut la dispoziție 9 ani. Trebuia înființată federația pentru ca statul român să știe că are niste campioni mondiali la o ramură sportivă recunoscută?
Federația o poate face, dar trebuie să vrea și sportivul!


Nici una, nici alta, domnule preşedinte!
Eu doar v-am semnalat un act birocratic, discreţionar, discriminatoriu şi absurd.

O astfel de recunoaştere, dacă chiar trebuie să fie făcută, se face prin nişte hartii, pe la birouri.
Sportivul nici nu trebuie să aibă habar de aşa ceva.

Adică, dacă a ieşit campion mondial în 2012, cand federaţia nici nu avea CIS, deci nu exista, ce trebuia să facă?
Să spună "nu, nu vreau medalia, nu vreau cupa, nu vreau titlul, sa nu-mi cante imnul, să nu fluture tricolorul pană nu rezolvă domn' popescu treaba cu CIS-ul, pană nu vine hartia de la MTS..."

Domnule preşedinte, este un teatru atat de absurd, că v-ar invidia pană şi Eugene Ionesco, dacă ar mai trăi.
Ce Rinocerii, ce Cantăreaţa cheală ?
Pescuit, domle, pescuit, cu FRPS în rolul principal! :D

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 14:33

Adelin scrie:
apsalba scrie: Federația o poate face, dar trebuie să vrea și sportivul!
Ei bine se pare ca sportivul nu vrea si se pisha pe recunoastere unor functionari burtosi care nu au nici o treaba cu pescuitul.
Să fie sănătos!

Zavera,
Sportivul respectiv este legitimat la un club sportiv. Clubul ce face, în afară de a-i lua banii pentru a participa la o competiție?

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ULK » 16 Oct 2013, 14:42

apsalba scrie:Clubul ce face, în afară de a-i lua banii pentru a participa la o competiție?
Intreaba unul care a platit premiile doar dupa ce a fost dat in judecata :). :headbash:
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 16 Oct 2013, 21:32

apsalba scrie:
Adelin scrie:
apsalba scrie: Federația o poate face, dar trebuie să vrea și sportivul!
Ei bine se pare ca sportivul nu vrea si se pisha pe recunoastere unor functionari burtosi care nu au nici o treaba cu pescuitul.
Să fie sănătos!
Oare unde am mai auzit eu replica asta?! :roll: ...poate odata o sa o povestim la o bere. :lol: :lol: :lol:
...deci sunt vaccinat. :lol: :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Oct 2013, 07:18

Cristi a dat si citatul dar tot nu s-a impiedicat de data. Notiunea de purtator de cuvant e doar o iluzie in federatie, e ceva imposibil cat exista Popescu acolo. O asemenea functie nici macar nu poate exista, e utopica. Aratati-mi si mie macar o singura postare de-a mea undeva, in numele federatiei, ca orice purtator de cuvant.
Nea Fane,iara dadu-si cu bota-n balta..Noi pescarii,avem de ales intre''feudalizarea ajvps-ista'' si ''sclavia federala''...Da'oare o sa straluceasca macar o raza renascentista peste pescuitul romanesc?? :(
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 17 Oct 2013, 14:52

Da'oare o sa straluceasca macar o raza renascentista peste pescuitul romanesc?? :(
Gigi in conditiile date ....NICI O SANSA . :oops: :oops: :wallbash: :wallbash: :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 17 Oct 2013, 15:54

Zavera,
Sportivul respectiv este legitimat la un club sportiv. Clubul ce face, în afară de a-i lua banii pentru a participa la o competiție?


Lua-i-ar naiba de bani, domnule preşedinte! Eu vorbeam de cu totul altceva. Ar trebui ca, după atata timp, sa intelegeti că pescarii sportivi nu pot fi luaţi cu fulgi cu tot, ca să încasaţi dvs. bani. E destul de clar lucrul ăsta. :mrgreen:

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de miyagi » 17 Oct 2013, 21:43

Cristi Y scrie: gafele sunt multe dar greseala majora a lui popescu este ca nu a invatat pana la varsta lui matusalemica ca atunci cand semeni vant culegi furtuna
Tata`e mai bag-o p-asta 8) . Macar in fiecare zi :lol: . Tare mult i se potriveste lu` fane.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ticairlandezu » 17 Oct 2013, 23:35

miyagi scrie:
Cristi Y scrie: gafele sunt multe dar greseala majora a lui popescu este ca nu a invatat pana la varsta lui matusalemica ca atunci cand semeni vant culegi furtuna
Tata`e mai bag-o p-asta 8) . Macar in fiecare zi :lol: . Tare mult i se potriveste lu` fane.
Sau macar p-asta:
You reap what you sow. :wink: :lol: :lol: :mrgreen:

p.s. Fane, dai macar o cafea, la sediul Federatiei....sa stiu daca sa mai vin :wink: :lol:

Scrie răspuns