Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de nucus » 16 Oct 2013, 10:57

Si cum vezi tu rezolvarea ,domn' coleg Vali ??? Capul in nisip si fane sa faca ce vrea !!!! Discutii inutile ??? Pe forum se poarta discutii ,nu ?
Pacaliciul fane n-ar trebui sa vorbeasca de delatiune ! Era si timpul ca tocmai gura sa-i joace festa . Oricum prin tot ce a facut pina acum nu e decit o pata ,ca sa nu spun o flegma ,pe obrazul pescarilor de competitie si nu numai .

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 12:07

zavera,
Eu am dat actul de recunoaștere la cererea sportivilor, nu altfel. Aștept pe cei care solicită acest lucru, să o facă!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 12:11

PS Federația a prevăzut această situație și a constituit o comisie de istorie și statistică. Indiferent de cine ce zice, eu personal nu am nimic cu pescarii sportivi. Ei trebuie doar să conștientizeze faptul că sunt sportivi, atât și nimic mai mult. Administrarea cluburilor și a federației sunt atributul membrilor asociați, nu a lor.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Mister Fisherman » 16 Oct 2013, 12:20

Infama cooperativa este in coma profunda fara sanse de resuscitare , asa ca esuatul vorbeste aiurea si omite esentialul :lol:

Iata ce spune V.Mateianu pe Crapmania

De asemenea, CIPS-ul a confirmat ca nu va exclude niciodata AGVPS din randurile ei, nefiind interesata de cooptarea altei entitati din Romania.Punct.
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 16 Oct 2013, 12:43

apsalba scrie:zavera,
Eu am dat actul de recunoaștere la cererea sportivilor, nu altfel. Aștept pe cei care solicită acest lucru, să o facă!
Domnule preşedinte, chiar nu se poate!
Dnii A. Vlădeanu şi C. Ioniţă şi-au câştigat laurii în cadrul aceleiaşi competiţii, în acelaşi timp şi în aceeaşi echipă, fiind chiar coechipieri.
Unuia i se recunoaşte perfirmanţa, altuia nu.
Chiar nu sesizaţi anomalia ?
Cum adică la "cerere"?
Când aţi cerut recunoaşterea domnilor Vlădeanu şi Rudeanu, trebuia să cereţi recunoaşterea pentru toţi laureaţii, mai ales că nu puteaţi invoca nici lipsa apartenenţei la federaţie, deoarece asta nici nu exista la acea dată.

Asta este o gafă monumentală, vă daţi seama ce vor gândi cei de la CIPS ?
Poate puteţi repara ceva, oricum, merită să încercaţi.

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Oct 2013, 12:54

zavera scrie:Dnii A. Vlădeanu şi C. Ioniţă şi-au câştigat laurii în cadrul aceleiaşi competiţii, în acelaşi timp şi în aceeaşi echipă, fiind chiar coechipieri.
este vorba de Cristi Mitrea ( Y - Yamaha ) :D
zavera scrie:Asta este o gafă monumentală,
gafele sunt multe dar greseala majora a lui popescu este ca nu a invatat pana la varsta lui matusalemica ca atunci cand semeni vant culegi furtuna

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 16 Oct 2013, 13:01

Cristi Y scrie:
zavera scrie:Dnii A. Vlădeanu şi C. Ioniţă şi-au câştigat laurii în cadrul aceleiaşi competiţii, în acelaşi timp şi în aceeaşi echipă, fiind chiar coechipieri.
este vorba de Cristi Mitrea ( Y - Yamaha ) :D
zavera scrie:Asta este o gafă monumentală,
gafele sunt multe dar greseala majora a lui popescu este ca nu a invatat pana la varsta lui matusalemica ca atunci cand semeni vant culegi furtuna
Îmi cer scuze pentru greşeală :oops: , domnule Mitrea şi vă mulţumesc pentru precizare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 13:21

zavera scrie:
apsalba scrie:zavera,
Eu am dat actul de recunoaștere la cererea sportivilor, nu altfel. Aștept pe cei care solicită acest lucru, să o facă!
Domnule preşedinte, chiar nu se poate!
Dnii A. Vlădeanu şi C. Ioniţă şi-au câştigat laurii în cadrul aceleiaşi competiţii, în acelaşi timp şi în aceeaşi echipă, fiind chiar coechipieri.
Unuia i se recunoaşte perfirmanţa, altuia nu.
Chiar nu sesizaţi anomalia ?
Cum adică la "cerere"?
Când aţi cerut recunoaşterea domnilor Vlădeanu şi Rudeanu, trebuia să cereţi recunoaşterea pentru toţi laureaţii, mai ales că nu puteaţi invoca nici lipsa apartenenţei la federaţie, deoarece asta nici nu exista la acea dată.

Asta este o gafă monumentală, vă daţi seama ce vor gândi cei de la CIPS ?
Poate puteţi repara ceva, oricum, merită să încercaţi.
zavera, tu glumești sau vrei să pozezi în altceva?
Păi de ce nu a făcut-o AGVPSR? A avut la dispoziție 9 ani. Trebuia înființată federația pentru ca statul român să știe că are niste campioni mondiali la o ramură sportivă recunoscută?
Federația o poate face, dar trebuie să vrea și sportivul!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de vali stratonov » 16 Oct 2013, 13:42

nucus scrie:Si cum vezi tu rezolvarea ,domn' coleg Vali ??? Capul in nisip si fane sa faca ce vrea !!!! Discutii inutile ??? Pe forum se poarta discutii ,nu ?
Pacaliciul fane n-ar trebui sa vorbeasca de delatiune ! Era si timpul ca tocmai gura sa-i joace festa . Oricum prin tot ce a facut pina acum nu e decit o pata ,ca sa nu spun o flegma ,pe obrazul pescarilor de competitie si nu numai .
Domnule coleg Nucu , nu cred ca rezolvarea acestei situatii NEPLACUTE :roll: sa nu zic JENANTE se poate rezolva pe un form de pescuit ,in rest ca se poarta discutii pe forum e ok , dar timpul a dovedot ca sunt doar energii pierdute si de-o parte si de cealalta ....
Nici pescarii de competitie si nici cei ce sustin altceva aici pe form in locul federatiei si nici federatia prin "distinsul presedinte" :roll: nu vor solutiona AICI problemele cu care ne confruntam , asta mi-e CLAR ca lumina zile..
Dar cu siguranta nici ceea ce am citit mai sus :
Din pacate cele "decretate" sau declarate in comunicat nu au nici un dram de acoperire .....parerea mea ,vorbe goale cu care ne-au obisnuit cei de la AGVPS . :wallbash:

Eu unul nu mai pot sa cred nici ce zice presedintele popescu dar nici ce zice bentu & company.
Amindoua entitati sunt "o apa si-un pamint"... asta in detrimentul pescuitului competitional de la noi.:wallbash: :wallbash: :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de ULK » 16 Oct 2013, 13:47

Carevasazica Helmuth Ducadam (coincidenta din Arad,Semlac :) ) a devenit campion european doar dupa ce a depus cerere la Federatie...deci asa merge treaba cu din astea :).
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns