concursul darvari din 9 aprilie

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
dan banu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2005, 20:35

concursul darvari din 9 aprilie

Mesaj de dan banu » 21 Apr 2005, 19:32

Se intampla in Romania

Cum poti sa nu-ti respecti propiul regulament ?Asta se poate intampla numai la noi.Organizatorii sustin ca a fost o greseala .Asa o fi? Toate astea mi-au amintit de o discutie purtata imediat dupa premiere intre mine, domnul Victor Oana, pe care il stimez foarte mult si un domn pe care eu nu il cunosc , parand unul dintre organizatori, dupa cele auzite de mine.
• Va redau discutia:
Domnul V. Oana: “Dane,trebuia sa iei numai unul .�
Eu: �Ce?�
Domnul V. Oana: �Premiu!�
Eu: �De ce?�
Domnul necunoscut: �Nu, noi asa dam,dam si doua, dar o sa modificam si noi
regulamentul�
Eu: “Sa inteleg ca sunt ultimul care mai ia doua.�
Domnul nucunoscut: “Da, dar nu si primul.�
Eu: “Inseamna ca au mai luat si altii doua.�
Domnul necunoscut: “Da.�
Si chiar daca a fost o greseala trebuia sa si-o asume , sa-si caute vinovatii la “dansii in gradina� nu sa astepte si chiar sa se supere ca nu este dispus alcineva din afara sa le-o indrepte.Inaintea concursului nici macar nu s-au dat copii dupa regulament.Eu m-am inscris telefonic in seara dinaintea concursului fara sa stiu mare lucru despre acesta.Daca am ajuns sa fiu premiat ,am crezut ca organizatorii stiu ce fac .
Luni 11 aprilie am fost chemat de domnul Comaneci sa imi ridic restul de premii.Ajungand acolo,aflu ca ei ar dorii sa le restitui unul dintre acestea pe motiv ca s-a facut o greseala, refuz, cer restul de premii dar sunt amanat si dus cu vorba.Insist, restul premiilor coboara un pic valoric sub pretextul “s-a facut o greseala� in cele din urma mi se face morala pe un ton putin obraznic si se ajunge la valoarea initiala de premiere.Dupa care liniste. Ieri 19 aprilie aflu “la colt de strada� ca mi s-a luat locul 2 din clasament. Nu mai pot concura la nici un concurs organizat de dansii ,de parca “ le-asi fi bagat mana in buzunar�,uitand ca am fost premiat de doua ori de ei ,aplaudat si pozat cu tricourile lor,nefiind sponsor al concursului si mai sunt dat si “in urmarire generala� la toti organizatorii de concursuri.
Vina mea este ca am concurat si le-am incurcat joaca de-a concursul si premierea (tine-l tu o zi,dami-l inapoi sa-l dam la altii,ca sunt multi si merituosi).Fara toate astea concursul a fost frumos si meritul principal il au gazda si locatia.Aceasta nesimtire a mea sper sa foloseasca la disparitia cuvantului “greseala� din urmatoarele concursuri la care eu nu voi mai putea participa.


Dan Banu
dan banu

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 22 Apr 2005, 08:49

Si nu era normal sa restituiti premiul acordat in mod ERONAT? indiferent de partea cui ar fi fost greseala :?:

De exemplu, daca la mine ar ajunge un bun NECUVENIT - fie el si un kit de plastice :lol: :lol: , si dupa o saptamana mi s-ar cere sa'l restitui, nici n'as discuta, decizie rezultand din eforturile parintilor mei in toti cei 7 ani de-acasa.

Parere strict personala.

Numai bine!

DD
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 19 Mai 2004, 13:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 04 Mai 2005, 15:55

Hai Dane, te face pe tine acest premiu?
Sunt alte lucruri mai importante. De exemplu, iti aduci aminte cand confectionai voblere si ii vopseai cu aerograful (asta inainte de 90), de stiuca de 7.. Kg pe care ai luat-o pe Snagov din barca in timp ce te filmau turistii japonezi prezenti pe lac la plimbare? Ce dezgatatoare eficiente faceai? (mai am si acum unul de la tine).
Fire intinse

Scrie răspuns