Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
silviu.neagu
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 20 Iul 2011, 20:23

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de silviu.neagu » 15 Oct 2013, 21:42

Cu chestia asta mi l-ati omorat de tot...mai lasati-l sa respire un pic ca iar intra in greva cateva zile si se pierde interesul pentru subiect

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 06:42

zavera scrie:
apsalba scrie:zavera, nu eu nu le recunosc, ci statul român!
Hai, domnule preşedinte, că pe mine nu mă aburiţi.
Care stat roman, ăla care nu-şi recunoaşte nici olimpicii, nici bursierii, nici medicii (un medic debutant are 2/3 din salariul unui hingher), nici profesorii (stiţi cat caştigă un profesor debutant?)...
Şi pană la urmă, cine personalizează statul roman în trebuşoara asta, nu cumva dvs, preşedintele autorităţii publice oficiale de interes naţional în domeniul pescuitului?
Statul este o ficţiune, un instrument în mana oamenilor care-şi asumă, vremelnic, o funcţie.
Nu vă bazaţi pe apărarea asta, mai ales că tot statul despre care vorbiţi vă va strivi. Intraţi pe un teren foarte periculos.
Să știi că ai, parțial, dreptate! Cred că federația este în această postură!
Am început să tremur de frica delațiunii lui Bentu! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Oct 2013, 07:10

Nea Fane..dadu-si cu bota-n balta..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 07:12

Ba deloc. Pe ce bazezi?

oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de oanavictor » 16 Oct 2013, 07:19

apsalba scrie:zavera, nu eu nu le recunosc, ci statul român!

statul roman deja a recunoscut palmaresul cips a doi pescari ,facilitandu+le accederea la scoala de antrenori fara examen .
acest lucru sa facut pe si in baza medaliilor obtinute de acestia in cadrul competitiilor cips+fips .........
asa ca de acum incolo orice incercare de a nu recunoaste medaliile unui pescar sunt lovite de nulitate ,acesta beneficiind de un lucru deja facut si recunoscut .........

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de apsalba » 16 Oct 2013, 07:23

oanavictor scrie:
apsalba scrie:zavera, nu eu nu le recunosc, ci statul român!

statul roman deja a recunoscut palmaresul cips a doi pescari ,facilitandu+le accederea la scoala de antrenori fara examen .
acest lucru sa facut pe si in baza medaliilor obtinute de acestia in cadrul competitiilor cips+fips .........
asa ca de acum incolo orice incercare de a nu recunoaste medaliile unui pescar sunt lovite de nulitate ,acesta beneficiind de un lucru deja facut si recunoscut .........
Sunteți în eroare totală. Federația Română de Pescuit Sportiv a certificat obținerea medaliilor respective, pe baza datelor obținute de la FIPS. Evident, pe atunci federația nu exista și AGVPSR nu se sinchisește de medaliile sportivilor. Ar fi putut măcar să pună rezultatele pe www.agvps.ro
Uite, de exemplu, medaliile de bronz de la CM de spinning, de ce apar doar pe forumuri?

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de steff » 16 Oct 2013, 07:32

:lol1: :lol1:

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de zavera » 16 Oct 2013, 08:25

Să știi că ai, parțial, dreptate! Cred că federația este în această postură!
Am început să tremur de frica delațiunii lui Bentu!



Domnule preşedinte, asupra delaţiunii nu mă pronunţ. Iar dvs. nu ar trebui să fiţi acela care se plânge, nu credeţi?
Indiferent de motive, delaţiunea este delaţiune şi nu-l pune în lumină favorabilă pe delator.

In altă ordine de idei, având în vedere că deja aţi făcut gesturi de recunoaştere a palmareselor (e drept, foarte parţiale şi numai când vă servea interesul direct) unor sportivii - dnii Vlădeanu şi Rudeanu -, nu înţeleg de ce nu procedaţi la recunoaşterea întregului palmares al pescarilor sportivi, realizat înainte de înfiinţarea federaţiei şi în afara ei.
Medaliile şi cupele unora sunt mai lucitoare decât ale altora?

Stilul acesta discreţionar şi bazat doar pe interes îngust (personal sau federal, alegeţi dvs.) v-a adus în situaţia în care vă aflaţi.

O mână întinsă ar fi un pas, e drept mic, spre împăcarea cu elita competitorilor în pescuit.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Adelin » 16 Oct 2013, 09:19

apsalba scrie:Adelin, felicitări, fără resentimente.
Azi am discutat la MTS posibilitatea ca, în conformitate cu prevederile Legii sportului si a rezultatului obținut, sportivii să fie premiați. Din păcate acest lucru este imposibil având în vedere că lotul care a participat nu a fost autorizat de MTS în condițiile legii și rezultatul obținut nu poate fi recunoscut de către minister.
Pentru conformitate, consultați-l pe d.l secretar general adjunct Popa de la MTS, cu care am discutat această posibilitate.
Ma simt onorat sa fiu felicitat de Domnul Presedinte Popescu, pacat ca nu a organizat dansul plecarea lotului de spinning, pt ca acum avea cu ce sa se laude. Mai sunt insa sanse sa trimita lotul de la Timisoara de feeder, lot ce ar putea aduce multe medalii acasa pt Federatie...inca mai e timp! :wink:


HAI ROMANIA!
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: Concursuri organizate de catre Fane Popescu-FRPS

Mesaj de Cristi Y » 16 Oct 2013, 10:23

zavera scrie:In altă ordine de idei, având în vedere că deja aţi făcut gesturi de recunoaştere a palmareselor (e drept, foarte parţiale şi numai când vă servea interesul direct) unor sportivii - dnii Vlădeanu şi Rudeanu -, nu înţeleg de ce nu procedaţi la recunoaşterea întregului palmares al pescarilor sportivi, realizat înainte de înfiinţarea federaţiei şi în afara ei. Medaliile şi cupele unora sunt mai lucitoare decât ale altora?

aici ne-a servit popescu si federatia lui prajitura :wink: , din punct de vedere juridic exista un articol de lege care face referire la discriminare si instigare la discriminare
probabil ca CIPS va aprecia cum federatia lui popescu care zgarie la usa lor pentru afiliere , recunoaste , invocand statul roman , niste trofee avand ca emitent CIPS - FIPSed ,aleatoriu , avand ca si criteriu apartenenta la cooperativa de alba

lui Vladeanu i-au fost recunoscute de federatie , implicit statul Roman :lol: :lol: :lol: , o medalie care este obtinuta in acelasi concurs la care am participat si eu , premiata fiind echipa si in echipa am avut acelasi rol amandoi , tare nu ??? :wink:

deci daca-l recunosti pe popescu de sef , statul roman te recunoste , daca nu esti persoana non-grata :roll:

poponetz , am crezut ca esti mai bun strateg dar se pare ca esti praf :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Scrie răspuns